Strona główna DIETA I ZDROWIE ĆWICZENIA I RELAKS TAŃCZ ZUMBĘ I CHUDNIJ!

TAŃCZ ZUMBĘ I CHUDNIJ!

0

 

Zumba

Furorę w klubach fitness robi tajemniczy taniec zumba. Tłumy zapisują się na zajęcia, które są połączeniem tańca i aerobiku. Tajemnicą zumby jest to, że pozwala uwolnić energię, rozładować stres i napięcie, a zarazem poprawić kondycję i… schudnąć.

W ostatnich latach jedną z najpopularniejszych form aktywności fizycznej stał się taniec. Stanowi on idealną formę wypoczynku, która pozytywnie wpływa na zdrowie duszy oraz ciała. Podobne zalety łączy w sobie zumba, która dopiero niedawno dotarła do Polski.

 

Gorące rytmy

Najbardziej charakterystyczną cechą zumby jest jej prostota, która pozwala każdemu uczestnikowi na czerpanie przyjemności z wykonywanych ćwiczeń. Nie trzeba znać się na tańcu, ponieważ proste kroki są bardzo łatwe do nauczenia. Dodatkowo latynoamerykańskie rytmy nie pozwalają nikomu stać w miejscu. Kolejną zaletą zumby jest także to, iż jest ona przeznaczona dla każdego. W zajęciach mogą uczestniczyć zarówno kobiety, jaki i mężczyźni. Nie ma także określonego przedziału wiekowego. W zabawie bez problemu odnajdzie się młodzież, dorośli oraz osoby starsze – mówi Ania Jardanowska, instruktorka tańca zumba z Remplus Fitness.

Zdrowy duch

Ze względu na to, że nasze życie jest coraz bardziej stresujące potrzebujemy dużo ruchu, żeby  rozładować wewnętrzne napięcie. Aktywne spędzanie wolnego czasu jest nam także niezbędne do tego, żebyśmy się dobrze czuli pod względem fizycznym oraz emocjonalnym. Zumba opiera się głównie na podstawach fizjologii. Możemy  w niej odnaleźć połączenie wielu elementów takich jak aerobik, ćwiczenia siłowe, ćwiczenia sprawnościowe czy trening interwałowy. Pozwolą nam one się dobrze bawić i ćwiczyć dokładnie wszystkie partie mięśni – mówi instruktorka Ania Jardanowska. Dzięki zumbie możemy uzyskać piękną sylwetkę, zrzucić zbędne kilogramy i wyrzeźbić pośladki, nogi, ramiona, dolne partie pleców oraz brzuch.

Ćwiczenia pozwolą nam także poprawić nasz metabolizm i kondycję. Poczujemy również znaczną poprawę w sferze układu krążeniowo-oddechowego.

Zumba zrodziła się w Kolumbii, w latach 90. XX wieku. Jej pomysłodawcą był choreograf Alberto "Beto" Perez, który od najmłodszych lat był zakochany w muzyce latynoamerykańskiej. Gdy zaczął pracować jako instruktor fitness, nie spodziewał się, że uda mu się dokonać światowej rewolucji  w tej dziedzinie. Początek jego wielkiego sukcesu zaczął się przypadkowo. Gdy pewnego dnia, spiesząc się na zajęcia z grupą fitness, zapomniał płyt z muzyką, zmuszony był improwizować. Miał akurat w samochodzie swoje ulubione utwory latynoamerykańskie i to je w zastępstwie wykorzystał do prowadzenia zajęć. Pozytywna, spontaniczna reakcja grupy uświadomiła mu, że oto narodził się nowy styl.  W krótkim czasie zyskał on dużą popularność w Ameryce Łacińskiej, a następnie na innych kontynentach.

W każdym miejscu

Do Polski zumba dotarła niedawno. Ciepło przyjęta, gromadzi wokół siebie coraz większą liczbę fanów. W wielu krajach takich jak np. Stany Zjednoczone czy Australia można się z nią spotkać nie tylko w klubach fitness i siłowniach, ale także w domach. Natomiast dla tych, którzy latem lubią spędzać czas w basenie, propozycją jest Aqua Zumba polegająca na wykonywaniu ćwiczeń w wodzie.

Ze względu na zróżnicowane ćwiczenia oraz gorącą latynoamerykańską muzykę w zumbie drzemie olbrzymi potencjał, który powoli się rozbudza. Nikogo nie powinno dziwić, jeśli stanie się ona jedną z najmodniejszych form spędzania wolnego czasu. W ciepłe miesiące zumba może okazać się idealną alternatywą na wspólne zabawy z przyjaciółmi.

 

Poprzedni artykułAA ULTRA ODŻYWIANIE
Następny artykułWIOSENNY ZESTAW OBOWIĄZKOWY
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.