Strona główna PIELĘGNACJA TRÓJKĄT PIĘKNA

TRÓJKĄT PIĘKNA

0

idealna twarz, trójkąt piękna, wolumetria

Łagodne rysy twarzy i wydatne kości policzkowe to marzenie wielu kobiet. Idealne rysy twarzy wpisują się w tzw. trójkąt piękna. Natura jednak nie obdarza tymi cechami zbyt hojnie, a upływ czasu dodatkowo im nie służy. Może więc pomóc naturze? Sprawdź jak!

 

Idealne proporcje

Uwypuklenia ponad policzkami, delikatne kontury oraz wyraźna linia żuchwy tworzą tzw. serce twarzy lub trójkąt piękna. Reese Witherspoon, Jessica Alba czy Kate Hudson są wyjątkowymi szczęściarami. Dzięki doskonałym proporcjom twarzy i widocznie zarysowanemu trójkątowi piękna niemal zawsze wyglądają na wypoczęte i radosne. Ale przecież idealny wygląd nie jest zarezerwowany tylko dla gwiazd.
 Na co dzień możesz delikatnie korygować proporcje twarzy, np. za pomocą odpowiednio dobranej fryzury czy makijażu. Jednak chcąc poprawić i naturalnie wymodelować kontur warto skorzystać z rozwiązań medycyny estetycznej. Zabieg wolumetrii pozwala uzyskać pełen efekt uniesienia policzków z jednoczesną redukcją bruzd nosowo-wargowych, podniesieniem kącików ust i poprawą owalu twarzy. W trakcie zabiegu korygowane są niedoskonałości wynikające z zaniku prawidłowej objętości tkanki bądź asymetrii twarzy – tłumaczy dr n. med. Dorota Kwiatkowska, dermatolog i ekspert medycyny estetycznej z kliniki SkinClinic Med & Beauty.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to przełomowe odkrycie dla medycyny estetycznej. Nie bez przyczyny szybko został okrzyknięty eliksirem młodości. Pomaga dogłębnie nawilżyć skórę, wypełnić zmarszczki i modelować rysy twarzy. Substancja ta jest naturalna i występuje w naszym organizmie, z czasem jednak zmniejsza się jego ilość. Jego ubytek widać gołym okiem – dojrzała skóra zaczyna się przesuszać, tracić objętość, a na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki. Eksperci medycyny estetycznej przeciwstawiają się temu procesowi sięgając po preparaty do wolumetrii, np. Juvéderm Voluma.

Młodość w strzykawce

Z wiekiem tkanka podskórna traci objętość przez co nasze policzki zaczynają opadać, a rysy twarzy wyostrzają się. Jędrność i lekkość przestaje być jednak synonimem młodości. Odpowiednie proporcje i uwypuklenia twarzy można przywrócić dzięki zabiegom medycyny estetycznej. A młodość najlepiej zaaplikować za pomocą elastycznej kaniuli. Specyfika preparatu Juvéderm Voluma umożliwia lekarzowi swobodne modelowanie twarzy. Juvéderm Voluma podawany jest drogą iniekcji. Dzięki zastosowaniu elastycznej kaniuli unikamy powstawania siniaczków. Efekty zabiegu są widoczne od razu i utrzymują się co najmniej przez rok. Rezultaty zabiegu porównywalne są do tych uzyskiwanych w chirurgii plastycznej, dlatego często nazywane są „miękkim liftingiem”– mówi dr Ilona Wnuk-Bieńkowska, ekspert medycyny estetycznej z klinik Esteticmed.pl.

Decydując się na zabiegi wolumetrii warto wybrać renomowaną klinikę medycyny estetycznej – przyniesie nam to pewność, że zabieg wykona wysoko wykwalifikowany specjalista. Pamiętaj też, że dobre kliniki wykonują zabiegi stosując najlepsze preparaty, takie jak Juvéderm.