Strona główna MODA Dobrze się czujemy, gdy dobrze się ubieramy: oto elementy garderoby, które nigdy...

Dobrze się czujemy, gdy dobrze się ubieramy: oto elementy garderoby, które nigdy nie wychodzą z mody

0

W obecnych czasach dominuje kultura Fast fashion, czyli tak zwana szybka moda. Oznacza to, że ubrania inspirowane najnowszymi trendami mody są masowo produkowane i dostarczane do sklepów odzieżowych.

Jednak każda kolekcja jest bardzo szybko zastępowana nową. Dlatego nawet jeśli w niewielkim odstępie czasu pójdziecie drugi raz obejrzeć wystawę tego samego sklepu może ona się diametralnie różnić. Trudno jest być na bieżąco z aż tak błyskawicznie zmieniającymi się trendami. Ale czy na pewno trzeba być na czasie? Niektóre elementy garderoby, niezależnie od obowiązujących trendów, pozostają w modzie. A oto kilka z nich:

  •  Swetry

Nie ma nic lepszego niż sweter i kubek herbaty na zimny jesienny wieczór. Jeśli chcecie znaleźć idealny sweter dla siebie wykorzystajcie oferowany przez Pakuten kod rabatowy newsletter. Przez swoją funkcjonalność jest to część ubioru, która nigdy nie wyjdzie z mody. Szczególnie te robione z naturalnych surowców dostarczają dużo ciepła, przy tym świetnie się prezentując. Dowodem na to ze swetry są ponadczasowe są chociażby zdjęcia z magazynów z różnych lat np. swetry w brązowe wzory były popularne w latach 90. Ale tak naprawdę swetry nigdy z tej mody nie wyszły, zmieniał się jedynie ich krój i dominujące wzory czy kolory, ale to głównie zmiany kosmetyczne, a bazowy produkt pozostaje taki sam. Urocze są też swetry na specjalnie okazje na przykład swetry świąteczne, które można nazwać nie trendem a raczej tradycją.

  • Biżuteria

Jest to jeden z najstarszych elementów garderoby, który jest z nami nieprzerwanie od setek lat. Szczególnie na obrazach z baroku i renesansu widać, że biżuteria wcale się aż tak bardzo nie zmieniła. Przykładem tego jest obraz ,,Dziewczyna z perła’’, na którym jest widoczny kolczyk z perłą. Także obecnie nosimy kolczyki, czy naszyjniki z perłami właśnie i nie różnią się one wiele od odpowiedników z innych epok, w przeciwieństwie do innych elementów garderoby takich jak gorsety, suknie balowe, fraki, które się nie utrzymały do dzisiejszych czasów. Oczywiście obecna biżuteria w jakimś stopni różni się od tej dawnej. Na przykład w latach 80 popularna była krzykliwa biżuteria w tym duże wisiorki i kołowe kolczyki. Obecnie popularna jest raczej trochę skromniejsza biżuteria, zazwyczaj ze złota, srebra i drobnymi diamentami czy ozdobami. Jednak niezależnie od tego czy preferujecie umiarkowaną czy odważniejszą biżuterię,  jest to element ubioru, który raczej nigdy nie wyjdzie z mody.

  • Koszule

Jest to jeden z podstawowych elementów ubioru, który bardzo łatwo jest wystylizować. Koszule często są noszone w formalnych sytuacjach do pracy, na uroczystości czy specjalne okazje. Niezależnie od płci garnitur i biała koszula sprawi, że będziecie się świetnie prezentować. Oczywiście nie jest to jedyny zestaw, można koszulę także sparować z czarną plisowaną spódniczką czy nawet jeansami. Koszule jednak nie zawsze muszą być noszone na oficjalne okazje, te produkowane z bardziej miękkich materiałów mogą być także ubierane na spotkania towarzyskie. Koszule są z nami już od bardzo dawna i pomimo, że ich design trochę się zmienił przez wieki to nadal idea pozostaje taka sama. Dlatego możesz być pewien, że zakup koszuli jest bardzo bezpieczny i niezależnie od obecnych trendów nadal będzie w modzie.

  • Jeansy

Nie tylko spodnie tego typu są ponadczasowym ubraniem ale także jeansowe katany czy spódniczki. Oczywiście są okresy kiedy produkty z tego materiału są mniej popularne lub bardziej. Kilkanaście lat temu bardzo dużo osób nosiło jeansowe torebki i inne akcesoria tego typu. Teraz już raczej rzadko takie spotykamy, ale spodnie i katany są niezmiennie obecne na półkach. Szczególnie stylowe są katany z doszytym futerkiem. Wokół odpowiedniego kroju spodni jeansowych od dawna są kontrowersje. Kiedyś nosiło się obcisłe jeansy z niskim stanem, teraz jednak bardziej preferowane są luźne jeansy z wysokim stanem.  Pod tym względem trendy jeśli chodzi o jeansy zmieniają się, ale na pewno ten materiał i spodnie z niego robione prędko nie wyjdą z mody, ponieważ są jednym z podstawowych elementów garderoby.