Strona główna PIELĘGNACJA CZY BALSAMÓW DO CIAŁA TRZEBA UŻYWAĆ CODZIENNIE?

CZY BALSAMÓW DO CIAŁA TRZEBA UŻYWAĆ CODZIENNIE?

0

Tak, najlepiej. Dlaczego to takie ważne i jak wybrać odpowiedni balsam?

Balsam do ciała warto stosować tak samo jak krem do twarzy – przecież skóra naszego ciała też się starzeje i traci jędrność. Nawilżanie to podstawa jej pielęgnacji, ale warto przyjrzeć się jej potrzebom i – podobnie jak w wypadku pielęgnacji twarzy – dobrać balsam właśnie do nich.

Na przykład:

  • gdy twoja skóra jest przesuszona, wybieraj balsamy mocno nawilżające
  • gdy się wręcz łuszczy (np. na łydkach) – dobre będą zwłaszcza balsamy natłuszczające bogate w substancje lipidowe (nakładaj je w ciągu 3 minut od wyjścia z wanny i osuszenia ciała, aby nie pozwolić uciec wilgoci ze skóry i jak najszybciej odbudować warstwę hydrolipidową)
  • gdy traci jędrność, szukaj produktów ujędrniających i stosuj je przez cały rok, a nie tylko wiosną, gdy wszystkie intensywnie przygotowujemy się do letniej odsłony
  • skóra atopowa będzie wymagać produktu najlepiej nie tylko łagodzącego, ale też zmniejszającego jej nadreaktywność itp.

Uwaga! Aby balsam był jak najbardziej skuteczny, regularnie stosuj peeling (taki w postaci żelu pod prysznic – codziennie). Złuszczając martwy naskórek, ułatwi penetrację składników zawartych w balsamie.

balsamy do ciała Avene
1. Balsam TriXera+ o bogatej teksturze, przeznaczony do skóry atopowej – zmniejsza jej nadreaktywność
2. Balsam Cold Cream do skóry suchej i wrażliwej

balsamy do ciała Avene
1. Balsam przeciwzmarszczkowy i ujędrniający do ciała Eluage
2. Balsam nawilżający
3. Delikatny peeling pod prysznic