MAMA W SPA!

MAMA W SPA!

1285
0
PODZIEL SIĘ

Program „Mama w Spa – uroda i bezpieczeństwo” to pierwsza w Polsce, nowatorska, specjalistyczna oferta szkoleniowa dla branży beauty & spa, dotycząca kobiet w ciąży i po porodzie. Sprawdź, dlaczego jest ważna i jak pobyt przyszłej mamy w spa wpływa na nią i na jeszcze nienarodzone dziecko.

W piątek 12 października w siedzibie Yonelle Masterclass Academy na warszawskim Żoliborzu odbyła się konferencja prasowa dedykowana mediom urodowym, parentingowym i lifestylowym. Okazją do spotkania było uruchomienie nowatorskiego programu szkoleniowego dotyczącego pielęgnacji kobiet w ciąży i po porodzie – „Mama w Spa – uroda i bezpieczeństwo”.

 Absolutna nowość! 

Jolanta Zwolińska, właścicielka i Dyrektor Generalny Akademii Yonelle wraz z zespołem w programie „Mama w Spa – uroda i bezpieczeństwo” kompleksowo podjęła w nim ambitny temat gabinetowej opieki nad paniami oczekującymi dziecka. Rozpoczynając spotkanie omówiła powody jego powstania: doświadczenie i wiedzę zespołu przygotowującego program, aktualną sytuację w branży beauty & spa i brak wystarczającej ilości odpowiednio przygotowanych specjalistów oraz trudności związane z ich znalezieniem.

 Zespół ekspertów i trenerów o najwyższych kwalifikacjach 

Następnie Agnieszka Żuralska-Lazar, współautorka i koordynatorka projektu, zaprezentowała ogólne założenia całego programu i pierwszego szkolenia oraz zespół ekspertów, rozpoczynając od prof. Tomasza Niemca, który objął funkcję Dyrektora Naukowego. Przedstawiła również dr n. med. Sylwię Stępniewską – fizjoterapeutkę, Tatianę Ostaszewską-Mosak – psycholożkę, położną Annę Durkę, dr n. o kulturze fiz. Katarzynę Sempolską oraz dr n. chem. Małgorzatę Chełkowską – eksperta ds. bezpieczeństwa i skuteczności kosmetyków.

 Jeszcze nikt nie podszedł do tematu w tak kompleksowy sposób 

W kolejnej części spotkania prof. Tomasz Niemiec, wybitny autorytet w dziedzinie ginekologii i położnictwa, nakreślił wielopoziomową przydatność programu „Mama w spa – uroda i bezpieczeństwo” dla kobiet w okresie szeroko pojętego macierzyństwa oraz dla wszystkich profesjonalistów dbających o zdrowie, urodę i dobrą kondycję kobiet, w tym lekarzy i położnych. Przytaczając badania Uniwersytetu Medycznego w Miami, omówił korzyści wynikające z regularnego korzystania z masażu prenatalnego oraz przeciwwskazania medyczne do jego wykonywania. Przedstawił najczęściej powtarzane kontrowersje oraz aktualne wytyczne w zakresie bezpieczeństwa

 Spa przyjazne mamom! 

Czego można się zatem spodziewać po programie „Mama w Spa – uroda i bezpieczeństwo”, który dr Tiffany Field z Uniwersytetu Medycznego w Miami, pionierka badań naukowych nad fizjologicznym działaniem dotyku na kobiety w ciąży, oceniła jako „niezwykle profesjonalny i robiący wrażenie”? Mianowicie:

 • przygotowania certyfikowanych specjalistów posiadających interdyscyplinarną wiedzę i świadczących usługi na najwyższym poziomie
   
 • ułatwienia kobietom w ciąży i po porodzie dostępu do nich poprzez stronę www.mamawspa.pl oraz oznaczenie gabinetów, w których pracują logiem programu.

Program otwiera przed branżą beauty & spa nowe możliwości kompleksowej opieki zabiegowej o najwyższym standardzie kobietom planującym ciążę, w czasie ciąży i po porodzie oraz w okresie pomiędzy ciążami. Opieki bezpiecznej, wyjątkowej, profesjonalnej i nowatorskiej, z wytycznymi potwierdzonymi przez medyczne autorytety.

Szkolenia dostarczają praktycznej wiedzy i umiejętności z zakresu fizjoterapii, kosmetologii, psychologii, położnictwa oraz zagadnień beauty & spa. Dzięki temu przygotują specjalistów branży do komfortowej pracy z tak ważną klientką, jak kobieta oczekująca dziecka i wyróżnią te osoby jako szczególnie kompetentne w zakresie obsługi klientki w ciąży i po porodzie. Profesjonalna nauka różnorodnych technik masażu prenatalnego „Mama i dziecko” pozwala zweryfikować i rozwinąć posiadane umiejętności oraz wyjaśnia wiele wątpliwości na temat masażu w ciąży.

 Masaż prenatalny a zdrowie mamy i dziecka 

Badania dowiodły, że regularny i prawidłowo wykonany (!) masaż prenatalny:

 • zmniejsza ryzyko wystąpienia komplikacji okołoporodowych oraz podczas porodu i połogu
   
 • zmniejsza ryzyko wcześniactwa – noworodki rodzą się w lepszym stanie (z prawidłową masą urodzeniową)
   
 • hamuje lęk i stany depresyjne matki, co pozytywnie wpływa na dziecko
   
 • łagodzi bóle mięśni i stawów poprzez obniżenie nadmiernie napiętych mięśni obręczy biodrowej matki
   
 • chroni przed występowaniem rwy kulszowej lub w przypadku jej wystąpienia znacząco łagodzi jej objawy.

 Jakie są przeciwskazania do wykonania masażu prenatalnego? Oto kilka z nich:

 • wszelkie stany zagrożenia związane z poronieniem (tzw. ciąże wysokiego ryzyka)
   
 • krwawienie z dróg rodnych
   
 • niedokrwistość, nadciśnienie tętnicze
   
 • niektóre stany patologiczne ciąży (np. łożysko przodujące).

Czy masaż prenatalny jest bezpieczny dla mamy i dla dziecka? Tak, ale pod warunkiem, że osoba go wykonująca jest do tego odpowiednio przygotowana i posiada specjalistyczną wiedzę z tej dziedziny. Dlatego powstał program „Mama w Spa – uroda i bezpieczeństwo”, by pracownicy branży beauty & spa mieli możliwość przygotowania się do pracy z kobietami w ciąży. Znak „Mama w Spa” gwarantuje, że w danym miejscu przyszła mama może spokojnie poddać się zabiegom spa (między innymi masażowi prenatalnemu), które pomogą i jej, i dziecku.

Polecamy!

oprac. Kasia Kosieradzka