Strona główna PIELĘGNACJA NOWA SKÓRA Z THERMAGE

NOWA SKÓRA Z THERMAGE

 

Ta metoda odmładzania i intensywnego ujędrniania skóry ma już swoich fanów. Od niedawna w Polsce dostępne są zabiegi na najnowszym ulepszonym modelu tego urządzenia – Thermage CPT. Na czym polega jego działanie i jakich rezultatów możesz się spodziewać?

Widziałam efekty działania Thermage (poprzedniego modelu) na twarzy – ponieważ spektakularna poprawa nie pojawia się z dnia na dzień, wydawało się nam, że to nie działa, gdyby… nie zdjęcia przed i po (kilka miesięcy później), które zrobiła sobie pacjentka (w międzyczasie nie poddawała się żadnym innym zabiegom odmładzającym i liftingującym). Efekt: jakieś 5 lat mniej, naprawdę! Dlatego, jeśli nowe urządzenie daje takie efekty jak widzicie na zdjęciach poniżej (pociążowy brzuszek) – ja też chcę poddać się zabiegowi i to najlepiej od razu na całe ciało;-) Jednym z pierwszych gabinetów, w których można tego dokonać, jest Skin Clinic w Warszawie (www.skinclinic.pl).

Jak działa Thermage CPT?

 • To zabieg z gatunku lunchowych, tj. nie wymaga specjalnych przygotowań ani okresu rekonwalescencji, nie musisz (a wręcz nie powinnaś) go zbyt często ponawiać.

 • Urządzenie przeznaczone jest do nieinwazyjnego napinania, ujędrniania i konturowania skóry twarzy i ciała. 

 • Jego działanie polega na jednolitym nagrzewaniu objętościowym falami radiowymi wysokiej częstotliwości (RF) głębszych partii skóry przy jednoczesnym chłodzeniu naskórka, co zagęszcza istniejący i stymuluje wzrost nowego kolagenu. W porównaniu z innymi metodami Thermage CPT™ odznacza się najlepszymi parametrami w równomiernym nagrzewaniu (o wskaźniku przekraczającym 90% objętości obszaru poddanego oddziaływaniu fal) i zdolności dłuższego utrzymania skóry w odpowiedniej temperaturze. Ma to kluczowe znaczenie dla efektywności terapii.

 • To głębsze i bardziej wydajne oddziaływanie pozwala osiągnąć oczekiwany efekt już po jednym zabiegu.

 • Energia radiowa aplikowana jest w krótkich, szybkich impulsach o zróżnicowanym poziomie, co pozwala odpowiednio nagrzać tkankę przy zachowaniu poziomu ciepła dobrze tolerowanego przez pacjenta. Efekt liftingu pojawia się od razu, ale intensyfikuje się w okresie do 6 miesięcy po zabiegu. Rezultaty odmłodzenia mogą utrzymywać się latami, a ich trwałość zależy od stanu skóry i przebiegu naturalnego procesu starzenia.

Innowacja

 • W porównaniu z pierwszą wersją aparatu Thermage w modelu oznaczonym skrótem CPT wprowadzono wiele zmian. Efekt liftingu jest jeszcze lepszy, zadbano też jeszcze bardziej o komfort i bezpieczeństwo pacjenta.

 • Lepsze rezultaty uzyskano dzięki patentowi umożliwiającemu jeszcze bardziej jednolite rozprowadzenie energii oraz większej objętości tkanki osiągającej temperaturę terapeutyczną.

 • Kluczowy dla zapewnienia maksymalnego komfortu pacjenta jest Comfort Pulse Technology – nowy system dostarczania energii połączony z wibracyjną głowicą zabiegową znacznie poprawiającą odczucia pacjenta podczas zabiegu. Wibracje służą złagodzeniu i neutralizacji odczuć związanych z bólem.

 • Dzięki temu nie jest konieczne wcześniejsze stosowanie znieczulenia miejscowego (było konieczne przy poprzedniej wersji). Przy dawkowaniu energii obowiązuje zasada nie przekraczania granicy bólu. Pacjent może odczuwać ból, ale tylko taki, który znajduje się w granicach tolerancji. Oczywiście, odczucia te mają charakter subiektywny. Przyjmuje się jednak, że nie powinien on być większy niż ten odczuwany podczas depilacji woskiem. Z nowym urządzeniem krótszy jest też czas wykonywania zabiegów.

Jakich rezultatów możesz oczekiwać?

 • Thermage CPT™ polecany jest nie tylko do najpopularniejszych zabiegów liftingu skóry twarzy i szyi – to jest usuwaniu obwisłości, zmarszczek czy bruzd, uzyskiwaniu gładszej i bardziej napiętej skóry. Można też wykonać nim zabieg na okolice ust czy oczu.

 • Zabieg Thermage Lip sprawia, że usta stają się wyraźniejsze, drobne linie wokół ust wygładzone, luźna skóra pod brodą napięta, a konturowanie wzdłuż linii żuchwy ulega odnowie.

 • Z kolei zabieg Thermage Eyepomaga wygładzić i napiąć skórę wokół oczu, zmniejszyć zmarszczki i obwisanie powiek bez ingerencji chirurgicznej i niemal bez okresu rekonwalescencji. Rezultatem zabiegu jest młodszy, rozjaśniony i „podniesiony” kontur oczu, bez worków i cieni.

 • Specjaliści z Solta Medical (producenta Thermage) wzięli też pod obstrzał te partie ciała, które najszybciej tracą jędrność i które najtrudniej wyćwiczyć, np. kolana, brzuch, a także nogi, pośladki czy ramiona. Zabieg Thermage Body wygładza i napina skórę pomarszczoną i obwisłą w tych określonych miejscach ciała. Pomaga na cellulit, obwisłości pociążowe, brzydkie „pofałdowane” kolana.

 • Wyniki działania urządzenia oparte są na monitorowaniu i szczegółowym opisie ponad 500 000 zabiegów (urządzenie Thermage obecne jest w ponad 80 krajach na świecie).

Jak wygląda zabieg?

 • Trwa od 20 do 60 minut w zależności od wielkości i wybranych obszarów poddanych terapii.

 • Przeciwwskazaniami do zabiegu są m.in: wszczepione rozruszniki, metalowe implanty, ciąża, karmienie piersią.

 • Zabieg jest odpowiedni dla wszystkich typów i kolorów skóry. Może być wykonywany niezależnie od pory roku. Po zabiegu Thermage CPT nie trzeba unikać słońca.

 • Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęki, które zwykle ustępują w ciągu doby.

 • Thermage CPT może być stosowany z innymi zabiegami estetycznymi, np. laserem fraxel lub fotoodmładzania VPL.

 • Zabieg może być przeprowadzony wyłącznie przez lekarza specjalistę.

Pociążowy brzuszek przed zabiegiem i po nim

 

Poprzedni artykułODŻYWKI NA MIARĘ
Następny artykułLUKSUSOWE OKAZJE
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: [email protected]