Strona główna DZIEJE SIĘ PORADY DOMOWE Papier do wszystkiego, czyli zastosowanie ręczników papierowych

Papier do wszystkiego, czyli zastosowanie ręczników papierowych

0

Ręczniki papierowe to must have w każdym domu. Bywają niezastąpione szczególnie w kuchni. Umożliwiają praktyczne i higieniczne sprzątanie i za to są uwielbiane. Jednak nie jest to jedyne zastosowanie ręczników papierowych. Przydadzą się podczas organizacji przestrzeni w szafkach lub komodach, a także podczas pakowania przesyłek. W jaki sposób można je wykorzystać? 

Ręcznik papierowy — niezbędny podczas porządków 

Nie da się ukryć, że ręcznik papierowy to coś, co jest niezbędne podczas porządków. Przede wszystkim dlatego, że nie rwie się, nie rozwarstwia oraz pochłania dużo płynów. Funkcjonalny uchwyt na ręczniki papierowe umożliwi wygodne sprzątanie. Jak wykorzystać ręcznik papierowy przy porządkach? 

  • Mycie luster — ręcznik papierowy najlepiej sprawdza się przy myciu luster oraz gładkich lśniących powierzchni. Wchłania cały detergent, rozprowadza go po powierzchni, co powoduje nabłyszczenie, a dodatkowo można nim skutecznie wyczyścić powierzchnię bez pozostawiania smug.
  • Czyszczenie urządzeń w kuchni — ręcznik papierowy umożliwia czyszczenie urządzeń, których nie można włożyć do zmywarki, ani umyć pod bieżącą wodą. To idealny sposób na wyczyszczenie tostera lub opiekacza.  
  • Czyszczenie mikrofalówki — mikrofalówka to urządzenie, które trudno domyć z resztek żywności. Najlepszym sposobem jest położenie wewnątrz mokrego ręcznika papierowego i uruchomienie mikrofalówki. Wysoka temperatura sprawi, że woda zacznie parować i ułatwi usunięcie zaschniętych zabrudzeń. 

Ręcznik papierowy w kuchni 

Nie każdy wie, że ręcznik papierowy w kuchni służy nie tylko do sprzątania. Jednym z praktycznych zastosowań jest wykorzystanie go dorobienia kawy. Może on skutecznie zastąpić filtr do kawy i umożliwić jej zrobienie. Zazwyczaj jeden kawałek ręcznika papierowego wystarczy, aby zrobić smaczną kawę.  

Ręcznik papierowy w kuchni to idealny pochłaniacz tłuszczu z potraw. Świetnie sprawdzi się, w przypadku dań smażonych na głębokim oleju. Skutecznie wchłonie nadmiar tłuszczu z placków, kotletów lub frytek. 

Warto używać ręcznika papierowego, aby zaoszczędzić sobie nadmiaru pracy. Sprawdzi się on do wyścielenia dna kosza na śmieci. Dzięki temu papier pochłonie ewentualny wyciek płynów z worka na śmieci.  

Nietypowe zastosowanie ręcznika papierowego 

O nietypowym zastosowaniu ręcznika papierowego wiele osób nie wie. Świetnie się on sprawdzi np. podczas zakładania własnego mini-ogrodu. To przedmiot, który umożliwi roślinomsprawne kiełkowanie. Jak go wykorzystać? Wystarczy zmoczyć ręcznik papierowy wodą, a następnie wyłożyć na nim nasiona. Dzięki ciągłemu dostępowi do wilgoci będą w stanie szybko wykiełkować. 

Ręcznik papierowy to świetny asystent podczas przeprowadzki lub pakowania paczek do wysyłki. Umożliwia on zabezpieczenie przedmiotów, które mogą się potłuc podczas wstrząsów. Zastawę lub inne szklane przedmioty należy owinąć ręcznikiem, dzięki czemu będą zabezpieczone przed uszkodzeniem. 

Ręcznik papierowy to idealny wynalazek. Ma wiele zastosowań, a dodatkowo może służyć jako ładna dekoracja w kuchni.