Konsultacja kosmetologiczna to usługa, która prowadzona jest przez doświadczonych kosmetologów. Wykonuje się ją przed rozpoczęciem zabiegów kosmetycznych lub z zakresu medycyny estetycznej. Służy ona określeniu typu skóry. Dzięki niej można dobrać zabiegi, które będą odpowiednie do rozwiązania danego problemu, a także gwarantować będą jego powodzenie na danym typie skóry.

Konsultacja kosmetologiczna – postaw na profesjonalne porady

Każdy zabieg kosmetyczny, a przede wszystkim z zakresu medycyny estetycznej powinien być poprzedzony profesjonalną i wnikliwą analizą skóry, a także konsultacją kosmetologiczną, która pozwoli na określenie typu skóry oraz problemów dermatologicznych, z którymi się zmaga pacjent. Konsultacja kosmetologiczna prowadzi do zakwalifikowania pacjenta do najlepszych i najbardziej odpowiednich dla niego zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Może ona dotyczyć także innych obszarów na ciele pacjenta niż twarz.

Warto wiedzieć, że poza klasycznym sprawdzeniem stanu skóry przez kosmetologa, wykonuje się także zaawansowane badanie, czyli diagnostykę kosmetologiczną przy pomocy profesjonalnych urządzeń. Pozwala ona na wnikliwe i precyzyjne określenie problemu skóry. Dzięki temu można analizować skład używanych kosmetyków i dobrać jego odpowiednie stężenie do problemu skóry, aby w jak najlepszy sposób jej pomóc. W taki sposób prowadzona jest konsultacja w Wellnes Empire – renomowanym salonie kosmetycznym w Warszawie https://wellness-empire.pl/

Jak przygotować się do konsultacji kosmetologicznej?

Do tego typu spotkania dobrze jest przygotować się wcześniej. Warto sporządzić listę aktualnie używanych kosmetyków, a także wykonać badania laboratoryjne, które określą przyczynę problemów skórnych. Dieta, stosowane leki, a także ogólny stan zdrowotny mają niebagatelny wpływ na jakość naszej skóry i powstające problemy. Na konsultację kosmetologiczną należy przybyć z czystą cerą, bez makijażu, dzięki czemu łatwiej będzie ocenić jej stan.

Jakie są etapy profesjonalnej konsultacji kosmetologicznej?

Konsultacja wykonywana jest przez doświadczonych kosmetologów pracujących w Wellness Empire (https://wellness-empire.pl/pielegnacja-twarzy-warszawa/). Warto na nią zagospodarować dłuższy czas, ponieważ to przemyślany proces, który rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu z pacjentem. W ten sposób można poznać historię jego skóry, odżywianie się, a także codzienne nawyki, które mogą mieć istotny wpływ na powstałe problemy.

Dodatkowo podczas konsultacji zostaje przeprowadzona dogłębna analiza skóry przy użyciu specjalistycznych urządzeń. Pozwala ona określić stan skóry, a także jej potrzeby. W rezultacie kosmetolog jest w stanie ustalić realne cele terapeutyczne, a także dobrać indywidualny plan pielęgnacyjny, dostosowany do potrzeb i możliwości pacjenta. Co więcej, na konsultację kosmetologiczną warto przygotować listę zażywanych w ostatnim czasie leków. Mogą one mieć bardzo duży wpływ na stan tkanki, bądź chorób, co może być przeciwwskazaniem do wykonywania niektórych zabiegów kosmetologicznych czy z zakresu medycyny estetycznej.

Jakie zabiegi wykonywane są dla poprawy stanu skóry?

Po przeprowadzeniu konsultacji, kosmetolog i pacjent mają wiedzę na temat problemów skóry. Dzięki temu kosmetolog jest w stanie doradzić odpowiednie zabiegi kosmetyczne. W Wellness Empire dostępny jest bardzo szeroki pakiet zabiegów, dzięki którym można poradzić sobie z różnymi problemami takimi jak: blizny potrądzikowe, cellulit, szara cera, zmarszczki, rozstępy, tłusta skóra, cienie pod oczami, przebarwienia, utrata jędrności czy opadające powieki. Z pełną ofertą zabiegów z zakresu medycyny estetycznej można zapoznać się tutaj: https://wellness-empire.pl/medycyna-estetyczna-warszawa/

Konsultacja przeprowadzona przez doświadczonego kosmetologa to bardzo ważny, wręcz niezbędny proces, który należy wykonać przed każdym zabiegiem. Dzięki niej terapia skóry będzie szybsza, skuteczniejsza i pozbawiona efektów ubocznych.