Strona główna MAKIJAŻ TRIKI MAKIJAŻOWE JAK DOBRAĆ KSZTAŁT BRWI DO OWALU TWARZY?

JAK DOBRAĆ KSZTAŁT BRWI DO OWALU TWARZY?

0
modelowanie brwi

Brwi definiują całą twarz i dzięki nim potrafimy… odczytywać emocje. W ich pracę zaangażowanych jest aż 12 mięśni, więc nic dziwnego, że są mistrzami komunikacji – „mówią” za nas nawet, kiedy milczymy. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio je pielęgnować i podkreślać – są bowiem jednym z ważniejszych elementów kobiecego wdzięku i uroku. Niestety niewiele osób może pochwalić się naturalną linią gęstych brwi, idealnie wymodelowanych oraz dopasowanych do owalu twarzy. Jak zatem uzyskać taki efekt? 

Aneta Błaszczak
Aneta Błaszczak

– Właściwie dobrany do twarzy kształt i grubość brwi ma ogromne znaczenie. Odpowiednio zarysowane i wypielęgnowane, podkreślają oczy i nadają charakteru, a spojrzeniu – zdecydowanej głębi. Dlatego zarys brwi nie może być przypadkowy. Powinien idealnie współgrać z owalem twarzy, ponieważ źle dobrany może zachwiać jej proporcje i sprawić, że będzie miała ostry wyraz. Jaki więc kształt brwi będzie dla nas najkorzystniejszy? Przed przystąpieniem do wyboru i regulowania, zastanów się, jaki masz owal twarzy – mówi Aneta Błaszczak, wizażystka współpracująca z marką Lash Brow.

Najważniejszy w „projektowaniu” łuku brwiowego jest owal twarzy i osadzenie oczu. Równie ważne jest, by nie powielać ich zarysem kształtu twarzy. I tak na przykład: przy okrągłej twarzy brwi powinny mieć ostre kanty, i na odwrót – ostre rysy twarzy łagodzimy zaokrąglonym kształtem łuku brwiowego.

Twarz owalna

Aż prosi się o łagodny kształt. Stawiamy tu na naturalny rysunek brwi, ale pod warunkiem, że samoistnie układa się on w kształt łagodnego łuku. Przy twarzy owalnej końce brwi powinny być wyraźnie cieńsze.

Twarz trójkątna

To taka, przy której stosujemy wszelkie triki, by szerokie czoło wydawało się węższe. Odpowiednio wymodelowane brwi powinny unosić się lekko ku górze przy końcach, a początki zbliżamy do siebie i zagęszczamy.

Twarz podłużna

Tu najkorzystniejsze są szerokie brwi – poziome linie optycznie skracają twarz. Powinny być niemal proste, a na końcach opadać w dół.

Twarz okrągła

Potrzebujemy mocniejszego akcentu, który optycznie wydłuży nieco twarz i dlatego najlepsze są brwi o kształcie lekkiego trójkąta, wyostrzone z mocniejszym zaznaczeniem łuku wzniesienia (nigdy okrągłe!).

Twarz kwadratowa

Taka twarz w odbiorze jest ostra, kształtem łuku brwiowego musimy dążyć więc do złagodzenia jej rysów, dlatego kształt brwi powinien być łagodny i lekko okrągły.

Twarz sercowata

To twarz sześciokątna, z wydatnymi kośćmi policzkowymi – brwi powinny przybrać kształt tzw. mewek, czyli być wygięte w 2/3 długości, i opadać w dół. Końcówka brwi może być dłuższa.

brwi a kształt twarzy

Jak skorygować asymetrię twarzy?

Idealny kształt brwi może być substytutem operacji plastycznej… tyle, że bez skalpela. Nadal nie doceniamy potęgi brwi – precyzyjnie wymodelowane, odżywione i zadbane brwi mogą optycznie powiększyć oczy, wyprostować lub wysmuklić nos, zrównoważyć czoło, wyrównać lekką asymetrię twarzy, a nawet „zliftingować” i podnieść oko. Jak? Wystarczy trzymać się poniższych zasad:

Wyznaczając początek brwi przyłóż pędzelek wzdłuż skrzydełek nosa i wewnętrznych kącików nosa w linii prostej ku górze (jeśli masz szerokie nozdrza, odległość pomiędzy brwiami będzie zbyt duża – w takim przypadku przesuwamy linię lekko ku środkowi i zmniejszamy odległość pomiędzy brwiami).

Łuk wzniesienia brwi jest najważniejszym elementem w uzyskaniu idealnego kształtu brwi. Powinien on znajdować się w odległości 2/3 od początku brwi i być ich najwyższym punktem. Pamiętamy, aby łuk nie był zbyt ostry oraz aby brew stopniowo się zwężała ku końcowi. Taki kształt brwi otworzy nasze spojrzenie.

Jeśli ustalimy te dwa ważne punkty, to pora ustalić również ich koniec posługując się znowu pędzelkiem, prowadzimy linię prostą od skrzydełka nosa przez zewnętrzny kącik oka. Nazywamy to łukiem łagodnego opadania, tu brew powinna być już cieńsza i zajmować 1/3 długości.

Niestety niewiele osób ma symetryczne półkule twarzy. Zaznaczeniem łuku brwiowego można to doskonale skorygować i, jeśli trzeba, optycznie unieść którąś z partii twarzy. W tej sytuacji brew cieniujemy ciut wyżej niż rosną włoski, w ten sposób wyrównamy proporcję i zrobimy „lifting”.

Brwi w butelce

Precyzyjne skorygowanie kształtu brwi potrafi często sprawić wiele problemów. Na szczęście na rynku dostępne są już łatwe w aplikacji preparaty, dzięki którym zagęścimy włoski. Jednym z nich są „Brwi w butelce” marki LashBrow – unikatowy produkt na rynku, pozwalający na natychmiastowe wypełnienie brwi. Zawarte w ich składzie mikrowłókna pogrubiają brwi i podkreślają ich kolor. Produkt dostępny jest w czterech odcieniach: Mocca, Hot Cappuccino, Cold Espresso i Deep Black. Preparat można nakładać na naturalne włoski, stopniowo dobierając optymalne przyciemnienie brwi. „Brwi w butelce” gwarantują nie tylko perfekcyjny wygląd, ale także odpowiednie odżywienie, a wszystko dzięki zawartym w produkcie witaminie E oraz ekstraktu z karczocha zwyczajnego i bazylii, które pielęgnują włoski od cebulek, aż po same ich końce.
„Brwi w butelce” od Lash Brow można kupić w sklepie internetowym www.lashbrow.pl (59 zł).

LashBrow

Poprzedni artykułSEPHORA – SIŁA NATURY
Następny artykułKOLEKCJA PUPA MATERIAL LUXURY
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.