JAK POWIĘKSZYĆ USTA?

JAK POWIĘKSZYĆ USTA?

1097
0
PODZIEL SIĘ
usta

Istnieje wiele sposobów na powiększenie ust. Dlatego jeśli nie lubisz swoich, masz zastrzeżenia co do ich kształtu czy zbyt wąskich warg – możesz zdecydować się na jeden z nich.

Powiększanie ust, w zależności od metody, wykonywane jest w gabinecie medycyny estetycznej lub kosmetologa. Powinien być to zabieg dobrze przemyślany, bo – chociaż nie jest nieodwracalny, to jednak efekt utrzymuje się bardzo długo i jest bardzo widoczny. W końcu mówimy o naszej twarzy!

Zastrzyki tłuszczowe

Jeśli interesuje cię naturalne powiększenie ust, to ta metoda przypadnie ci do gustu. Lekarz pobiera tkankę tłuszczową z brzucha lub pośladków, a następnie wstrzykuje ją w usta. Warunkiem jest to, że pobrane tkanki tłuszczowe muszą być żywe – dzięki temu mogą przyjąć się w nowym miejscu. Cały zabieg wykonywany przez chirurga dokonywany jest za pomocą cienkiej i bardzo giętkiej igły. Zabieg taki wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu ogólnym. Główną zaletą tej reguły jest to, że rzadko kiedy następuje odrzucenie pobranej tkanki. Efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy, ponieważ tłuszcz jest wchłaniany przez organizm. Jeśli zabieg jest wykonywany regularnie, po trzech seriach efekt utrzymuje się nawet do paru lat. Wadą tego rozwiązania jest to, że przez pewien czas usta są obrzęknięte i zasinione. Jeśli przypadkiem nie będziemy się sobie podobać z większymi ustami – będziemy musieli jednak z nimi żyć przez co najmniej pół roku.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Wiele kobiet decyduje się na powiększanie kwasem hialuronowym. Cena takiego zabiegu może wahać się od 200 do nawet 1200 złotych za jeden mililitr wstrzykniętego preparatu. Od czego zależy taka rozbieżność? Od gabinetu, doświadczenia danego lekarza oraz jakości wykorzystywanego preparatu. Warto odwiedzić wcześniej kilku specjalistów i poprosić ich o wgląd do portfolio, aby przekonać się, czy chcemy oddać im swoją twarz… w ręce.

Zastrzyki z aquamidu

Aquamid to preparat powiększający usta w sposób skuteczny i bezpieczny. Składa się w 97 procentach z wody, a pozostała część to tzw. hydrożel. Pod jego działaniem, woda zmienia się w substancję konsystencją przypominającą galaretkę, której organizm nie wchłania – tak jak się dzieje w przypadku tłuszczu – ani nie zmienia swojego położenia. Jest to metoda na trwałe powiększenie ust i uznawana jest za hypoalergiczną. Jednak niekiedy przez kilka tygodni po zabiegu występują obrzęki i zaczerwienienia.

Powiększanie ust na stałe – inne metody

Aby trwale powiększyć usta, można też poddać się zabiegowi chirurgicznemu. Taki zabieg jest nieodwracalny i pozostają po nim niewielkie blizny, które można tuszować konturówką lub makijażem permanentnym. Modelowanie ust w ten sposób powinno być wykonywane jedynie przez chirurga, co do którego umiejętności mamy stuprocentową pewność. W trakcie zabiegu wewnątrz ust mogą zostać umieszczone implanty z goretexu lub sztucznej ludzkiej skóry.

Jak naturalnie powiększyć usta?

Jeśli nie chcemy decydować się na żaden z powyższych zabiegów, możemy krótkotrwale nieznacznie powiększać usta za pomocą “domowych” sposobów lub pewnych kosmetyków. W drogeriach dostępne są błyszczyki z ekstraktem z ostrej papryki, które poprawiają ukrwienie warg, przez co wydają się pełniejsze i bardziej czerwone. Nasze babcie w tym celu przygryzały swoje wargi i delikatnie je szczypały. Można stosować wcierki z pieprzu i oliwy, jednak pamiętajmy, że wszystkie ostre przyprawy mają potencjał uczulający.

Powiększanie ust – cena

W zależności od wybranej przez nas metody może być to kilkaset złotych lub kilka tysięcy. Najdroższe, bo obarczone największym ryzykiem i wymagające pracy chirurga z wieloletnim doświadczeniem, są operacje z implantami. Najtańszy jest kwas hialuronowy, ale nie dajmy się zwieść niskim cenom – warto dokładnie sprawdzić sprzęt i preparaty, na których dany gabinet kosmetologiczny pracuje.