Jednym dała je natura, inni muszą pracowicie układać fryzurę, by dumnie potrząsać głową pełną loków. Jedni i drudzy mają problem z ich suszeniem. Czy włosy kręcone można suszyć suszarką? Oczywiście! Wystarczy znać kilka ważnych zasad.

Jak suszyć loki suszarką?

Suszenie kręconych włosów to sztuka, którą koniecznie trzeba opanować. Tu nie jest tak łatwo, jak w przypadku mniej wymagających prostych włosów, ale niektóre zasady pozostają niezmienne, na przykład ta, że im grubsze i mocniejsze włosy, tym wyższa może być temperatura suszenia.

Ważniejsze jest, że do suszenia kręconych włosów potrzebna będzie suszarka z dyfuzorem (np. https://www.eldom.eu/produkt/suszarka-do-wlosow-ht260-yana). Dyfuzor nie tylko zapobiegnie rozpadaniu się loków, ale też utrwali ich kształt i skręt.

Jak prawidłowo używać dyfuzora?

Pasmo włosów (może być grube, jeśli dyfuzor ma długie wypustki) nakręć na wypustki dyfuzora i przyłóż je do głowy.

Trzymaj suszarkę nieruchomo i włącz ciepły nawiew na około dwie minuty. Postaraj się tak dobrać temperaturę, by nie poparzyć skóry głowy. Po tym czasie susz na zmianę włosy zimnym i ciepłym powietrzem, zmieniając co minutę temperaturę, dlatego warto szukać suszarki do włosów oferującej chłodny nawiew (https://www.eldom.eu/sklep/kategoria/suszarki-do-wlosow).

Ostatni etap powinien być zrobiony zimnym powietrzem. Łuski włosa zostaną domknięte, a fryzura zyska blask.

Przy krótszych włosach nie trzeba nawijać pasm na dyfuzor. Obowiązuje jednak ta sama zasada – przykładamy dyfuzor do głowy i suszymy na zmianę zimnym i ciepłym powietrzem. Dyfuzor nie tylko chroni loki przed deformacją, ale też unosi je delikatnie u nasady, dzięki czemu fryzura wydaje się bardziej obfita.

Jak zrobić loki suszarką?

Procedura jest dokładnie taka sama jak w przypadku włosów kręconych. Dla lepszego efektu można mocniej nakręcić pasmo włosów na dyfuzor i częściej zmieniać temperaturę powietrza. Warto jednak mieć na uwadze, że w ten sposób nie osiągniemy bardzo mocnych sprężynek. Włosy będą raczej falowały jak rozciągnięta serpentyna, co samo w sobie też ma duży urok.

Warto przy okazji rozwiać jeden mit: najlepsza nawet suszarka z dyfuzorem nie poradzi sobie z układaniem loków, jeśli nie będziemy stosować odpowiednich kosmetyków do stylizacji włosów. Lakiery, żele i pianki to nasi przyjaciele w codziennym układaniu loków fal.

Jakich błędów nie popełniać przy suszeniu kręconych włosów?

Reklamy telewizyjne niestety potrafią wprowadzać w błąd. Są obliczone na przyciągnięcie uwagi i efekt wizualny, co nie zawsze pokrywa się z faktyczną metodą stosowania urządzeń. Tak jest między innymi w przypadku suszarki z dyfuzorem. Modelki grające w reklamach zwykle potrząsają włosami w czasie ich suszenia. W rzeczywistości takie działanie może dać efekt odwrotny od zamierzonego. Włosy będą napuszone, suche i przypominające siano.

Wyjście spod prysznica i sięgnięcie po suszarkę to też niedobra metoda. Najpierw trzeba zrobić na głowie klasyczny turban z ręcznika i pozwolić mu wchłonąć nadmiar wody. Włosy półsuche wysuszymy szybciej, a więc zabezpieczymy je przed nadmiernym przegrzewaniem i uszkodzeniami. Trzeba też pamiętać, że mokrych włosów nie powinno się rozczesywać. W przypadku włosów kręconych trzeba mieć pod ręką grzebień z rzadko rozstawionymi zębami.

Na koniec jeszcze małe sprostowanie: dyfuzor i koncentrator działają w inny sposób, ale nie oznacza to, że jednym się kręci włosy, a drugim prostuje. Koncentrator (https://www.eldom.eu/produkt/suszarka-do-wlosow-ht92-ika) przydaje się przy układaniu włosów na szczotce, a tą techniką też można zrobić kształtne fale.