Strona główna DIETA I ZDROWIE ĆWICZENIA I RELAKS JĘDRNE CIAŁO Z DOVE FIRMING I HULA HOP!

JĘDRNE CIAŁO Z DOVE FIRMING I HULA HOP!

0

Przy okazji wprowadzenia dwóch nowych kosmetyków z linii Firming marka Dove przesłała nam bardzo fajny program ćwiczeń z hula hop! Kolorowe koła wracają do mody. Poznajcie nowe balsamy ujędrniające i zobaczcie, jak zwiększyć szanse na uzyskanie jędrnego, gibkiego ciała dzięki prostym ćwiczeniom. 

krem ujędrniający Dove Firming, balsam ujędrniający Dove Firming

Krem i balsam Dove Firming

Dove promuje jędrną skórę i wymodelowaną sylwetkę, ale niekoniecznie absolutną szczupłość – to nam się podoba! Można bowiem mieć piękną, napiętą skórę przy rozmiarze XL – i wyglądać bardzo apetycznie i sexy. Do gamy Dove Firming (znajdują się w niej już żel pod prysznic, intensywnie ujędrniający żel-krem i intensywne serum) dołączają właśnie dwa nowe produkty:

Modelujący sylwetkę ujędrniający krem do ciała (250 ml, ok. 18 zł) – zawiera usprawniający mikrokrążenie ekstrakt z imbiru, intensywnie nawilża skórę – a wiadomo, to podstawa utrzymania elastyczności skóry

Nowy ulepszony Ujędrniający balsam do ciała (250 ml, ok. 18 zł, 400 ml, ok. 20 zł) – zawiera skłądniki nawilżające i działający antyoksydacyjnie ekstrakt z białej herbaty

Program ćwiczeń z hula hop

Joanna Żytecka, instruktorka fitnessSpecjalnie dla Dove opracowała je Joanna Żytecka, instruktorka fitness i miłośniczka hula hop. – Wystarczą dwie do trzech serii ćwiczeń z hula hop, co najmniej trzy razy w tygodniu. Ćwiczenia w połączeniu ze stosowaniem linii kosmetyków ujędrniających Dove pozwalają wyrzeźbić smukłą talię≤ jędrne pośladki, uda i ramiona. Efekty są widoczne już po paru tygodniach – zachęca.

Oto 6-częściowy trening, przeznaczony dla kłopotliwych części ciała. Wykorzystaj go w domu!

Ćwiczenie 1: szczupła talia 

 • Stań w rozkroku, stawiając stopy nieco szerzej niż szerokość bioder. Wciągnij brzuch, wyprostuj plecy i lekko ugnij nogi w kolanach. Umieść hula hop na wysokości talii.
 • Staraj się rytmicznie kręcić hula hopem wokół bioder. Trzymaj ręce w górze dla lepszej równowagi.

Powtarzaj tak często, jak masz ochotę!

Ćwiczenia na talię, ćwiczenia z hula hop

Ćwiczenie 2: jędrne uda i pośladki

 • Stań w rozkroku na szerokość bioder. Postaw hula hop pionowo na ziemi przed sobą i połóż na nim ręce. Przenieś ciężar ciała na jedną nogę i lekko ugnij ją w kolanie.
 • Wciągnij brzuch i unoś powoli prawą nogę z ziemi na bok. Noga, którą podnosisz powinna być wyprostowana, a palce skierowane przed siebie.
 • Pozostań w tej pozycji przez kilka sekund, a potem powoli przenieś nogę do poprzedniej pozycji.

Powtórz to ćwiczenie 10-12 razy po każdej stronie.

ćwiczenie na uda i pośladki, ćwiczenia z hula hop

Ćwiczenie 3: płaski brzuch

 • Przełóż hula hop za ramiona, pod łopatki i połóż się na plecach. Unieś nogi pod kątem 90° i mocno złap hula hop obiema rękami.
 • Ściągnij mięśnie brzucha (twój pępek powinien nieco schować się do środka)  i unieś górną część ciała jak najwyżej możesz, jednocześnie wydychając powietrze. Twoja broda jest skierowana ku górze, od klatki piersiowej. Wydychając powietrze, powoli opuszczaj górną część ciała na ziemię. Cała siła powinna pochodzić z mięśni brzucha. Staraj się nie kołysać.

Powtórz to ćwiczenie 12-15 razy.

ćwiczenia na płaski brzuch, ćwiczenia z hula hop

Ćwiczenie 4: piękny dekolt

 • Stań w rozkroku, stawiając stopy mniej więcej w równej linii z ramionami. Chwyć hula hop obiema dłońmi i wyciągnij ręce przed siebie na wysokości ramion. Pochyl nieco łokcie.
 • Wciągnij mocno brzuch i wyprostuj plecy, ściskaj hula hop przed klatką piersiową, aż będzie mieć owalny kształt. Utrzymaj tę pozycję przez 5-10 sekund, a następnie rozluźnij się.

Powtórz to ćwiczenie 8-10 razy.

ćwiczenia na dekolt, ćwiczenia z hula hop

Ćwiczenie 5: zgrabne ramiona 

 • Wyprostuj rękę na wysokość ramion i połóż hula hop na nadgarstku.
 • Kręć rytmicznie hula hopem wokół nadgarstka, przesuwając go w stronę ramienia i z powrotem.

Powtórz to ćwiczenie 20 razy po każdej stronie.

ćwiczenia na zgrabne ramiona, ćwiczenia z hula hop

Ćwiczenie 6: zdrowy kręgosłup

 • Stań w rozkroku, stawiając stopy nieco szerzej niż na szerokość bioder. Ugnij lekko kolana i unieś hula hop nad głowę, trzymając je w wyprostowanych rękach. Powinnaś nisko trzymać ramiona.
 • Wciągnij lekko brzuch i przechyl górną część ciała w bok. Utrzymaj tę pozycję przez chwilę, powróć do pionu i powtórz to samo z drugiej strony.

Powtórz to ćwiczenie 6-8 razy po każdej stronie.

ćwiczenia na kręgosłup, ćwiczenia z hula hop