Strona główna DIETA I ZDROWIE PRODUKTY DLA ZDROWIA I DOMU Organiczna bawełna do higieny miejsc intymnych Ginger Organic

Organiczna bawełna do higieny miejsc intymnych Ginger Organic

0
Ginger Organic

Na polskim rynku są już dostępne organiczne, naturalne, duńskie produkty do higieny intymnej GingerOrganic, które jako jedyne na świecie posiadają aż 5 najważniejszych międzynarodowych certyfikatów. Dzięki nim wrażliwe części ciała kobiet mają kontakt z najlepszą, najczystszą bawełną i niczym więcej, bez syntetycznych składników, substancji chemicznych, chloru, dioksyn, pestycydów oraz alergizujących składników zapachowych. 

GingerOrganic daje kobietom szansę na uniknięcie podrażnień, odparzeń, alergii, problemów z zajściem w ciążę i wielu poważnych chorób związanych z niewłaściwą higieną miejsc intymnych.

Dotychczas dostępne na polskim rynku podpaski i tampony wytwarza się głównie z mieszanki bawełny i celulozy drzewnej, natomiast wybiela się je za pomocą chloru. Niestety w procesie wybielania wydzielają się dioksyny, które oskarża się o rakotwórczość. Nawet jeśli tampony mają w swoim składzie wyłącznie bawełnę, to również mogą zawierać szkodliwe substancje, takie jak: pestycydy i herbicydy, które są stosowane na klasycznych, nieorganicznych uprawach bawełny. Doktor nauk medycznych, specjalistka ginekologii i położnictwa Ewa Kurowska stwierdza, iż klasyczne podpaski mogą podrażniać, wysuszać śluzówkę okolic intymnych, wywoływać alergie. Uważa, że szkodzą chemiczne pochłaniacze wilgoci, którymi nasączone są podpaski i wkładki, substancje zapachowe i barwniki kolorowych nadruków, które są najsilniejszymi znanymi alergenami. Bielenie chlorem nasila negatywne reakcje ze strony skóry i błon śluzowych. Stosowanie do higieny intymnej środków, które osłabiają naszą barierę immunologiczną sprzyja infekcjom, a te mogą skutkować nawet problemami z zajściem w ciążę. Dlatego niezwykle ważna jest właściwa higiena. Niestety, jak mówi ekspertka, w najbardziej intymne i delikatne miejsca przez lata aplikujemy produkty, nie znając ich składu. Specjalistka ginekologii i położnictwa dr Ewa Kurowska cieszy się jednak, że można już znaleźć na polskim rynku podpaski, tampony i wkładki z organicznej, certyfikowanej bawełny, bez chemii, chloru i pestycydów. Pani doktor wierzy, że wyboru nieuczulających, delikatnych tamponów i podpasek dokonają kobiety, które już borykają się z problemem uczuleń, podrażnień i infekcji, ale także te, które chcą unikać takich problemów.

GingerOrganic

To certyfikowane, organiczne produkty do higieny intymnej dla kobiet. Ich wyjątkowość i unikalność polega na tym, iż wykonane są z czystej, certyfikowanej, organicznej bawełny i niczego więcej, bez żadnych syntetycznych składników, substancji chemicznych, chloru, dioksyn, pestycydów, GMO oraz silnie alergizujących składników zapachowych. Co oznacza, że jedyne z czym styka się ciało kobiety to najczystsza organiczna bawełna. Produkty GingerOrganic stworzyła pochodząca z Danii Helena Kristensen, w trosce o zdrowie kobiet, aby ta wrażliwa część ciała miała kontakt tylko z najczystszą bawełną, bez ryzyka uczuleń, podrażnień i bez chemii. GingerOrganic jest jedyną na świecie marką organicznych produktów do higieny intymnej dla kobiet, która otrzymała aż pięć najważniejszych, międzynarodowych certyfikatów: Nordic Ecolabel, ECOCERT, AllergyCertified, FSC, GOTS.

Organiczne, certyfikowane produkty do higieny intymnej GingerOrganic są produkowane w Danii. Marka jest całkowicie transparentna – na każdym opakowaniu znajduje się jasna informacja z czego są wykonane produkty, które aplikujemy w najbardziej intymne miejsca. Zostały one stworzone ze 100% naturalnych składników, bez chemii, zapewniają najlepszą możliwą ochronę. GingerOrganic to produkty hipoalergiczne, bez barwników i składników zapachowych, które są bardzo częstym powodem alergii i podrażnień. Są wolne od alergenów. Produkty do higieny intymnej GingerOrganic nie są bielone chlorem, ale nadtlenkiem wodoru, który powstaje w naturalny sposób. Dzięki temu są wolne od toksycznych dioksyn. GingerOrganic to całkowicie bezpieczne i naturalne produkty stworzone, aby dbać jak najlepiej o delikatne części kobiecego ciała.

