Strona główna DIETA I ZDROWIE DOBRE KRZESŁO W SZKOLE I W DOMU

DOBRE KRZESŁO W SZKOLE I W DOMU

0

Obecnie dzieci, jak i dorośli spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej. Niestety skutkuje to wadami postawy i schorzeniami kręgosłupa. Sprawdź, jak temu zaradzić.

Dane Instytutu Matki i Dziecka są alarmujące – ponad 90% dzieci w wieku szkolnym cierpi na błędy lub wady postawy spowodowane brakiem aktywności oraz złymi nawykami, między innymi nieprawidłowym siedzeniem. Także wielu dorosłych odczuwa negatywne efekty zaniedbanych w młodości schorzeń kręgosłupa. Większość z nas spędza na siedząco ponad 8 godzin dziennie – dzieci podczas lekcji 
w szkole, dorośli w pracy i w domu. Dlatego też tak ważne w profilaktyce wad postawy jest prawidłowe siedzenie.

Entelo Dobre Krzesło

Szukając rozwiązania, które wspomagałoby prawidłowy rozwój dzieci, 
a także pomogło cierpiącym na schorzenia kręgosłupa dorosłym, firma Entelo stworzyła Dobre Krzesło. Jest to produkt, który powstał z potrzeby chwili. Jego wynalazca – Robert Garbaszewski – szukał pomocy dla swojej córki, które cierpiały na skrzywienia kręgosłupa. Dzięki wiedzy i wsparciu specjalistów powstał produkt unikalny i niezwykle nowoczesny – Dobre Krzesło.

Entelo Dobre KrzesłoDzięki swojej niepowtarzalnej konstrukcji gwarantuje ono maksymalny komfort, niwelując skutki długotrwałego siedzenia (w szkole, pracy oraz domu). Poprzez wyprofilowanie lordozy lędźwiowej wymusza obciążenie guzów kulszowych i stymuluje prawidłową pozycję miednicy, która jest podstawą właściwego ustawienia górnych segmentów kręgosłupa. W rezultacie krzesło jest odpowiedzią na problemy wad postawy (w szczególności dotyczące kręgosłupa oraz pleców), stanowiąc środek prewencyjny w zakresie sprawności fizycznej dzieci i dorosłych. Krzesła oferowane są w różnych rozmiarach dostosowanych do wzrostu (od 80-188 cm), dzięki czemu każdy może wybrać model idealny dla siebie.