Jedną z najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych metod medycyny estetycznej jest lipoliza iniekcyjna, która umożliwia redukcję tkanki tłuszczowej. Ze względu na swoją bezinwazyjność, zabieg ten zyskuje dziś coraz większą popularność. Dowiedz się, jak przebiega lipoliza iniekcyjna i kto może z niej skorzystać.

Lipoliza iniekcyjna – wskazania i efekty

Zabieg lipolizy polecany jest osobom z niewielką nadwagą, nie powinien być traktowany jako sposób na walkę z otyłością. Mogą z niego skorzystać również pacjenci zmagający się z miejscowym otłuszczeniem (na brzuchu, udach lub plecach), którego redukcja jest utrudniona za pomocą tradycyjnych działań, takich jak dieta czy ćwiczenia fizyczne. Warto jednak wiedzieć, że zabieg ten nie będzie skuteczny w przypadku osób otyłych. Lipoliza iniekcyjna jest w stanie zadziałać na miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową, zmniejszając obwód sylwetki w miejscu poddanym zabiegowi.

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: https://idealbeauty.pl/oferta/zabiegi-medycyny-estetycznej-warszawa/lipoliza-iniekcyjna/

Jak przebiega lipoliza iniekcyjna?

Zabieg jest poprzedzony szczegółową konsultacją, podczas której omawiane są takie kwestie jak: przeciwwskazania i plan terapii. Przeprowadzane zostają również pomiary ciała oraz wykonywana jest dokumentacja fotograficzna. Kosmetolog dobiera optymalną liczbę serii dla danego pacjenta, a także ilość i rodzaj preparatu.

Metoda ta jest zwykle stosowana na takie partie ciała jak: brzuch, uda (również wewnętrzne obszary), pośladki, ramiona, obszar nad kolanami, czy podbródek. Lipoliza iniekcyjna polega na serii wkłuć za pomocą bardzo cienkiej igły i wstrzyknięciu preparatu zawierającego czynne substancje do tkanki tłuszczowej. Preparat powoduje rozpad komórek tłuszczowych, a następnie ich wydalenie z organizmu. Pacjent poddający się zabiegom lipolizy powinien przyjmować duże ilości wody w celu przyspieszenia usunięcia z organizmu metabolitów tkanki tłuszczowej.

Zwykle seria składa się z 3–6 zabiegów, które są wykonywane maksymalnie w odstępach 4 tygodni. Liczba zabiegów dostosowana jest ściśle do ilości tkanki tłuszczowej – w niektórych przypadkach pojedynczy zabieg jest wystarczający. Warto zdawać sobie sprawę, że po przeprowadzonym zabiegu w danym obszarze mogą pojawić się niewielkie siniaki, obrzęki lub zaczerwienienia, a także delikatny ból. Jest to całkowicie normalne. Objawy powinny jednak samoistnie zniknąć w ciągu kilku dni. Sam zabieg może powodować lekki dyskomfort oraz pieczenie, dla bardzo wrażliwych Pacjentów możliwe jest zastosowanie znieczulenia.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Lipoliza iniekcyjna nie jest możliwa do przeprowadzania w przypadku kobiet ciężarnych lub karmiących piersią. Zabiegu nie poleca się również osobom z silnym stanem zapalnym skóry, opryszczką, a także stosującym leki zmniejszające krzepliwość krwi. Do zabiegu nie kwalifikują się również pacjenci cierpiący na choroby nowotworowe, choroby wątroby lub nerek oraz ci z uczuleniem na którykolwiek preparat wchodzący w skład kuracji. Czynnikiem wykluczającym możliwość przystąpienia do zabiegu jest cukrzyca, chora tarczyca, występowanie chorób autoimmunologicznych, a także choroby skóry.