Strona główna DZIEJE SIĘ PORADY DOMOWE NAWYKI W CODZIENNEJ HIGIENIE I PIELĘGNACJI ZĘBÓW

NAWYKI W CODZIENNEJ HIGIENIE I PIELĘGNACJI ZĘBÓW

0
blanx ankieta

W naszej ankiecie dotyczącej dbania o uśmiech wzięło udział niemal 1200 osób! Jak troszczymy się o zęby i co jest dla nas najważniejsze w walce o hollywoodzki uśmiech? Poznajcie wyniki – są naprawdę interesujące!

Co jest dla nas najważniejszą cechą pięknego uśmiechu?

Przede wszystkim stawiamy na ładny kolor zębów (prawie 59% odpowiedzi), potem na brak ubytków w zębach (ponad 28%) oraz na równe łuki zębowe (8%).

wyniki ankietyJak często myjemy zęby?

Większość z nas myje zęby 2 razy dziennie – tak odpowiedziało niemal 56% osób, które wypełniły ankietę. Ok. 29% deklaruje, że myje zęby 3-4 razy dziennie, a niemal 11% robi to po każdym posiłku. Na szczęście tylko pół procent myje zęby rzadziej niż raz dziennie.

wyniki ankietyJak długo szczotkujemy zęby?

Wyniki ankiety mówią, że w większości trwa to 2-3 minuty (prawie 50% odpowiedzi), 1-2 minuty zęby szczotkuje niemal 35% respondentów, powyżej 3 minut – ok. 15 %.

wyniki ankietyCzy używamy płynów do płukania jamy ustnej?

„Tak, ale z reguły czasami” – ta odpowiedź zebrała 37% głosów, „tak, często” odpowiedziało prawie 29% a „tak, zawsze” – niemal 20% respondentów.

wyniki ankietyJakiego rodzaju pasty stosujemy najczęściej?

„Wybielająca zęby, zapobiegająca przebarwieniom” – tak odpowiedziało prawie 53% osób, niemal 16% stawia na zwyczajną oczyszczającą zęby i działającą przeciwpróchniczo, prawie 12% wybiera opcję miętową, pozwalającą pozbyć się nieświeżego oddechu.

wyniki ankietyCzy stosujemy jakieś metody wybielania zębów?

Tak i przede wszystkim są to pasty do zębów o działaniu wybielającym (prawie 55%), nakładki wybielające (9%) oraz paski wybielające do stosowania na noc (7%).

wyniki ankietyCzy korzystamy z zabiegu oczyszczania zębów u stomatologa?

W tym wypadku dominuje odpowiedź przecząca – 45% ankietowanych z niego nie korzysta, rzadko decyduje się na niego 20%, regularnie wykonuje niemal 16%.

wyniki ankietyA kiedy ostatnio byłyśmy/byliśmy u dentysty?

„Ponad miesiąc temu” – tak deklaruje 34,59% badanych, ponad pół roku temu – tak odpowiedziało 28,81% osób, natomiast w tym miesiącu stomatologa odwiedziło 19,77% respondentów. 74% osób deklaruje, że odwiedza go regularnie.

wyniki ankietyCo jest największym problemem naszych zębów?

Przede wszystkim skłonność do przebarwień wywołanych np. piciem kawy, herbaty (36%), a także nieładny żółty odcień (31% głosów) oraz tendencja do odkładania się kamienia (11%).

wyniki ankietyKiedy najczęściej myślimy o kolorze swoich zębów?

Za każdym razem, gdy z kimś rozmawiamy – tak odpowiedziało 55% ankietowanych, w trakcie uśmiechu (41% głosów) oraz na randkach (20%).

wyniki ankietyCzym jest dla nas biały hollywoodzki uśmiech?

To „niespełnione marzenia” – wg niemal 38% ankietowanych, „must-have i wizytówka każdej osoby dbającej o swoją urodę, podobnie jak fryzura, makijaż i ubranie” dla 32% oraz wymóg higieny i estetyki (19% odpowiedzi).

wyniki ankietyCzy kierujemy się przy wyborze pasty do zębów?

Skutecznością potwierdzoną badaniami (31% głosów), jakością (31% odpowiedzi) oraz rekomendacją lekarza stomatologa (9%) i marką (8%).

wyniki ankietyPasty do zębów kupujemy zwykle w…

… drogerii – tak robi 63% respondentek, w supermarkecie (19%) oraz w aptece (15%).

wyniki ankietyJakie marki najbardziej lubimy?

Jeśli chodzi o produkty do mycia zębów, to najchętniej sięgamy po kosmetyki marki Colgate (10% głosów), Blanx (7%), Elmex (4%), Sensodyne (3%), Blen-a-med (3%), Denivit (1%) i Colodent (1%).

Poprzedni artykułSŁODKIE TRADYCJE, CZYLI SKĄD SIĘ WZIĄŁ TŁUSTY CZWARTEK?
Następny artykułFarmona Herbal Care – nowe kremy do twarzy