Rapid White – system wybielający do zębów

Rapid White – system wybielający do zębów

1184
0
PODZIEL SIĘ
rapid white

W myśl powiedzenia, że „jesteś tym co jesz” stan naszych zębów – zwłaszcza ich odcień – to wypadkowa naszej diety. Może się bowiem okazać, że mimo starannej pielęgnacji i regularnej higieny, kolor zębów daleki jest od bieli. Na jakie „barwniki” spożywcze powinniśmy zwracać baczną uwagę, by mieć zęby jak przysłowiowe perełki?

ladne-zebyPrzyczyn przebarwień pojawiających się na zębach może być wiele. Ogólnie dzieli się je na wewnątrzpochodne, czyli powstałe w wyniki chorób oraz zewnątrzpochodne, a więc takie, które wywołane są barwnikami pochodzącymi z codziennie spożywanych przez nas produktów. Chcąc wiedzieć, jakie artykuły wpływają na kolor naszego uzębienia warto zapoznać się z poniższą listą:

  • Buraki – posiadają silne właściwości barwiące ze względu na zawartą w nich betainę, która odpowiada za ich intensywny kolor. Substancja ta wykorzystywana jest w przemyśle spożywczym, np. do barwienia galaretek lub napojów.
  • Owoce – do najbardziej koloryzujących należą truskawki, jagody, borówki czy wiśnie, które zawierają naturalne barwniki. Warto również pamiętać, że suszone owoce, takie jak: rodzynki czy śliwki zmieniają odcień zębów silniej niż świeże.
  • Sosy barbecue – w tym także musztarda czy ketchup są bogate w węglowodany, ocet i substancje barwiące, które prowadzą do pękania szkliwa zębów i w rezultacie do powstawania przebarwień.
  • Kawa i czarna herbata – to powszechnie znani wrogowie białego uśmiechu. Zarówno jeden, jak i drugi napój pozostawia ciemny nalot na naszych zębach. Warto pamiętać, że im mocniejszy, a tym samym ciemniejszy napar przygotujemy, tym większe ryzyko zabarwienia szkliwa.
  • Czerwone wino – zawiera kwas niszczący szkliwo, a tym samym utrwalający powstałe przebarwienia. Dlatego nie należy łączyć z nim owoców (szczególnie leśnych), a jego działanie można zneutralizować z pomocą serów, gdyż są bogate w wapń. • Napoje energetyczne – mimo jasnej barwy także powodują odbarwienie zębów. Ich skład oparty jest na kwasach oraz kofeinie, które prowadzą do erozji szkliwa. W efekcie zęby stają się bardziej podatne na przebarwienia.
  • Napoje gazowane – w ich składzie znajdują się sztuczne barwniki oraz kwasy, które niekorzystnie wpływają na jakość naszego uśmiechu. Szczególnie szkodliwa jest cola, ponieważ poza ciemnym zabarwieniem ma w składzie szereg kwasów, których spożywanie może prowadzić do poważnych uszkodzeń szkliwa.

rapid whiteWażnym punktem dbania o zęby jest odpowiednia higiena jamy ustnej, czyli mycie zębów po każdym posiłku, płukanie lub żucie bezcukrowych gum. Przebarwienia powstałe w wyniku jedzenia określonych składników możemy łatwo usunąć z pomocą pasków wybielających. Nie musimy rezygnować całkowicie z picia kawy czy jedzenia owoców leśnych, ponieważ system wybielający Rapid White zadba o biel naszego uśmiechu. Warto jednak ograniczyć spożywanie produktów, które niekorzystnie wpływają na odcień naszych zębów i postawić na bezpieczne dla szkliwa produkty, m.in. wodę mineralną, mleko, owoce i warzywa, które mają jasny kolor, a także produkty zbożowe. Dodatkowo picie napojów barwiących przez słomkę ograniczy ich kontakt z zębami, a tym samym zmniejszy ryzyko powstawania przebarwień i plam.

System wybielający Rapid White (69,99 zł)

System wybielający Rapid White to elastyczne i przezroczyste paski o smaku mięty, które rozjaśniają zęby, usuwają przebarwienia, a także odświeżają oddech. Dzięki innowacyjnej technologii samorozpuszczania system wybielający Rapid White to szybka i bezpieczna metoda bez wykorzystania nadtlenku wodoru. Ten domowy sposób pozwoli osiągnąć widoczne efekty już po 5. dniach stosowania.