THALASSOTERAPIA – FRANCUSKIE INSPIRACJE

THALASSOTERAPIA – FRANCUSKIE INSPIRACJE

2268
0
PODZIEL SIĘ

Villa Thalgo, Paryż

Villa Thalgo – thalassoterapia w centrum Paryża!

 

W Polsce nie ma ośrodków thalassoterapii – tak wspaniałych jak znane La Baule u wybrzeży Francji, które miałam okazję odwiedzić. Są jednak marki – z francuską Thalgo na czele – które ideę leczenia morską wodą przybliżają nam w swoich kosmetykach i zabiegach spa. 

Co to jest thalassoterapia?  

Słowo to pochodzi z języka greckiego. „Thalassa” oznacza morze, a „terapia” oczywiście leczenie. Thalassoterapia to więc nic innego jak leczenie morzem, a dokładniej wszystkim tym, co jest z nim związane. Najpopularniejsze typowe ośrodki thalassoterapii – wykorzystujące do zabiegów bezpośrednio wodę morską z całym jej dobrodziejstwem – znajdują się przede wszystkim we Francji (numer 1 w tej dziedzinie na świecie) oraz w Tunezji. 

Thalgo, kosmetyki spa, olejek monoi, kosmetyki z PolinezjiW Polsce możesz korzystać z zabiegów inspirowanych thalassoterapią, do których wykorzystuje się np. sole morskie, preparaty na bazie alg czy kawioru. Na minerałach obecnych w algach oraz substancjach pochodzących z dna morskiego bazują natomiast produkty francuskiej marki Thalgo, obecnej w Polsce już prawie 20 lat. Posiadają one wyjątkowe właściwości odżywcze i regenerujące, są dostosowane do wymagań skóry w różnym wieku, jej indywidualnego zapotrzebowania na nawilżenie, składniki odbudowujące i ochronne. Zabiegi Thalgo są wykonywane w wielu znanych ośrodkach w Polsce oraz gabinetach kosmetycznych i spa. Na zimę polecamy rytuał polinezyjski, wspaniale odpręża i pachnie latem! Przeczytaj o nim WIĘCEJ>>>

Pełną ofertę marki (kosmetyki i zabiegi, lista salonów i spa) znajdziesz na www.thalgo.pl 

Korzyści z wody morskiej

Nasz organizm i morze, pod względem fizjologicznym, są identyczne. 70% powierzchni Ziemi to morza, tyle samo wody zawiera ludzki organizm, a w płynach ustrojowych znajdują się też sole morskie. Dzięki tym zależnościom łatwo jest nam przyswoić występujące w wodzie morskiej mikroelementy i pierwiastki. W morzu żyje ok. 25 tysięcy gatunków, korzystamy na razie z ok. 50. Wśród nich są algi niebieskie – stanowiące pierwszą formą życia na Ziemi  (naukowcy podejrzewają, że to z niej rozwinęły się inne organizmy). Algi są wyjątkowym składnikiem dla naszego zdrowia i urody, gdyż absorbują do 10 000 razy więcej minerałów niż inne morskie gatunki. Efekt: dobrze nawilżona, odżywiona, zregenerowana skóra! Thalassoterapia i zabiegi ją wykorzystujące mają też właściwości relaksujące i odprężające.

Thalassoterapia we Francji

Możesz z niej skorzystać już w… centrum Paryża! To właśnie tutaj mieści się Villa Thalgo, główne spa marki. A w nim… basen, w którym możesz korzystać z dobrodziejstw minerałów morskich (ja w czasie wizyty w tym miejscu razem z grupą innych dziennikarek z Polski miałam okazję skorzystać z aquaaerobiku z choreografem gwiazd, m.in. Madonny; fajne jest też to, że na jednej ze ścian pomieszczenia, w którym znajduje się basen, cały czas wyświetlane są odprężające filmy pokazujące piękno natury w różnych zakątkach świata). Ponadto na 1000 m2 na gości czekają klimatycznie zaprojektowane gabinety do relaksujących zabiegów spa, typowo upiększających i wyszczuplających (z nich Thalgo również słynie na całym świecie!). Jest też oczywiście hammam (podstawa thalassoterapii) – zabiegom z użyciem soli morskich towarzyszą tu m.in. słynne okłady algowe Thalgo. 

Więcej na: www.villathalgo.com

La Baule to z kolei wspaniała miejscowość letniskowa na wybrzeżach Bretanii. To tutaj na początku XIX wieku René Quinton stworzył ośrodek leczniczy dla chorych dzieci, wykorzystując do ich terapii wodę morską. To właśnie on odkrył, że woda morska jest pod względem swojej struktury podobna do struktury ludzkiego organizmu, które dzięki swojej komórkowej pamięci zachowuje się jak „morskie akwarium”. 

La Baule współpracuje z Thalgo od 1980 r. – jest to jeden z 11 ośrodków thalassoterapii we Francji, w których marka ta jest obecna. Thalgo La Baule obejmuje ponad 3000 m2 na 3 poziomach, a zabiegi podzielone są na 4 obszary: zabiegi morskie, zabiegi na sucho, relaksacja i kosmetyka. Możesz tutaj korzystać z 3 podgrzewanych basenów z wodą morską (pompowaną bezpośrednio z Atlantyku – ośrodek leży w zasadzie tuż przy plaży!), licznych kabin do kąpieli (także morskich czy balneo) oraz wielu gabinetów zabiegowych, w tym oddzielnej części do okładów algami. Specjalnością ośrodka jest też specjalny program thalassoterapii dla niemowląt! 

Thalgo La Baule jest członkiem Międzynarodowej Ferderacji Thalassoterapii („Mer et Santé” International Thalassotherapy Federation), co świadczy o jakości zabiegów i obsługi w tym miejscu. Francuzi chętnie odwiedzają to miejsce rodzinnie, my polecamy Wam zajrzeć tutaj przy okazji zwiedzania wybrzeży Bretanii. Naprawdę warto! Można też zatrzymać się w uroczym luksusowym hotelu Lucien Barriere, który kiedyś był ośrodkiem właśnie dla chorych dzieci. Bardzo klimatyczne miejsce, czuć tutaj ducha historii i klimat uroczej miejscowości nadmorskiej, jaką jest La Baule.

Więcej na: www.lucienbarriere.com

La Baule, Francja, thalassoterapia

La Baule Thalgo w Bretanii