Strona główna PAZNOKCIE MANIKIUR I PEDIKIUR JAK STOSOWAĆ KLEJ DO TIPSÓW?

JAK STOSOWAĆ KLEJ DO TIPSÓW?

0

Klej do tipsów służy do przyklejenia tipsa do płytki paznokcia. Klej ten sprawdzi się również do przyklejania ozdób takich jak cyrkonie, cekiny, fimo.

Jeśli przyklejamy tipsa, należy to robić na przygotowany paznokieć (opiłowany, oczyszczony). Tips także musi idealnie pasować do paznokcia. Tipsa pokrywamy cienką warstwą kleju, jeśli będzie za dużo, klej wypłynie i będziemy go mogły zetrzeć. Przykładamy do płytki paznokcia, delikatnie dociskamy. Staramy się nie ruszać już i nie poprawiać, aby powietrze nie dostało pod tipsa. Jeśli tak się stanie, postarajmy się docisnąć i usunąć pęcherzyki, jeśli nam się nie uda, najlepiej będzie odkleić i przykleić ponownie (pęcherzyki powietrza mogą sprawić, że tips będzie niewystarczająco mocno doklejony do paznokcia i może odpaść).

Aby nakleić ozdoby na paznokcie, po prostu uchwyć ozdobę w pęsetę, pomaluj klejem z jednej strony i nanieś na paznokieć. Dociśnij. Na koniec możesz pomalować cały paznokieć wraz z ozdobami, utwardzaczem.

Kleje możemy kupić w pojemniczkach z zakraplaczem lub w takiej formie, jak lakier do paznokci – z pędzelkiem.

Kleje są przezroczyste, szybko schnące, możemy wybrać wersje mocną lub bardzo mocną

Ceny klejów wahają się, w zależności od firmy, od kilku złotych za małe opakowania (np. 3g za 3,5 zł) do 36 zł.

tekst: Adriana Marcinowska

Poprzedni artykułUCZESANIE NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Następny artykułJAK ZROBIĆ PAZNOKCIE W PANTERKĘ?
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.