Strona główna MODA MODA PRAKTYCZNIE JAK WYBRAĆ IDEALNY BIUSTONOSZ?

JAK WYBRAĆ IDEALNY BIUSTONOSZ?

0

Jak wybrać biustonosz, Nipplex

To ważne, bo dobrze dobrany biustonosz nie tylko podkreśla piękno naszych piersi, ale też przeciwdziała wadom postawy i zapewnia poczucie komfortu. Czym się kierować przy jego wyborze? Zobacz krok po kroku! 

Radzą brafiterki marki Nipplex:

Jeden rozmiar na całe życie?

Kształt i rozmiar biustu zmienia się na przestrzeni lat i często np. po ciąży czy okresie karmienia piersią, przybraniu na wadze bądź zrzuceniu nadmiernych kilogramów niezbędne jest ponowne jego zmierzenie. Pamiętajmy, że fundamentem podtrzymania biustu jest obwód biustonosza, na nim ma opierać się 90% jego ciężaru. Aby ustalić obwód, należy zmierzyć się miarą krawiecką, przykładając ją bezpośrednio pod piersiami. Od otrzymanego wyniku powinno się odjąć 5 i porównać swój wynik z poniższą tabelką (np. jeśli obwód pod biustem wyniósł 73 cm, odejmujemy 5, co daje nam 68, a następnie należy założyć, że odpowiednim rozmiarem będzie 65). 

Jak wybrać rozmiar biustonosza

Równie ważnym, ale lekceważonym przez wiele pań kryterium przy doborze biustonosza, jest znalezienie odpowiedniej miseczki. Minęły już czasy, gdy miałyśmy do wyboru miseczki A, B lub C. Struktura rozmiarowa uległa znacznej zmianie, a kombinacji wymiarów może być ponad 40. Na rynku pojawiły się między innymi biustonosze o mniejszych obwodach, np. 60 cm i jednocześnie większych miseczkach.

Jeśli same chcemy sprawdzić wielkość miseczki, przykładamy centymetr tak, aby przecinał on najdalej wysuniętą część biustu. Następnie w tabeli rozmiarów odszukujemy rubrykę z naszym obwodem pod biustem i sprawdzamy wartość pasującą do obwodu piersi – w ten sposób zobaczymy, które miseczki będą dla nas idealne. Jeśli jednak nie jesteśmy pewne co do swojego rozmiaru, skorzystajmy z porad profesjonalnej brafitterki, które coraz częściej są do dyspozycji klientek w sklepach z bielizną.

jak wybrać rozmiar biustonosza

Push-up – nie tylko dla małych piersi

Kobiety posiadają bardzo różne kształty biustu. Nie zakładajmy, że stanik podkreślający piersi nie nadaje się dla pań z większym biustem. Pamiętajmy też, że fiszbiny przy biustonoszu uchodzące często za niewygodne, to nieaktualny stereotyp. Nowoczesne fiszbiny modelują biust, nadając mu zgrabny kształt oraz odciążając kręgosłup. Fason idealny powinien mieć fiszbiny oraz miseczki skrojone z dwóch lub trzech części. Nie zapominajmy, że w dobrze dobranym nawet miękkim staniku, biust wygląda na równie duży, a nawet na większy, niż w źle dopasowanym usztywnionym. Przy mniejszym biuście sugerowane są biustonosze typu push-up, natomiast przy dużych piersiach fasony typu „full cup” czy „semi soft”. Warto jednak przymierzać różne modele, aż wybierzemy ten najbardziej odpowiedni dla naszych piersi.

Bóle kręgosłupa a biustonosz

Noszenie źle dobranego biustonosza może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Najczęstszymi konsekwencjami nieodpowiedniego doboru stanika są: zaburzenie przepływu krwi, ucisk na nerwy międzyżebrowe, tworzenie się torbieli oraz zniekształcenie sylwetki. Panie borykające się z bólami kręgosłupa lub z wadą postawy, powinny zwrócić szczególną uwagę na wybór dopasowanego do ich potrzeb modelu. Kobiety obdarzone obfitym biustem mają skłonność do garbienia się, co spowodowane jest dużym ciężarem piersi. Dzięki prawidłowemu doborowi biustonosza, a dokładnie jego obwodowi pod biustem, który idealnie podtrzymuje piersi, zachowanie prawidłowej sylwetki będzie o wiele łatwiejsze.  

Jeden model na każdą okazję?

Ostatnim, ale równie istotnym kryterium doboru stanika jest indywidualna potrzeba kobiety – np. okazja na jaką biustonosz jest potrzebny. Do sukienek lub bluzek bez ramiączek najlepszy będzie model „bardotka”, do strojów z dużym dekoltem model „plunge”, a gdy poszukujemy stanika spełniającego wiele funkcji, od krzyżowania ramiączek po ich odpinanie, wybierzmy typ multiway.

Model biustonosza dobrany zgodnie z czterema prostymi zasadami nie tylko doda nam seksapilu i podkreśli nasze atuty, ale także pozytywnie wpłynie na zdrowie. Poza tym, nie zapominajmy również o aspektach estetycznych naszej bielizny. W najnowszej ofercie firmy Nipplex każda kobieta znajdzie odpowiedni dla siebie rodzaj biustonosza, przy czym wszystkie modele charakteryzują się niezwykłą dbałością o materiały, wykończenie oraz wygląd. Co szczególnie istotne, firma posiada bogatą gamę rozmiarów, dostępną w ponad 40 możliwych wariantach.

Nipplex to jeden z wiodących producentów ekskluzywnej bielizny damskiej w Polsce. W swojej ofercie posiada biustonosze, figi, stringi, gorsety i koszulki, w szerokiej gamie rozmiarów i  kolorów. Więcej na: www.nipplex.pl

jak wybrać rozmiar biustonosza