Strona główna PIELĘGNACJA ODNOWA Z KWASAMI α-HYCID

ODNOWA Z KWASAMI α-HYCID

0

Kwasy α-Hycid służą do intensywnej eksfoliacji naskórka. Ich silne, lecz nieagresywne działanie sprawdza się w walce z wieloma problemami, takimi jak przebarwienia czy łojotok. Sprawdź, w jakich kosmetykach znajdziesz ten składnik.

Z myślą o wszystkich, dla których zdrowie 
i pielęgnacja skóry to priorytet, marka Medex Bio Science Cosmetics proponuje ukierunkowaną terapię dla skóry problematycznej i starzejącej się, która potrzebuje intensywnej eksfoliacji. Jest ona ważna, gdyż tylko skóra wolna od zalegających warstw przesuszonego, zrogowaciałego naskórka jest w stanie intensywnie się zregenerować oraz przyswoić mnogość składników odżywczych ze stosowanych kremów i balsamów.

Preparaty z serii α-Hycid zawierają niezneutralizowane kwasy owocowe 
o najniższym na rynku pH do 0,6 oraz wysokich stężeniach 30% do 70 %. Naturalna kombinacja trzech niezneutralizowanych kwasów AHA (mlekowego, cytrynowego i winowego) zapewnia zmniejszenie przyczepności zrogowaciałego naskórka, przyspieszenie naturalnych procesów odnowy skóry oraz poprawę elastyczności i plastyczności najbardziej zewnętrznej warstwy naskórka.

Żel z serii 
α-Hycid stanowi wsparcie w problemie skóry trądzikowej i blizn potrądzikowych, a także działa przeciwzmarszczkowo, poprawia ogólną kondycję, koloryt oraz napięcie skóry. Istnieje również możliwość stosowania żelu na bliską okolicę oka, dzięki specjalnie przygotowanej formie i konsystencji.

Kuracja preparatami α-HYCID przebiega w trzech krokach.

 1.  Przygotowanie do zabiegu w domu

Przed rozpoczęciem właściwej eksfoliacji, w szczególności wysokostężonymi kwasami, skórę należy przygotować w domu. Polega to na nakładaniu żelu α-Hycid 10% co drugi dzień, najlepiej wieczorem, na 5 minut na dokładnie oczyszczoną skórę. Dodatkowo zaleca się stosowanie kremów ochronnych α-Hycid lub α-Hycid A. Przygotowanie skóry w domu powinno trwać minimum 
2 tygodnie, zanim przystąpimy do eksfoliacji w gabinecie kosmetycznym, przy użyciu preparatu 
o wyższym stężeniu i dużo niższym pH. Zapobiega to niekontrolowanemu złuszczaniu się skóry wynikającemu z oparzenia, które w niektórych przypadkach nie jest korzystną reakcją.

 2.  Zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Kuracja w salonie kosmetycznym to seria do dziesięciu zabiegów wykonywanych z tygodniowym odstępem. Oczywiście kurację kwasami α-Hycid można zakończyć przed zalecanymi dziesięcioma zabiegami w momencie, gdy uzyskamy satysfakcjonujący nas efekt. Zazwyczaj kuracja wymaga 4-5 zabiegów. Każdy zabieg składa się z czterech faz:

 • oczyszczenia i odtłuszczenia skóry
 • eksfoliacji według zalecanego schematu
 • neutralizacji oraz pielęgnacji
 • ochrony.

Konsystencja gęstego żelu ułatwia aplikację, nie powoduje spływania preparatu po skórze i zapewnia jego niskie zużycie. Gęsty żel daje również możliwość zastosowania miejscowego. Zabieg można również zakończyć różnego rodzaju maskami, alginatami oraz płatami jałowymi po zabiegach z użyciem kwasów.

 3.  Pielęgnacja skóry po eksfoliacji

Do pielęgnacji w trakcie i po skończonej kuracji zaleca się stosowanie kremów ochronnych rano 
i wieczorem. Krem ochronny α-Hycid lub krem ochronny α-Hycid Spezialpflege-A, dzięki zawartości ekstraktów z papai, działają łagodząco, odżywiająco i nawilżająco. Kremy te bogate są również 
w filtry UVA i UVB dla ochrony przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Skóra powinna być chroniona wspomnianymi kremami minimum 4 tygodnie od ostatniego zabiegu złuszczania. W przypadku hiperpigmentacji i skóry dojrzałej zaleca się dłuższe stosowanie, w celu ochrony przed szkodliwym promieniowaniem, do momentu pełnego odtworzenia płaszcza fotoochronnego. Kurację tę można powtórzyć po upływie sześciu miesięcy.

Zabiegi wykonywane są w salonach kosmetycznych na terenie całego kraju. Terapia kwasami α-Hycid składa się z preparatów do kuracji w gabinecie kosmetycznym:

 • zmywacz bezalkoholowy
 • żel 30%-70%, pH od 0,6 do 1,4
 • żel 1pie0%, pH 3,8- uzupełnienie mikrodermabrazji w miejscach trudnodostępnych
 • neutralizator
 • kremy ochronne α-Hycid UVA i UVB – α-Hycid do cery normalnej i suchej lub α-Hycid A do cery trądzikowej

oraz z preparatów do przygotowania skóry w domu, które można kupić w salonach:

 • żel α-Hycid 10%, pH 3,8 (105 zł/pojemność wystarczająca na dwa sezony)
 • kremy ochronne z filtrami UVA i UVB – α-Hycid
 do cery normalnej i suchej lub α-Hycid A do cery trądzikowej (148 zł/ilość wystarczająca na 2-3 sezony.
Poprzedni artykułDIETA NA TALERZU
Następny artykułLIMITED COLLECTION M&S
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.