Krem do rąk

Krem do rąk

843
0
PODZIEL SIĘ

Dłonie są naszą wizytówką, a krem do rąk jest niezbędnym kosmetykiem, jeśli chcemy aby skóra naszych dłoni była zdrowa, aksamitnie gładka i odpowiednio nawilżona. Krem chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi czy detergentami, a także leczą skórę zniszczoną oraz zapobiegają chorobom (na uwagę zasługuje krem Gehwol/Gerlan, który chroni przed grzybicą, ponieważ w składzie zawiera clotrimazol). Do tego nawilżają, odmładzają, przywracają elastyczność. Zawierają witaminy, woski, olejki, często kreatynę, pantenol czy alantoinę.  Kremów do rąk należy używać codziennie, a w okresach jesienni zimowych w szczególności, ponieważ działają jak ochronny opatrunek (najlepiej wybierać te o bogatszym składzie i uzupełnić pielęgnację o np. zabiegi parafinowe czy regenerujące maski). Aby  wyrobić sobie nawyk kremowania dłoni, dobrze pozostawić krem w strategicznych miejscach, np. koło zlewozmywaka czy umywalki.

Kosmetykiem z bogatszym składem są kremo-maski, które w szczególności przeznaczone są dla dłoni o skórze suchej, szorstkiej i zniszczonej. Regenerują, uzupełniają niedobór substancji odżywczych, tworzą ochronny film na skórze, w błyskawicznym tempie przynoszą ulgę zniszczonej i podrażnionej skórze.

Większość kremów przeznaczonych jest od pielęgnacji skóry rąk i paznokci.

Kremy do rąk wcale nie muszą być drogie. Dobre kremy kupimy już od ok. 4 zł. 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKlej do tipsów
Następny artykułPLUMBUM – INTYMNA SIŁOWNIA!
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.