Strona główna PAZNOKCIE MANIKIUR I PEDIKIUR MANICURE HYBRYDOWY- MANICURE CO 3 TYGODNIE?

MANICURE HYBRYDOWY- MANICURE CO 3 TYGODNIE?

2
manicure

Prawidłowo wykonany manicure hybrydowy utrzymuje się nawet 3 tygodnie, przez co jest doskonałym rozwiązaniem, jeżeli nie mamy czasu na częstszą pielęgnację paznokci. Czym więc dokładnie jest manicure hybrydowy, jakie ma wady i zalety?

Na pierwszy rzut oka trudno rozpoznać, czy paznokcie są pomalowane tradycyjnym lakierem czy hybrydowym. Dopiero, gdy przyjrzymy się bliżej zobaczymy, że manicure hybrydowy sprawia, że paznokcie są bardziej błyszczące, a sama emalia nie odpryskuje – przez cały okres paznokcie nie tracą charakterystycznego mokrego połysku i są odporne na zadrapania. Nic więc dziwnego, że od kilku lat ten rodzaj manicure cieszy się coraz większą popularnością.

Jak wygląda manicure hybrydowy?

manicurelakiery

Manicure hybrydowy to metoda, w której wykorzystuje się połączenie dwóch znanych od dawna – ale stosowanych do tej pory osobno – preparatów: lakieru do paznokci oraz żelu. To dzięki temu hybryda jest trwała, ale wygląda naturalnie.

Na początku zabieg wygląda jak klasyczny manicure. Manikiurzystka usuwa skórki i przygotowuje płytkę – piłuje ją, aby nadać jej pożądany kształt, a następniematowi specjalny bloczkiem. To bardzo ważne, ponieważ na tłustej płytce nie utrzyma się żadna emalia. Najpierw nakładany jest lakier podstawowy, tzw. baza, którą utwardza się w świetle lampy UV (w zależności od lampy od kilku sekund do kilku minut). Następnie aplikowana jest jedna lub dwie warstwy koloru – każda warstwa także jest utwardzana. Na koniec stosuje się top – to dzięki niemu hybryda tak błyszczy (on także oczywiście jak utwardzany). Na sam koniec paznokcie przeciera się tzw. odtłuszczaczem. Ponadto manicure hybrydowy oferuje możliwość wykonania różnego rodzaju zdobień z użyciem, np. cyrkonii czy uzyskanie efektu ombre.

hybryda

Aby usunąć hybrydę, konieczne jest zastosowanie płynów z zawartością acetonu(zmywacz bezacetonowy jest co prawda bezpieczniejszy, ale nie rozpuszcza hybrydowego lakieru). Żeby nie uszkodzić płytki paznokciowej, acetonem nasącza się wacik, który następnie umieszczany jest na płytce paznokciowej, a cały czubek palca obwiązuje się folią aluminiową. Taki „kompres” przyspiesza rozpuszczanie się lakieru i żelu.

Manicure hybrydowy – to warto wiedzieć!

  • Manicure hybrydowy jest bardzo trwały, utrzymuje się około 3 tygodni, lakier nie odpryskuje i nie odbarwia się.
  • Lakier hybrydowy stosuje się na naturalną płytkę paznokcia (nie na żel, akryl czy tipsy), która nie może być w żaden sposób uszkodzona.
  • Manicure hybrydowy nie daje możliwości – w przeciwieństwie do żelu i akrylu -przedłużenia długości płytki paznokciowej. Również zdobienia muszą być delikatniejsze.
  • Do zmywania manicure hybrydowego konieczny jest zastosowanie preparatu z acetonem.

Manicure hybrydowy nie może być wykonany w kilku przypadkach. Przede wszystkim liczy się zdrowie, a nie efekt wizualny, dlatego wszelkiego rodzaju choroby paznokci, jak grzybica, łuszczyca czy infekcje dyskwalifikują. Zanim udamy się do salonu, należy obejrzeć płytkę paznokciową i jeżeli dostrzeżemy na niej bruzdy, fałdy czy istotne przebarwienia, najpierw trzeba ustalić przyczynę tych objawów. Warto skonsultować się z lekarzem dermatologiem i dopiero wtedy podjąć decyzję co do wyboru najlepszego i najbezpieczniejszego sposobu stylizacji.

Manicure hybrydowy w domu?

Jeśli lubimy stylizować paznokcie, mamy cierpliwość i pewną rękę, można kupić małą lampę, kilka lakierów i samodzielnie wykonywać sobie manicure hybrydowy. Najtańsze lampy kosztują już ok. 30 zł, lakiery kilkanaście. W ten sposób za niewiele ponad 100 zł można mieć zestaw startowy – lampę, bazę, kolor i top. A potem tylko powiększać kolekcję lakierów. To ciekawe rozwiązanie także w punktu widzenia finansów – manicure hybrydowy dłoni, w zależności od salonu, kosztuje od 50 do nawet 200 zł na zabieg. Pedicure jest jeszcze trochę droższy.

2 KOMENTARZE

  1. ja trzymam Nailac na pazurkach do max. 2,5 tygodnia – nie dlatego, że coś się dzieje z lakierem, tylko właśnie przez odrost paznokcia. Jeśli komuś wolno rosną płytki, to przy dobrym lakierze myślę, że utrzymają się 3 tygodnie.