METODY POWIĘKSZANIA BIUSTU

METODY POWIĘKSZANIA BIUSTU

1460
0
PODZIEL SIĘ

metody powiększania piersi, piersi idealne

Atrybutem kobiecości są piersi. Chciałybyśmy, aby były idealne: nie za małe, nie za duże i na pewno nie obwisłe. Jednak z biegiem czasu ich stan ulega pogorszeniu, skóra wiotczeje i zmienia się również ich kształt. Klinika Ambroziak Estederm proponuje dwie metody powiększenia lub wypełnienia i uniesienia piersi. Sprawdź!

 Metoda 1.  To wykonanie przeszczepu tkanki tłuszczowej pobranej z innego fragmentu ciała. Polecana, zwłaszcza jeżeli mamy nadmiar tkanki tłuszczowej w innej okolicy. Należy pamiętać, że nie wszystkie komórki tkanki tłuszczowej pozostaną na zawsze. Częściowo komórki tłuszczowe ulegną zniszczeniu i być może zabieg będzie trzeba powtórzyć. 

 Metoda 2.  To implanty silikonowe o okrągłym lub anatomicznym kształcie. Dzięki zastosowaniu obrazowania komputerowego w systemie Vectra można: uzyskać trójwymiarowy obraz piersi, ocenić symetrię, pokazać pacjentce, jak będzie wyglądała po zastosowaniu dobrze dobranych implantów. 

Obecnie używa się implantów silikonowych, które mogą mieć okrągły lub anatomiczny kształt. W zależności od tego, czy pacjentka chciałaby mieć bardziej wypełnioną górną część piersi, czy wolałaby bardziej naturalny kształt piersi, można uzyskać ten efekt stosując różne kształty implantów. Wybór jest olbrzymi i tylko poprzez rozmowę oraz odpowiedni dobór implantów można otrzymać dobry wynik, który w pełni usatysfakcjonuje pacjentkę. 

Przed zabiegiem należy wykonać badania laboratoryjne i USG piersi. Po uzyskaniu anestezjologicznej kwalifikacji można wykonać zabieg. Cięcia, które stosuje się przy wkładaniu implantów to cięcie w bruździe podpiersiowej, na brzegu otoczki brodawki lub pod pachą. 

Implant może być włożony pod mięsień piersiowy (metoda częściej stosowana) lub pod gruczoł. U pacjentek, u których nie ma zbyt dużej masy gruczołu piersiowego zaleca się włożenie implantów pod mięsień. 

Pacjentka po zabiegu pozostaje w klinice jedną dobę. Powrót do czynności codziennych jest możliwy już po kilku dniach, a powrót do ćwiczeń fizycznych po około dwóch miesiącach. Firmy produkujące implanty silikonowe oferują obecnie gwarancję bezterminową, a więc implanty nie muszą być wymieniane po 10 latach tylko dlatego, że upłynął ten czas, ale wtedy gdy kształt piersi z wiekiem uległ zmianie i wymaga poprawy jej kształtu. 

Poprawa wyglądu i kształtu piersi podnosi naszą samoocenę. Prowadzi do tego, że czujemy się bardziej pewne siebie, zwłaszcza, kiedy w pełni zdajemy sobie sprawę ze spojrzeń mężczyzn towarzyszących nam na każdym kroku.
 

tekst: dr. n. med.  Małgorzata Chomicka – Janda