Zbliża się Dzień Św. Walentego, zaczynamy więc rozglądać się za upominkiem, który zdobędzie serce ukochanej osoby. W ostatnim czasie modne stały się perły i wielu panów decyduje się na podarunek w postaci perłowej biżuterii. Kolczyki, wisiorek czy też naszyjnik z pereł będą naprawdę świetnym pomysłem na prezent, jeśli włożymy trochę serca w wyszukanie czegoś naprawdę pięknego. O czym powinniśmy wiedzieć szukając takiego naszyjnika?

Najważniejsza jest jakość pereł!

Większość kupujących nie zdaje sobie sprawy z faktu, iż w naszym kraju sprzedawane są głównie perły niskiej jakości, co więcej – osoby poszukujące takiej biżuterii nie wiedzą nawet jak wyglądają te naprawdę cenne i piękne kamienie. Korzystają z tego sprzedawcy biżuterii, którzy zamawiają najtańsze perły, uzyskując na sprzedaży takich wyrobów ponadprzeciętne zyski. Stosunek cen kamieni wysokiej i niskiej jakości może tu sięgać nawet stukrotnych wartości, dzięki czemu kupując od sprzedawców tanich kamieni zazwyczaj przepłacamy najwięcej. Czym charakteryzują się perły naprawdę piękne i dlaczego warto zapłacić za nie więcej?

Połysk – podstawowy atrybut piękna pereł

Wiemy o tym kupując diamenty, ale zapominamy kupując klejnoty z małży: biżuteria musi błyszczeć. Perły o pięknym połysku warte są wielokrotnie więcej, od tych, które mają połysk „jedwabisty” lub „satynowy”. Te o pięknym połysku będą postrzegane jako piękniejsze, nawet jeśli ich kształt nie będzie idealny, lub ich powierzchnia będzie zawierać defekty. Połysk jest najważniejszym atrybutem ich piękna i jest to podstawowy czynnik, który powinniśmy brać pod uwagę dokonując zakupu naszyjnika z pereł.

Orient – atrybut królewskich pereł

Masa perłowa ma zdolność do rozszczepiania światła, co w przypadku najpiękniejszych kamieni objawia się grą barw widoczną na ich powierzchni. Perły „białe” wysokiej jakości nie będą więc rzeczywiście białymi, na ich powierzchni dostrzeżemy inne barwy takie jak na przykład róż i zieleń. To rzadkie zjawisko czyni je wyjątkowo pięknymi i jest atrybutem bardzo mocno wpływającym na ich cenę. Tej wyjątkowo pięknej cechy warto szukać, gdyż naszyjnik z pereł o takiej charakterystyce będzie przedmiotem podziwu otoczenia.

Kształt i jakość powierzchni pereł – czy naprawdę są aż tak ważne?

To kolejne atrybuty piękna pereł, które jednakże bywają niepotrzebnie faworyzowane przez kupujących. Jeśli stać nas na drogą biżuterię, to na pewno warto zwrócić uwagę również na te dwie cechy. W przypadku ograniczonego budżetu szukajmy raczej kamieni o pięknym połysku i – jeśli uda nam się znaleźć – pięknym oriencie. Kształt czy jakość powierzchni nie będą aż tak bardzo wpływać na piękno biżuterii.

Gdzie szukać takiego upominku?

Na polskim rynku dostępność pereł wysokiej jakości jest rzeczywiście ograniczona. Dominują tu tanie kamienie bardzo niskiej jakości, przy sprzedaży których sprzedawcy uzyskują ponadprzeciętne zyski. Pewnym wyjątkiem dla kupujących niedysponujących dużym budżetem jest sklep Gemapolis, oferujący naszyjniki z pereł o znakomitym stosunku jakości do ceny:

https://gemapolis.pl/kategoria-produktu/naszyjniki/

Naszyjnik z pereł – jaka długość?

Naszyjniki oferowane są w różnych długościach. Którą z nich powinniśmy wybrać?

  • Princessa – to najbardziej uniwersalna długość (ok.45 cm), która sprawdzi się na każdą okazję i jest podstawowym wyborem dla pań szczupłych i o budowie normalnej.
  • Matinee to długość o kilka centymetrów większa i sprawdzi się dla Pań o grubszej szyi, lub tych które chciałyby, aby sznur wisiał niżej, sięgając, aż do krawędzi dekoltu.
  • Opera i rope – to bardzo długie sznury, które możemy okręcić kilkakrotnie wokół szyi lub np. zawiązać je w supeł
  • Choker – to bardzo modna ostatnio długość, w której naszyjnik leży w górnej części dekoltu. Warto jednak zaznaczyć, iż ten rozmiar nadaje się dla pań o szczupłej i pięknej szyi, gdyż zwróci uwagę otoczenia na tę część naszego ciała.

I na koniec jeszcze jedna wskazówka – warto jest przed zakupem poczytać trochę o perłach. Jeśli w wyszukanie perłowego naszyjnika włożymy trochę serca, to może stać się on naprawdę uroczym podarunkiem na Dzień Zakochanych.

MATERIAŁ PARTNERA ZEWNĘTRZNEGO