Strona główna DIETA I ZDROWIE ĆWICZENIA I RELAKS JAK MOŻEMY DBAĆ O SIEBIE?

JAK MOŻEMY DBAĆ O SIEBIE?

0

 

Jedna rzecz nie ulega wątpliwości – kobiety potrzebują dbać o siebie! I nie chodzi tu o żadne magiczne diety czy kupowanie najmodniejszych w tym sezonie ubrań – one potrzebują więcej czasu dla siebie.

Bycie pracownikiem/szefem, żoną, matką, siostrą, córką to zajęcie na kilka etatów (dodajmy, że tylko jeden z nich jest płatny), które sprawia, że wiele z nas zapomina o sobie. Warto być egoistką i poświęcić więcej czasu tylko sobi – nie tylko raz w roku, kiedy dajemy sobie wolne i przestajemy czuć się winne, że nie jesteśmy doskonałe na wszystkich frontach. Od dziś na zawsze 🙂

 

Jak możemy to robić?

1. Jemy lepiej. Koniec ze śmieciowym jedzeniem i byle jakimi posiłkami. Kardynalna zasada – więcej owoców i warzyw.

2. Bierzemy długie, aromatyczne kąpiele – jak najczęściej. Kilka kropel olejku lub ezoterycznych soli, światło świec i kilkanaście minut ciszy w wannie mogą zdziałać cuda. Pamiętajcie także o zapachowych świecach w domu. To niedrogi sposób na codzienny relaks. Lawendowe świece mogą sprawić cuda w walce ze stresem.

3. Kupujemy kwiaty do domu. Bez okazji. Sam ich widok na kuchennym stole lub w sypialni wprowadza miłą atmosferę i poprawia samopoczucie.

4. Mówimy nie. Nie dla kolejnych obowiązków, nie dla niezliczonych przysług, o które nas proszą, nie, kiedy proszą nas o coś, na co zupełnie nie mamy ani czasu ani ochoty. Czasem wystarczy małe nie, żeby poczuć satysfakcję i nauczyć się stawiać siebie na pierwszym miejscu ( o ile kobietom to kiedykolwiek udaje się w 100% 😉

5. Wracamy do swojego zapomnianego hobby lub dajemy się ponieść nowej pasji – układanie kwiatów, decoupage, rowerowe wycieczki? Na pewno znajdzie się coś, co kiedyś sprawiało nam przyjemność, a dziś z braku czasu odeszło w zapomnienie. Regularne ćwiczenie jogi to cudowny sposób na stres.

6. Zadbaj o siebie. Nowa fryzura, porządny manicure i pedicure czy regularny masaż to najlepsze sposoby, by poczuć się kobieco i wydobyć z siebie uśpione codziennymi troskami piękno. Poczuj się kobietą!

7. Włącz do akcji przyjaciółki. Razem możecie lepiej wspierać się w trudnej początkowo walce o tzw. mój czas.

Mamy nadzieję, że razem z nadchodzącą wiosną obudzicie w sobie tego najpiękniejszego, kobiecego ducha i zaczniecie pielęgnować w sobie ten zdrowy egoizm, który pozwoli Wam odetchnąć i zadbać o swoje dobre samopoczucie!

SupraEstetica