JAK USUNĄĆ KOBIECY WĄSIK

JAK USUNĄĆ KOBIECY WĄSIK

1255
0
PODZIEL SIĘ
wasik

Tak nas stworzyła matka natura, że włosy rosną wszędzie. Zwłaszcza tam, gdzie nie chcemy. Czasy hippisowskie dawno minęły, więc raczej nie wypada chodzić z zarostem… No chyba, że chcemy zostać jedną z atrakcji w cyrku, ale to już też podobno passe. Lepiej coś zrobić z tym zrobić i po prostu pomyśleć o  tym jak usunąć wąsik.

Depilacja kremem

Istnieją kremy dedykowane do depilacji twarzy lub do skóry wrażliwej. Skóra twarzy jest bardzo delikatna i nietrudno ją podrażnić, dlatego zanim nałożysz krem sprawdź czy nie jest dla Ciebie zbyt mocny. Wystarczy, że dzień wcześniej sprawdzisz preparat w niewidocznym miejscu np. za uchem lub przy szyi. Jeśli wystąpi uczulenie, weź wapno. Każde opakowanie oprócz pojemnika z kremem, zawiera też łopatkę, którą należy zebrać włosie, po odczekaniu kilku minut z nałożonym preparatem na twarzy. Następnie buzię trzeba dokładnie umyć ciepłą wodą, a później można posmarować zwykłym kremem do twarzy. Wtedy złagodzimy lekkie szczypanie. Plusem kremów do depilacji jest  odczuwalny brak bólu i to, że za każdym razem włos odrasta jaśniejszy i delikatniejszy, przez co będzie mnie widoczny w przyszłości. Jedno opakowanie powinno wystarczyć na długi czas. Cena produktu jest niewielka.

depilacjaDepilacja woskiem

Można zrobić to samodzielnie lub u kosmetyczki, lecz wąsik powinien być nieco dłuższy. Kosmetyczka będzie nakładać ciepły wosk na skórę, po czym położy bawełniane lub flizelinowe paski i oderwanie wraz z włosem. Metoda bolesna, lecz skuteczna, ponieważ włos jest usuwany wraz z cebulką, a co za tym idzie to fakt, że potrzeba więcej czasu (2-3 tygodni), aby odrósł. Ten sam zabieg możesz wykonać w domu, dzięki przygotowanym paskom z woskiem. Zabieg niewiele droższy od kremu.wosk

Po pierwsze, umyj skórę łagodnym środkiem czyszczącym  i dokładnie ją osusz.

Po drugie, rozgrzej paski z woskiem w rękach.

Następnie przyklej na linię włosów pod nosem , dociśnij i… oderwij zdecydowanym ruchem ręki.

Na koniec, połóż na minutkę zimny okład, by zredukować zaczerwienienie oraz posmaruj skórę łagodzącym balsamem

Depilacja cukrowa

Zabieg podobny do depilacji woskiem, ale jest droższy i mniej bolesny. Można go wykonać w gabinecie kosmetycznym lub w domu. W tym przypadku włosy wyrywane są zgodnie z ich kierunkiem wzrostu. Specjalna pasta cukrowa, (będąca mieszanką cukry, cytryny i ziół) nie przykleja się do skóry, lecz tylko do włosów, a co za tym idzie nie podrażnia tak bardzo skóry. Jak to wygląda? Ciepłą kulką bądź rolką z pastą należy przejechać kilka razy po skórze, by dokładnie wyrwać wszystkie włosy.

Usuwanie wąsika laserowo

Jest to najbardziej skuteczna metoda, ponieważ laser dociera do nasady włosa i usuwa go nawet na rok. Aby otrzymać pełną gładkość potrzeba kilku wizyt (około 6) co kilka tygodni. W związku z tym jest to najdroższy sposób depilacji. Ilość wizyt jest uzależniona od rodzaju włosa. Paradoksalnie jasny włos jest trudniejszy do usunięcia niż ciemny, dlatego zabieg wykonywany jest raczej przed opalaniem się, a nie po. Wystawienie skóry na słońce może powodować podrażnienia oraz przebarwienia więc ten rodzaj depilacji rekomendowany jest zimą. Zabieg nie jest szczególnie bolesny, lecz odczuwalny jest dyskomfort.

Wyrywanie wąsika pęsetąpęseta

Jest to dobry pomysł jeśli wąsik jest rzadki i potrzebujesz wyrwać dokładnie kilka włosków. Wyrywanie jest bolesne, ale można się do niego przyzwyczaić tak jak do modelowania brwi pęsetą. Przed depilacją można obłożyć miejsce ciepłym ręcznikiem, wtedy ból będzie mnie odczuwalny.

Nigdy tego nie rób!

  1. O ile żyletki do golenia są dobrym rozwiązaniem na szybkie ogolenie nóg, tak w przypadku twarzy jest to zakazany owoc. Wąsik odrośnie szybko i będzie dużo mocniejszy, a nawet może okazać się ciemniejszy.
  2. Nie depiluj wąsika po intensywnym peelingu, na już podrażnionej skórze.
  3. Nie usuwaj włosa po opalaniu się.
  4. Nie depiluj natychmiast dwukrotnie tego samego miejsca, bo odczujesz większy ból a skóra będzie mocniej zaczerwieniona.
  5. Jeśli postępujesz według wskazówek, a mimo to czujesz, że coś jest nie tak to lepiej zmień metodę. Każda z nas ma inny próg bólu i tolerancje skóry na takie zabiegi.