W codziennym dbaniu o skórę szczególną uwagę przykładamy do twarzy. Należy jednak pamiętać, że nasze ciało również wymaga odpowiedniej pielęgnacji i dobrze dobranych produktów. Jak o nie dbać? Jakie kosmetyki do pielęgnacji ciała stosować? Wyjaśniamy.

Czy wybór kosmetyków do pielęgnacji ciała jest istotny?

Kosmetyki do pielęgnacji ciała są nie mniej istotne od tych przeznaczonych do twarzy. Skóra biustu, nóg, pośladków, brzucha czy też jakichkolwiek innych partii również podlega procesowi starzenia i narażona jest na działanie zewnętrznych czynników. Co więcej, ona także może borykać się z różnymi problemami – począwszy od przesuszenia i podrażnienia, przez utratę jędrności, cellulit, rozstępy, zmiany trądzikowe i przebarwienia, aż po pękające naczynia czy zapalenie okołomieszkowe. Aby skóra ciała pozostawała w dobrej kondycji, należy dbać o nią regularnie – warto jednak mieć na uwadze, że sam żel pod prysznic i sporadycznie nakładany, pierwszy lepszy balsam może nie wystarczyć. Jakie kosmetyki do pielęgnacji ciała stosować? Czego potrzebuje skóra?

Kosmetyki do pielęgnacji ciała – które są niezbędne?

Skóra ciała, choć może różnić się nieco od tej na twarzy, funkcjonuje w bardzo zbliżony sposób. To oznacza, że ona także potrzebuje oczyszczenia, regulacji i nawilżania – a w razie potrzeby zastosowania kosmetyków do pielęgnacji ciała o wyspecjalizowanym działaniu. Nie jest jednak identyczna, co więcej – w zależności od partii może odznaczać się m.in. inną grubością, ilością tkanki tłuszczowej, pH czy liczbą (a nawet samą obecnością) łojowych i potowych gruczołów.

Jak właściwie dbać o ciało? Podstawa to właściwe oczyszczanie skóry w trakcie kąpieli z nagromadzonych w ciągu dnia zanieczyszczeń. Ważne jest również systematycznie usuwanie zrogowaciałego naskórka. Złuszczanie martwych komórek można wykonywać zarówno z pomocą specjalnych żeli do mycia z kwasami, jak i dedykowanych peelingów lub balsamów złuszczających. Pozwoli to nie tylko na lepsze przenikanie składników aktywnych w głąb skóry, ale też przyspieszy proces odnowy i zapobiegnie wrastaniu włosków.

Równie istotnym punktem dbania o skórę jest stosowanie nawilżających i odżywczych kosmetyków do pielęgnacji ciała – zwłaszcza, kiedy wspomagamy ją w regulacji i sięgamy po produkty złuszczające. W zależności od rodzaju skóry, sięgnąć można zarówno po lekkie mleczka i balsamy, jak również treściwe i natłuszczające masła czy olejki.

Kosmetyki do pielęgnacji ciała do zadań specjalnych

Poza podstawowymi kosmetykami do pielęgnacji ciała możemy również wprowadzić preparaty, które „celują” w konkretny problem. W zależności od potrzeb możemy wybierać spośród rozmaitych produktów – ukierunkowanych na walkę z cellulitem i rozstępami, hiperkeratynizację, przebarwienia oraz zmiany trądzikowe, kosmetyki do pielęgnacja ciała o działaniu rewitalizującym, ujędrniającym i uelastyczniającym strukturę skóry, głęboko nawilżającym, kojącym podrażnienia czy wzmacniającym naczynia krwionośne. Oprócz preparatów nastawionych na rozwiązywanie konkretnych problemów skórnych, do pielęgnacji włączyć można również produkty rozświetlające skórę i nadające efekt opalenizny. Oczywiście na rynku nie brakuje również specjalnych kosmetyków do pielęgnacji ciała, które zapewniają ochronę przeciwsłoneczną.

Kosmetyki do pielęgnacji ciała – jak wybrać?

Kosmetyki do pielęgnacji ciała powinny być dobierane nie mniej rozważnie jak te do twarzy. Nieodpowiednie ich dopasowanie może skutkować nie tylko brakiem pożądanych efektów, ale nawet nieść ryzyko pogorszenia stanu skóry. Jak odpowiednio dobrać produkty? Na względzie należy mieć przede wszystkim indywidualne potrzeby skóry. Kosmetyki do pielęgnacji ciała należy dobierać odpowiednio do rodzaju i bieżącej kondycji skóry Ważne jest zwracanie uwagi na całą formułę produktu – nie tylko na skład i zawarte substancje aktywne, ale także konsystencję czy wykończenie.

Szeroki wybór produktów do pielęgnacji ciała znajdziecie w sklepie internetowym 4skin.pl. Możecie tam również liczyć na darmową poradę kosmetologa, który podpowie, jakie kosmetyki będą odpowiednie dla Waszej skóry. Warto zaglądać do sklepu regularnie – systematycznie pojawiają się w nim atrakcyjne promocje na rozmaite kosmetyki wielu światowych marek.