Strona główna FRYZURY FRYZURY KROK PO KROKU JAK ZROBIĆ KOKA?

JAK ZROBIĆ KOKA?

0
woman-731377_960_720

Każda kobieta ma swoje ulubione fryzury, a koki należą do ścisłej czołówki najbardziej cenionych. I nic dziwnego – mogą być eleganckie, nieformalne, zalotne. Wszystko zależy od techniki!

Wysoko upięty kok to kwintesencja kobiecości. Pięknie eksponuje ramiona i szyję. Wysmukla twarz i prezentuje kości policzkowe. Jeśli masz bujne włosy, w lecie kok będzie przynosić ci ulgę w trakcie upałów. Z kolei osoby o rzadszych włosach, jeśli sięgną po wypełniacz do koka, będą mogły optycznie zwiększyć fryzurę.

Elegancki kok – krok po kroku

Potrzebny będzie Ci wypełniacz do włosów, cienka gumka do włosów i wsuwki. Najlepsze są specjalne do koków, które są bardzo giętkie. Dodatkowo przyda się lakier do włosów i mniejsze lusterko.

 1. Zrób kucyk i przewiąż go gumką. Im wyżej kucyk zrobisz, tym wyżej będzie twój kok.
  2. Weź wypełniacz do koka i przewlecz włosy przez jego środek. Im większego wypełniacza użyjesz, tym kok będzie się wydawać większy. Pamiętaj, że im większy kok, tym więcej włosów potrzebujesz do jego zakrycia, więc dostosuj jego wielkość do własnych włosów, jeśli nie chcesz ich dopinać.
  3. Postaraj się rozłożyć włosy dokoła koka tak, aby na środku tworzyła się dziurka.
  4. Włosy obwiń wokół podstawy wypełniacza. Im masz dłuższe włosy, tym więcej razy będziesz musiała je zawinąć.
  5. Wpinaj wsuwki tak, aby były niewidoczne i chwytały włosy pod wypełniaczem.
  6. Sprawdź w lusterku, czy kok jest w miejscu, które ci odpowiada.
  7. Jeśli wszystko jest dobrze – możesz fryzurę utrwalić lakierem. Przed utrwaleniem możesz wyciągnąć pojedyncze kosmyki wokół twarzy.

To także sposób na to, jak zrobić koka z krótkich włosów – wtedy jednak wypełniacz musi być bardzo niewielki. Możesz w tym celu wykorzystać także pończochę, której utniesz stopkę, a następnie zrolujesz.

Kok boho – krok po kroku

Jeśli jesteś fanką bardziej spontanicznych fryzur, możesz zrobić koka o niedbałym wyglądzie. W tym celu przyda ci się gumka do koków o falistym kształcie. Nie wyrywa ona włosów i nie zmienia ich struktury przy długim noszeniu. Włosy zbierz na czubku głowy i zwiąż luźny kucyk. Następnie wsuwkami poupinaj pojedyncze kosmyki pod spód kucyka. Jeśli masz sztywne włosy, taka fryzura nie wymaga utrwalenia. Jeśli masz cienkie, możesz po umyciu spryskać je wodą morską i pozostawić do samodzielnego wyschnięcia, a następnie je upinać.