Strona główna PERFUMY DAMSKIE PERFUMY KOLEKCJA DIORA

KOLEKCJA DIORA

0

Wspaniała okazja dla wielbicielek klasycznych zapachów Diora (i świetny pomysł na prezent) – kolekcja najsławniejszych perfum Diora w limitowanej edycji.

Christian Dior od początku swojej kariery (własne atelier otworzył w 1947 roku) poświęcił się jednocześnie tworzeniu zapachów. Mówił: – Zostałem perfumiarzem po to, aby wystarczyło tylko otworzyć flakon i wyobrazić sobie wszystkie moje suknie, oraz aby każda kobieta, którą ubieram – bez wyjątku – roztaczała za sobą niezapomnianą aurę.

Kolekcja Creation de Mr Dior to sławne zapachy ubrane w ponadczasowe eleganckie flakony inspirowane krawiectwem. Buteleczkę wieńczy przezroczysta zatyczka, na której wygrawerowane jest logo CD; szyjka opleciona jest srebrną nicią. Kolekcja będzie dostępna w wybranych drogeriach sieci Douglas. Składają się na nią następujące zapachy:

Eau Fraîche (1953 r.)

Prawdziwy punkt zwrotny i historyczna kreacja w świecie perfum. Eau Fraîche, tak inna od wszystkich ówczesnych wód kolońskich, zawierała „nowoczesne” nuty sycylijskiej mandarynki, gorzkiej pomarańczy i indonezyjskiej paczuli.

Diorissimo Eau de Toilette (1956)

Edmond Roudnitska, sławny „nos” Diora, stworzył zdecydowanie świeży konwaliowy zapach. Projekt skomplikowany był o tyle, że konwalia jest „niemym” kwiatem, z którego nie można wytworzyć żadnego wyciągu czy olejku. Stąd Roudnitska musiał powielić zapach oraz, przede wszystkim, wzmocnić go innymi aromatami z naturalnego środowiska kwiatu, czyli wonią podszycia, lasu, jaśminu oraz piżma.

Diorissimo Eau de Parfum (2009)

Ta wersja oscyluje wokół jaśminu i róży. Łączy się z inną zielenią, „bardziej liściastą, mniej łodygową" wonią.

Diorella (1972)

To wyraźny zapach z wyczuwalną nutą jaśminu. Ale zamiast ciężkiego jaśminu, mamy tutaj jaśmin pikantno-zielony, aromatyczny i niemal anyżkowy. To jedna z najbogatszych, najpiękniejszych i najbardziej eleganckich kreacji Edmonda Roudnitski.

Dioressence (1979)

Orientalny, niemal męski. W przeciwieństwie do innych zapachów z tej rodziny niemal nie zawiera wanilii; bardziej zaś pachnie ambrą i roślinnością.

For Ever and Ever Dior (2001)

Uniwersalny, kwiatowy zapach. Frezja, indyjski jaśmin, esencja bułgarskiej róży oraz białe piżmo tworzą niezwykle romantyczny i delikatny zapach. Hołd oddany bułgarskiej róży, ulubionemu kwiatowi Diora.