Suplementy

Suplementy

1156
0
PODZIEL SIĘ

Suplementy są dodatkiem do naszej diety, który ma ją uzupełniać z brakujące wartości odżywcze, witaminy, mikroelementy. Nigdy jednak nie zastąpią zbilansowanej diety. Suplementy nie są także lekami, choć bardzo często możemy je zakupić w aptekach. Nie są jednak poddawane tak rygorystycznym badaniom, jak leki. Są pod postacią kapsułek, tabletek, płynów lub proszku.

Nie wolno przesadzać ze stosowaniem suplementów i dobrze jest czasem skonsultować je z lekarzem, szczególnie wtedy, gdy przyjmujemy leki przepisane przez niego. Warto też pamiętać, co zażywamy, gdyż czasem może to mieć wpływ na wyniki badań. 

Wśród różnych grup przeznaczenia suplementów, znajdziemy i takie, które mają wpłynąć na nasz wygląd. I tak będą to preparaty odchudzające, poprawiające wygląd włosów, skóry i paznokci, preparaty oczyszczające, preparaty z magnezem. Do suplementów diety mających pozytywny wpływ na urodę i wygląd zaliczane są też nutrikosmetyki. Są to preparaty, które zawierają w składzie substancje poprawiające wygląd skóry lub paznokci.

W Polsce suplementy diety dopuszczane są do obrotu przez Głównego Inspektora Sanitarnego. W niektórych państwach suplementy traktowane są bądź jako leki bądź jako żywność.

W tym momencie chyba łatwiej wypisać na co NIE znajdziemy suplementów, choć i to może być utrudnione. Dlatego ważne jest, abyśmy mądrze i rozsądnie wybierali suplementy . Czasem wystarczy zmiana diety na zdrowszą a suplement okażą się niepotrzebne.

Suplementy możesz kupić w aptekach lub w np.  drogeriach. 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPodkład w kompakcie
Następny artykułTrwała (ondulacja)
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.