Strona główna MAKIJAŻ MYSCARA NA RZĘSACH!

MYSCARA NA RZĘSACH!

0

MYscara, to profesjonalny semipermanentny tusz do rzęs opracowany w laboratoriach firmy Beauty Innovator z Wielkiej Brytanii. Miałam okazję go przetestować! Dowiedz się o nim więcej i zobacz efekty!

oprac: Kasia Kosieradzka

Ze względu na swoje unikalne właściwości stał się przebojem na rynku brytyjskim. Przez użytkowników Beauty Finder, największego brytyjskiego portalu branżowego, MYscara został uznany za jeden z najlepszych zabiegów 2011 roku! Błyskawicznie podbija pozostałe kraje Europy Zachodniej. Od teraz jest dostępny również w Polsce, między innymi w New Body Clinic w Warszawie, gdzie miałam okazję go przetestować.

 Jak wyglądał zabieg? 

W czasie zabiegu leży się prawie cały czas z zamkniętymi oczami. Można nawet zasnąć! 😉 Najpierw rozdziela się rzęsy górne od dolnych poprzez podklejenie rzęs górnych do ruchomej powieki. Następnie dolne rzęsy odtłuszcza sie przy użyciu specjalnego kosmetyku. Po jego wyschnięciu na rzęsy nakłada się 2 lub 3 warstwy Myscary. Kiedy produkt wyschnie, dolne rzęsy przykrywa się specjalnym płatkiem i odkleja się górne rzęsy. Po ich odtłuszczeniu podkręca się je specjalną elektryczną zalotką wdzielającą ciepło i nakłada 3 warstwy MYscary. Oczywiście można więcej, w zależności od oczekiwanego efektu. Jeśli ktoś ma bardzo rzadkie rzęsy, można nałożyć nawet 9 warstw! Aby rzęsy nie były posklejane, rozdziela się je przeznaczonymi do tego celu pęsetami. Nie jest to bolesne, a czasami nawet łaskocze.

Oto efekt! Jak wam się podoba?

Na moje rzęsy kosmetolog nałożył 3 warstwy MYscary. Na zdjęciu po lewej efekt zabiegu, a po prawej przed nim.

Łukasz Czerniewski, kosmetolog z New Body Clinic, który wykonywał zabieg, opowiedział mi więcej o MYscarze.

Ile czasu trwa zabieg?

Łukasz Czerniewski Zabieg trwa około półtorej godziny. Ale jest to maksymalny czas, kiedy tusz MYscara jest nakładana na górne i na dolne rzęsy. 

A ile kosztuje?

Łukasz Czerniewski W New Body Clinic koszt zabiegu to 200 zł. Ale do końca maja 2012 roku trwa promocja i można go wykonać w cenie 170 zł!

Czy zabieg uczula?

Łukasz Czerniewski Nie. Preparat jest hipoalergiczny i bezwonny.

Jaki efekt można uzyskać za pomocą MYscara'y?

Łukasz Czerniewski Podczas zabiegu MYscara jest nakładana w cieniutkich warstwach. W zależności od ilości tych warstw można uzyskać różny efekt pogrubienia rzęs – od delikatnego podkreślenia do znacznego pogrubienia i zagęszczenia. Maksymalna ilość warstw, którą można zastosować zależy od indywidualnych cech rzęs klientki. Ponieważ MYscara nakładana jest w małych sekcjach, znacznie mniej rzęs ulega sklejeniu (w porównaniu do tradycyjnego tuszu) przez co uzyskujemy o wiele bardziej naturalny wygląd oka. Standardowo są to trzy warstwy produktu. Jednym ze efektów zabiegu jest też optycznie wydłużenie rzęs – są one podkręcane do góry przez co stają się bardziej widoczne.

Jak długo utrzymuje się MYscara?

Łukasz Czerniewski Efekt MYscara utrzymuje się przez 2-3 tygodnie. Po tym okresie MYscara musi zostać usunięta, ponieważ można odczuwać swędzenie, łaskotanie – wszystko dlatego, że rzęsy są w różnym stopniu wzrostu. Oczywiście zabieg można natychmiast powtórzyć i znów cieszyć się wspaniałymi rzęsami.

