O najlepszej przyjaciółce z pewnością myślisz „bratnia dusza”. Komuś tak wyjątkowemu pragniesz podarować coś równie wyjątkowego, co sprawi radość i umocni Waszą relację. Prezenty można dawać nie tylko ze względu na święta i rocznice, lecz również bez okazji. Sprawdź kilka sprawdzonych pomysłów na prezent dla najbliższej przyjaciółki.

Kosz słodkości

Kosz bądź pudełko wypełnione ulubionymi przysmakami Twojej przyjaciółki to uniwersalny podarunek, który sprawdzi się przy każdej okazji. Tylko od ciebie zależy, jaką ostateczną formę przybierze ten prezent. Możesz tu zapakować czekoladki, cukierki, a nawet owoce czy energetyczne batony, zwłaszcza jeśli Twoja przyjaciółka lubi sport i stawia na zdrowe odżywianie. Kilkanaście słodkich przekąsek o najróżniejszych smakach wywoła uśmiech na jej twarzy i sprawi, że będzie miała w czym wybierać. Dobieranie poszczególnych elementów kosza pełnego słodkości może okazać się również dla Ciebie dobrą zabawą.

Istotą takiego prezentu jest interesujące opakowanie. Jeśli samodzielnie udekorujesz kosz bądź pudełko, prezent zyska na wartości. Wykorzystaj naklejki, kolorowe flamastry, bibułkę i wszystko to, co akurat wpadnie Ci w oko i co podsunie wyobraźnia. Zainspiruj się filmikami instruktażowymi i po prostu dobrze się baw. Jeszcze jednym pomysłem na nadanie Twojemu prezentowi stylu będzie ciekawa kartka na urodziny bądź kartka świąteczna wsunięta między łakocie. Zwykła kartka za kilka lat stanie się pamiątką na całe życie.

Własnoręcznie robiona biżuteria

Może Ci się wydawać, że zrobienie własnej biżuterii jest bardzo trudne. Nic bardziej mylnego! Oczywiście, jeśli lubisz prace manualne, lecz dotąd nie było okazji zmierzyć się z tworzeniem biżuterii od podstaw, zacznij od czegoś prostego. Tutaj również pomocne mogą się okazać filmiki instruktażowe dostępne w Internecie lub specjalistycznych książkach. Najłatwiej zacząć od bransoletki. W sklepach papierniczych i pasmanteriach znajdziesz materiały potrzebne do przygotowania „bransoletki przyjaźni”.

Warto zaznaczyć, że własnoręcznie robiona biżuteria jest nie tylko bardzo oryginalnym, lecz przede wszystkim modnym dodatkiem, chętnie promowanym przez gwiazdy. We własnoręcznie przygotowanych prezentach kryje się niezaprzeczalny urok. Tworzenie bransoletki od podstaw – wybieranie sznurków, rzemyków, koralików i kamieni – a potem układanie ich w wybrane przez Ciebie wzór, może przynieść nieoczekiwanie wiele radości.

Klasyczne prezenty

Myśląc o klasykach, z pewnością przyjdą Ci do głowy nieśmiertelne propozycje sprawdzonych prezentów: kosmetyki, książki, kubki, ręczniki. Prezenty te cieszą się raczej złą sławą, z drugiej strony często ratują skórę osobom, które z różnych przyczyn zagapiły się i nie mają już czasu chodzić po sklepach.

Czy kosmetyk lub książka są złymi prezentami? Absolutnie nie, jeśli znasz upodobania swojej przyjaciółki. Dobry, pięknie pachnący krem do rąk albo nagrodzona w świecie literackim powieść są bezpiecznymi i eleganckimi prezentami, których nie trzeba się wstydzić.

Jak zatem widzisz, wybór prezentu zależy od Twojej kreatywności oraz czasu, przede wszystkim zaś od znajomości upodobań i marzeń bliskiej Ci osoby. Wybierając prezent, pamiętaj, żeby nie panikować, tylko zdać się na to, co podpowie serce.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY