Strona główna PAZNOKCIE MANIKIUR I PEDIKIUR MŁODE DŁONIE

MŁODE DŁONIE

0

Sprawdź, jak dbać o dłonie, by miały młody wygląd.

Nasze dłonie na co dzień narażone są na działanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie, detergenty czy nieodpowiednio stosowane kosmetyki. Do tego można dopisać codzienną pracę, którą wykonują. Nie pozostaje to bez wpływu na kondycję skóry, która w tych miejscach starzeje się szybciej. Jeśli wygląd twoich dłoni pozostawia wiele do życzenia, czas wziąć sprawy w swoje ręce!

Skóra naszych dłoni potrzebuje takiej samej pielęgnacji, jak skóra twarzy. Stosowanie kosmetyków nie zawsze wystarcza – z czasem mogą uwidocznić się żyły i ścięgna, pojawić się zmarszczki, przez co dłonie zaczynają wyglądać nieatrakcyjnie. W dużej mierze źródłem problemu jest powolna utrata kolagenu w skórze, który odpowiada za jędrność i elastyczność, a także gęstość skóry.

Jak starzeje się skóra?

Procesy starzenia się skóry rozpoczynają się już po 25. roku życia, a efekty tego widać szczególnie tam, gdzie jest ona podatna na częste rozciąganie i ściąganie, np. na grzbietowej powierzchni dłoni. Z upływem lat spada w skórze aktywność fibroblastów, odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny, przez co skóra traci nawilżenie i elastyczność. Następnie zmarszczki pogłębiają się, pojawiają się bruzdy, a nawet fałdy po zewnętrznej stronie dłoni. Czynniki zewnętrzne (promieniowanie, detergenty, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach), jak i indywidualne predyspozycje mogą przyspieszyć proces starzenia.

Rozwiązanie alternatywne

Najpopularniejszymi zabiegami, które pozwolą ukryć lub naprawić te niedoskonałości są zabiegi z wykorzystaniem tzw. wypełniaczy do których zaliczamy preparaty na bazie kwasu hialuronowego, kwasu polimlekowego czy hydroksyapatytu wapnia. Wypełniają one skórę w miejscach, gdzie straciła swoją objętość lub zapadła się. Część z nich, w zależności od producenta, zawiera związki, które dodatkowo odżywiają naszą cerę. Jednak mało który preparat potrafi pobudzić ją do długotrwałej regeneracji, która sprawi, że zacznie ona produkować kolagen.

Alternatywnym i innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie preparatów zawierających hydroksyapatyt wapnia. To związek, który naturalnie występuje w naszym organizmie, jest więc biokompatybilny i zupełnie bezproblemowo aplikowany i przyswajany przez organizm. Zazwyczaj zostaje on zawieszony w postaci mikrogranulek wapnia i fosforu w specjalnym żelu, ułatwiającym modelowanie wypełnienia. I to właśnie ta formuła powoduje, że nie jest tylko wypełniaczem wygładzającym zmarszczki lub bruzdy, ale działa dwutorowo: zawarty żel wygładza i wypełnia, a pozostałe składniki regenerują tkanki. W ten właśnie sposób działa preparat Radiesse firmy MERZ Aesthetics. Działanie hydroksyapatytu wapnia widoczne jest natychmiast po zabiegu, co pozwala szybko cieszyć się z młodszego wyglądu. Natomiast regeneracja i „zagęszczenie” skóry następuje powoli. Cząsteczki budują w tkankach „rusztowanie” oraz powodują wzrost naturalnych włókien kolagenowych. Skóra dzięki temu staje się odmłodzona i naturalnie wymodelowana. Najlepsze efekty widać po ok. 3 miesiącach od pierwszego zabiegu.

Hydroksyapatyt wapnia ze względu na jego naturalne pochodzenie może być stosowany bez obaw o reakcje alergiczne u pacjenta. Gwarantuje to duże bezpieczeństwo zabiegów, a efekty utrzymują się w wielu przypadkach przez ponad rok! Sam zabieg za pomocą preparatu trwa kilka minut, po czym pacjent może wrócić do codziennych czynności już następnego dnia. Unikalne właściwości wypełniaczy na bazie hydroksyapatytu wapnia sprawiają, że cieszą się na rynku medycyny estetycznej coraz większym zaufaniem i popularnością – zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy.

Polecamy! 🙂

Poprzedni artykułMEL NA WIOSNĘ I LATO
Następny artykułURAZY GŁOWY
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.