Helena Kristensen nazwała bardzo osobiście swoją markę – Ginger Organic. W języku angielskim, imbir to pseudonim dla osoby rudowłosej. Ponieważ Helena ma rude włosy, mówiono do niej Ginger. Tak powstała inspiracja do nazwania marki. „Osobista nazwa marki jest informacją, jak bardzo jestem pasjonatem ekologicznego stylu życia i produktów oraz jak ważne jest dla mnie, aby móc oferować najlepsze produkty wszystkim kobietom na świecie” – mówi.

Certyfikaty

Ecocert to francuska organizacja certyfikująca produkty organiczne, obecnie stosowany w ponad 80 krajach. Certyfikat Ecocert potwierdza, że skład produktów GingerOrganic jest staranie wyselekcjonowany zaczynając od upraw poprzez produkcję, warunki pracy, opakowanie. Certyfikat jest gwarancją, że GingerOrganic to produkty stworzone w 100% z organicznej bawełny, nie zawierają pestycydów, chloru, substancji chemicznych.

Logo AllergyCertified jest gwarancją bezpieczeństwa stosowania produktu, bez podrażnień i reakcji alergicznych, zapewnia, że dany produkt jest rzeczywiście hipoalergiczny. Alergie skórne są jedną z najczęstszych chorób przewlekłych na świecie. Wybierając produkty z logo AllergyCertified mamy pewność, że toksykolodzy tej organizacji dokonali oceny każdego składnika. Gdy marka chce uzyskać certyfikat AllergyCertified przekazuje szczegółowe informacje na temat wszystkich składników zawartych w produkcie. AllergyCertified musi otrzymać wszelkie informacje na temat składników oraz dokładnego składu tych składników! Jak również ich stężenia, pochodzenia, nazwy zapisanej w międzynarodowym języku INCI.

Certyfikat Nordic Ecolabel daje konsumentowi gwarancję, że produkt spełnia rygorystyczne wymogi środowiskowe. Zapewnia najwyższą jakość produktu i dbałość o zdrowie. Potwierdza, że produkt nie zawiera substancji podejrzanych o zaburzanie gospodarki hormonalnej. Wskazuje, że certyfikowane produkty są bezpieczne, wyprodukowane w sposób zrównoważony i nietestowane na zwierzętach. Certyfikat ten powstał w 1989 roku i jest stosowany we wszystkich krajach skandynawskich.

GOTS (Global Organic Textile Standard) to światowy standard dla tekstyliów ekologicznych. Certyfikat obejmuje cały łańcuch produkcji począwszy od surowców, poprzez tekstylia naturalne na produktach skończywszy. GOTS zajmuje się certyfikowaniem i oznaczaniem produktów organicznych przyjaznych środowisku.

FSC (Forest Stewardship Council) to międzynarodowa organizacja promująca odpowiedzialne gospodarowanie zasobami leśnymi świata. Wszystkie opakowania GingerOrganic otrzymały certyfikat FSC.

Podpaski i wkładki higieniczne Ginger Organic

• Wykonane z certyfikowanej bawełny organicznej
• Hipoalergiczne
• Wyjątkowo miękka i delikatna warstwa wierzchnia
• Naturalna bawełna sprawia, iż skóra oddycha
• Bardzo chłonny wkład, cienkie i elastyczne
• Testowane klinicznie
• Niebielone chlorem, wolne od dioksyn
• Wolne od chemii, pestycydów, GMO, perfum
• Pakowane pojedynczo w biofolię
• Wolne od syntetycznej powłoki i wkładu
• Zapewniają dyskretność i higienę
• 100 % biodegradowalne
• Posiadają skrzydełka dla maksymalnej ochrony
• Nietestowane na zwierzętach, wegańskie

 

W asortymencie GingerOrganic znajdziemy:

  • Organiczne Podpaski na dzień
  • Organiczne Podpaski na noc
  • Organiczne Wkładki higieniczne
  • Organiczne Wkładki higieniczne pakowanie pojedynczo
  • Organiczne Tampony z aplikatorem: Rozmiary Mini, Normal i Super
  • Organiczne Tampony bez aplikatora: Rozmiary Mini, Normal i Super

cena ok. 22 zł
www.sklep.4organic.pl