Strona główna MODA JAK DOBRZE DOPASOWAĆ BIUSTONOSZ?

JAK DOBRZE DOPASOWAĆ BIUSTONOSZ?

0

Dzięki idealnemu dopasowaniu biust wygląda pięknie i jędrnie, a twoja figura doskonale. Zobacz, jakie błędy najczęściej popełniamy w doborze stanika i jak ich unikać. Radzi brafitterka Panache. 

Bieliźniana marka Panache dostępna w rozmiarach do miseczki K jako pierwsza  na rynku polskim zaczęła 10 lat temu szerzyć wiedzę z zakresu brafittingu, czyli właściwego dobierania biustonoszy. Ciągle jednak wiele kobiet nie umie i nie wie, w jaki sposób dobrać właściwy rozmiar biustonosza. 

Zapamiętaj:

  • Standardem jest za szeroki obwód, a miseczka za mała. Za duży obwód powoduje odstawanie biustonosza na mostku, uniesienie pasa obwodu ku górze na plecach oraz wrażenie konieczności regulowania wysokości biustu ramiączkami, co często powoduje wbijanie się ich w ciało na ramionach. Dodatkowo, często fiszbina wbija się w biust, zamiast okalać ją w całości. Miseczka powinna być tak dopasowana, aby jej fiszbina okalała całą pierś, a koniec fiszbiny wskazywał mniej więcej środek pachy, natomiast środek biustonosza ma przylegać gładko do mostka. 
  • Za podtrzymanie w 80% odpowiedzialny jest obwód, który powinien być co najmniej o 5 cm mniejszy niż obwód mierzony miarą krawiecką, ponieważ materiał, z którego wykonany jest pas biustonosza naddaje i rozciąga się. To samo dotyczy zapięcia na haftki. Nowy biustonosz zapinamy na pierwszą haftkę, dzięki czemu przedłuża się jego żywotność. 
  • Jeśli zapewnimy takie dopasowanie i komfort piersiom, wówczas ramiączkami można delikatnie wykończyć ostateczny wygląd Należy przy tym pamiętać, aby ramiączka nie wbijały się w ramiona, warto zrobić test i włożyć pod ramiączka dwa palce. Ważną informacją jest także to, że ramiączka są odpowiedzialne za 20% podtrzymania biustu. Trzeba pamiętać, że przy wyborze biustonosza należy sugerować się obwodem i rozmiarem miseczki, i że obwód wraz z miseczką stanowi nierozłączną parę.

Na ilustracjach poniżej najczęstsze błędy, jakie popełniają kobiety nosząc biustonosz w złym rozmiarze. 

Podwójna pierś 

Polecany model biustonosza Panache: Idina 

jak dopasować biustonosz, bielizna Panache

 

Obwisły biust

Polecany model biustonosza Sculptresse: Pure T-shirt  

jak dopasować biustonosz, bielizna Panache

 

Wystające boczki

Polecany model biustonosza Panache: Porcelain Elan 

jak dopasować biustonosz, bielizna Panache

 

Za ciasny biustonosz

Polecany model biustonosza Panache: Evie Strapless 

jak dopasować biustonosz, bielizna Panache

Więcej informacji na temat właściwego dopasowania można też znaleźć na stronie www.panache.pl 

Poprzedni artykułRISOTTO W KILKU ODSŁONACH
Następny artykułOLAPLEX – SPOSÓB NA BLOND KIM KARDASHIAN
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.