Czy po zabiegu można się normalnie kąpać?

Łukasz Czerniewski Tak, MYscara jest wodoodporna. Można także chodzić na basen. Zaleca się ostrożność przy wycieraniu okolicy oczu tak, aby nie pocierać rzęs.

Czy można uprawiać sporty, chodzić na siłownię czy aerobik?

Łukasz Czerniewski MYscara jest odporna na pot, więc nie ma żadnych przeciwwskazań jeśli chodzi o siłownię i większość innych sportów. MYscara jest stworzona z myślą o ludziach lubiących aktywnie spędzać czas a jednocześnie dobrze wyglądać w każdej sytuacji.

Czy można korzystać z sauny albo solarium?

Łukasz Czerniewski Nie ma problemu z chodzeniem na solarium. Jednak podwyższona temperatura w saunie niekorzystnie wpływa na produkt.

Czy można stosować MYscaraę na przedłużanych rzęsach?

Łukasz Czerniewski Nie. Ale jeśli ktoś ma przedłużone górne rzęsy, poleciłbym aplikację MYscary na dolne – stanowi to idealnie uzupełnienie zabiegu przedłużania rzęs – wyrównuje dysproporcję w wyglądzie pomiędzy ich górnym a dolnym rzędem i poprawia ogólny komfort użytkowania.

zestaw MYscara potrzebny do wykonania zabiegu

Czy można tuszować rzęsy, na których jest już MYscara?

Łukasz Czerniewski Oczywiście, ale tuszem na bazie wody, gdyż MYscara nie toleruje tuszy opartych na oleju. Zalecamy umiar w stosowaniu tradycyjnego tuszu, bby nie przeciążyć rzęs. MYscara jest produktem znacznie lżejszym od standardowej mascary dlatego bardziej nadaje się do modelowania grubości rzęs.

Co ma wpływ na trwałość MYscary?

Łukasz Czerniewski Czynniki takie jak ilość warstw czy przestrzeganie zasad pielęgnacji rzęs. Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na trwałość efektu MYscara jest faza wzrostu, w jakiej znajdują się rzęsy podczas wykonywania zabiegu. 

Jak dbać o MYscarę?

Łukasz Czerniewski Przez pierwsze dwie godziny po zabiegu należy szczególnie chronić oczy przed wodą w każdej postaci (deszcz, wilgoć, przemywanie). Myscara nie znosi oleju i innch tłuszczów, dlatego w okolicach oczu nie wolno stosować żadnych kosmetyków zawierających te substancje (np. mleczko do demakijażu, płyn micelarny, kremy i maseczki pod oczy i tym podobne.

Czy można samodzielnie usunąć Myscarę?

Łukasz Czerniewski Nie. MYscara musi być usunięta przez przeszkoloną kosmetyczkę. Do jej usuwania użyje ona odpowiednich procedur i preparatów. Oko jest bardzo wrażliwym organem – nie warto ryzykować!

Ile trwa usunięcie MYscary?

Łukasz Czerniewski Usunięcie trwa około 10 minut.

Czy zawsze i dlaczego trzeba usuwać produkt MYscara?

Łukasz Czerniewski Rzęsy nie rosną równomiernie. Część z nich znajduje się w fazie aktywnego wzrostu, inne w fazie spoczynku poprzedzającej fazę wypadania. Na ich miejsce wyrastają nowe. W trakcie zabiegu niektóre rzęsy mogą skleić się z tymi znajdującymi się w innej fazie rozwoju. Takie sklejone (wypadające) rzęsy mogą następnie blokować miejsce wzrostu dla nowych rzęs. Aby zapewnić rzęsom zdrowe środowisko, należy MYscarę usuwać co około 3 tygodnie.

pomieszczenie New Body Clinic, w którym odbywa się zabieg MYscara, jest bardzo klimatyczne i relaksujące

Czy są jakieś przeciwskazania do zastosowania MYscary?

Łukasz Czerniewski Tak, na przykład ciężkie zaburzenia skóry w okolicy oczu, niedawne operacje oczu, chemoterapia, silna klaustrofobia czy szkła kontaktowe.

Dziękuję za rozmowę.