Strona główna PIELĘGNACJA KIEDY ZACZĄĆ STOSOWAĆ KREMY ODMŁADZAJĄCE?

KIEDY ZACZĄĆ STOSOWAĆ KREMY ODMŁADZAJĄCE?

0

Czy czekać do trzydziestki, czterdziestki, czy sięgnąć po nie jeszcze wcześniej? Wszystko zależy od kondycji twojej skóry.

Tutaj obowiązują przede wszystkim 3 zasady:

1. Zdaniem wielu dermatologów od ok. 25. roku życia nasza skóra zaczyna się powoli starzeć, dlatego to jest moment, w którym powinnaś zacząć myśleć o profilaktyce anti-aging. To, co teraz zainwestujesz w młody wygląd, zadecyduje o tym, jak będziesz wyglądać za 10, 20 czy 30 lat.

2. Oczywiście bez przesady. Nie oznacza to, że jako 25-latka powinnaś zacząć stosować kremy do cery dojrzałej. Przyjrzyj się potrzebom swojej skóry. Masz pierwsze zmarszczki mimiczne, kup krem właśnie na nie. Cienie pod oczami i kurze łapki? Sięgnij po bogatszy w składniki przeciwzmarszczkowe krem pod oczy. Bruzdy nosowo-wargowe? Okazyjnie możesz stosować specjalne serum wypełniające. Generalnie chodzi o to, aby pielęgnacja odpowiadała przede wszystkim potrzebom, a nie tylko wiekowi skóry. Bardzo ważne – niezależnie od rodzaju skóry – jest też działanie antyoksydacyjne.

3. I nie obawiaj się, że zaszkodzisz skórze. Nie ma czegoś takiego jak rozleniwianie skóry! Jest natomiast tak, że jeśli twoja skóra nie potrzebuje danego składnika, po prostu z niego nie skorzysta – więc w jakimś sensie byłoby zmarnowane działanie.

Avène poleca gamę kosmetyków przeciwzmarszczkowych Eluage – na bazie odmładzającego połączenia kwasu hialuronowego i retinaldehydu, z dodatkiem kojącej wody termalnej. Młodsze panie, mające pierwsze objawy starzenia się skóry, mogą też sięgać po linię Ystheal+, która oprócz retinaldehydu zawiera antyoksydacyjny Pre-Tokoferyl. Kremy z tej linii wygładzają zmarszczki, rozjaśniają cerę. Krem na dzień występuje też w lekkiej wersji do skóry normalnej i mieszanej.

kremy Eluage, Ystheal+ Avene

1. Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy Ystheal+
2. Koncentrat przeciwzmarszczkowy intensywnie odbudowujący Eluage – do stosowania miejscowego na głębokie zmarszczki i bruzdy
3. Lekki krem przeciwzmarszczkowy Ystheal+ do skóry normalnej i mieszanej
kremy Eluage, Ystheal+, Serenage
1. Krem przeciwzmarszczkowy intensywnie odbudowujący Eluage
2. Krem pod oczy Eluage
3. Krem przywracający gęstość skórze powyżej 60. roku życia Serenage