Strona główna PAZNOKCIE MANIKIUR I PEDIKIUR OMBRE NA PAZNOKCIACH

OMBRE NA PAZNOKCIACH

0
nail-varnish-883069_960_720

Manicure ombre to jeden z hitów ostatnich sezonów, bo świetnie prezentuje się na różnorodnych kształtach paznokci. Możesz go zrobić oczywiście w salonie lub – przy odrobinie wprawy – pokusić się o to w domu.

Ombre to inaczej cieniowanie, zatem paznokcie pomalowane tą metodą są bardzo efektowne i modne. Tak naprawdę nie potrzeba mieć bardzo dużych umiejętności, aby samodzielnie je wykonać. Odpowiedni zestaw narzędzi, chwila czasu i chęć do nauki pozwolą Ci na wyczarowanie tego hitu ostatnich miesięcy bez odwiedzania kosmetyczki.

Jak zrobić ombre na paznokciach?

Aby zrobić kolorowe ombre będziesz potrzebować:

 • 3 odcienie lakieru w zbliżonej kolorystyce,
 • miseczkę z zimną wodą,
 • gąbeczkę do makijażu,
 • patyczki do uszu,
 • zmywacz do paznokci,
 • kartka papieru.

Paznokcie ombre krok po kroku wykonuje się w ten sposób:

 1. Cieniowanie paznokci rozpoczynamy od namaczania gąbeczki do makijażu w zimnej wodzie i jej odsączenia.
 2. Następnie, rozpoczynając od krawędzi gąbeczki, malujemy paski grubości ⅓ paznokcia. Pierwszy powinien być kolor najciemniejszy.
  3. Ponawiamy czynność wyżej z jaśniejszym odcieniem.
  4. I znowu powtarzamy czynność z najjaśniejszym odcieniem. Manicure ombre wymaga szybkiego działania – tak, aby lakier nie zaschnął.
  5. Teraz odbij lakiery na kartce papieru. Za pierwszym razem zobaczysz, że linie między kolorami są bardzo wyraźne. Powtórz czynność, dopóki granice te się nie zatrą.
  6. Teraz przyłóż gąbeczkę do paznokcia – prawdopodobnie będziesz musiała to zrobić kilkukrotnie. Nie przejmuj się, że pozostała część palca także się ubrudzi. Zmyjesz to później.
  7. Ponownie nałóż nowe warstwy lakierów i powtarzaj taką czynność dla każdego paznokcia.
  8. Malowanie paznokci ombre jest skończone – teraz musisz wyczyścić palce z pozostałości lakieru. W tym celu potrzebny Ci będzie patyczek do uszu nasączony zmywaczem.

Już wiesz, jak samemu zrobić ombre – możesz eksperymentować z kolorystyką i długością paznokci. Pamiętaj, aby na wierzch położyć lakier utrwalający, który przedłuży czas, kiedy będziesz się mogła cieszyć swoim pięknym manicure.