MOTYWUJĄCE CYTATY – HIT OSTATNICH LAT!

MOTYWUJĄCE CYTATY – HIT OSTATNICH LAT!

741
0
PODZIEL SIĘ
cytaty

Cytaty motywujące pojawiają się obecnie wszędzie. Wyszły poza karty książek i drukowane są na kubkach, t-shirtach, torbach, a nawet pościeli.

Czym są cytaty motywacyjne? To krótkie, łatwo wpadające w ucho (lub oko) zdania, które mobilizują w nas chęci do pracy i działania. Mogą być autorstwa znanych i lubianych osób lub anonimowe.

Cóż, niekiedy to, czego nam najbardziej brakuje, to motywacja. 10 cytatów które prezentujemy poniżej, mogą nam pomóc i zainspirować do dalszego rozwoju. W końcu, jak to powiedział Winston Churchill – „Poprawa wymaga zmian”!

 1. Aldous Huxley: “Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się.”
  Poniosłeś porażkę? Przekuj ją w sukces. Jak? Po prostu nie zadręczaj się tym faktem i idź dalej. Każdy, kto próbuje, musi parę razy upaść.
 2. Martin Luther King: “Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – posuwaj się naprzód.”
  Nie musisz być najlepszy ze wszystkich. Ważne, abyś próbował osiągnąć to, czego pragniesz, za pomocą środków, jakie masz.
 3. Brian Tracy: “Nieważne skąd pochodzisz. Ważne dokąd zmierzasz.”
  Nie pozwól sobie wmówić, że twoja przeszłość warunkuje twoją przyszłość. To od ciebie zależy, co zrobisz z resztą swoich dni. Więc dokąd chcesz iść?
 4. Muhammad Ali: “By być wielkim mistrzem, musisz wierzyć, że jesteś najlepszy. Jeżeli to nieprawda – udawaj, że jednak jesteś.”
  Uwierz w siebie. Jeśli sam tego nie umiesz, dlaczego inni mieliby to zrobić?
 5. Arystoteles: “Nasze szczęście zależy od nas samych.”
  Największym naszym błędem jest poleganie na tym, że inni nam dadzą więcej, niż my sami możemy sobie dać. Jeśli nie umiesz sprawić, żebyś czuł się szczęśliwy – nikt inny nie będzie umiał tego sprawić. Co więcej, ty nigdy nie uszczęśliwisz innych!
 6. Steve Jobs: “Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na byciem kimś, kim nie jesteś.”
  Po prostu – udawanie konsumuje zbyt dużo energii. Przekieruj ją tam, gdzie faktycznie ci potrzebna: do realizacji marzeń.
 7. Konfucjusz: “Człowiek, który goni dwa zające nie złapie ani jednego.”
  Czasami bierzemy na siebie zbyt wiele, a następnie kończymy sfrustrowani porażkami. Stosuj metodę małych kroków i pracuj jednocześnie nad jedną ważną rzeczą. Wszystko będzie miało swój czas.
 8. Albert Camus: “Zawsze znajdzie się odpowiednia filozofia do braku odwagi.”
  Przestań tłumaczyć, dlaczego czegoś nie robisz, tylko po prostu zacznij to robić!
 9. Robert Kiyosaki: “Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł.”
  To nie wstyd korzystać z czyjejś pomocy. Zwłaszcza, jeśli jest to osoba bardziej doświadczona od nas. Otaczaj się ludźmi inspirującymi – dzięki nim osiągniesz wiele!
 10. Leo Burnett: “Kiedy sięgasz do gwiazd, być może nie dotkniesz żadnej z nich, ale na pewno nie skończysz z garściami pełnymi błota.”
  Jeśli za cel postawisz sobie bycie najlepszym w jakiejś dziedzinie – możesz poczuć się sfrustrowany, jeśli nie będziesz czynić postępów w tempie, jakiego mistrzostwo wymaga. Najważniejsze, abyś próbował – każda minuta poświęcona na działanie jest minutą, która zaprocentuje.

Powyższe motywacyjne cytaty przydadzą ci się, kiedy ogarnie cię zwątpienie lub niechęć. Warto stworzyć własną listę ulubionych i nosić ją zawsze ze sobą – na przykład na karteczce w portfelu.