Linia kosmetyków korygujących Couvrance:
1. Odporny na wodę i pot podkład w kompakcie z filtrami UV
2 i 4. Pudry mozaikowe – dopasowują się do różnych odcieni karnacji, utrwalają podkład i dają efekt jednolitej cery
3. Podwójny korektor w sztyfcie
5. Podkład we fluidzie – daje umiarkowane krycie, nadaje skórze jednolite, matowe wykończenie
6. Korektory w pędzelku – idealne do zamaskowania cieni pod oczami, większych plamek itp.
Najszybciej poradzą sobie z tym korektory i podkłady. Oto krótki kurs maskowania pajączków i czerwonych śladów na twarzy.
Zaczerwienienia (np. naczynka, oznaki nadwrażliwości skóry, krosty) najlepiej niwelują korektory w kolorze zielonym. Jak je stosować?
- Korektor nakładaj zawsze na podkład, bo dopiero wtedy będziesz mogła ocenić, co jeszcze wymaga schowania pod korektorem. Podkłady w kompakcie, nakładane ruchem uciskającym, dają lepsze krycie niedoskonałości niż klasyczne fluidy.
- Pryszcze, krosty, naczynka maskuj punktowo. Najwygodniej zrobić to pędzelkiem lub czystym patyczkiem do uszu (bardziej higieniczne). Zamaskuj tylko zaczerwienienie dookoła krostki. Na koniec przypudruj ślad korektora.
- Zielony ma to do siebie, że po nałożeniu może wydawać się, że w tym miejscu jest jaśniejsza plamka – z góry nałóż odrobinę beżowego korektora w odcieniu skóry (bardzo wygodne są dwukolorowe, tj. zielono-beżowe korektory).
- Jeśli masz skórę zaczerwienioną na większej powierzchni, użyj zielonej bazy lub fluidu.
- Nie przesadzaj z ilością korektora – to nie będzie wyglądać naturalnie. Jeśli chcesz poprawić makijaż w ciągu dnia, nie dokładaj kolejnej warstwy korektora, tylko zmyj starą i nałóż od nowa.