Sezon „klimatyzacji” w pełni, a pamiętajmy, że suche powietrze naraża śluzówki górnych dróg oddechowych na wysychanie. Jeśli dodamy do tego różnice temperatur, zapalenie gardła czy kaszel praktycznie murowanie. Znacie to, prawda?
Kaszel to bardzo uporczywy objaw grypy lub przeziębienia, często bagatelizowany z uwagi na to, że nie zawsze towarzyszy mu gorączka czy ogólne osłabienie. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie marek m. in.: Flegamina i Supremin, aż 86% z badanych ma świadomość, że kaszląc można zarazić inne osoby, a pomimo to aż 53% chodzi do pracy pomimo kaszlu, a jedynie 18% deklaruje, że tego nie robi*.
Jak zminimalizować ryzyko zarażenia w pracy krążącą infekcją? Poniżej kilka sprawdzonych metod:
- Przecieraj sprzęty biurowe codziennego użytku antybakteryjną chusteczką przynajmniej raz na dwa tygodnie.
- Wietrz pomieszczenia w przerwach pracy klimatyzacji.
- Myj ręce kilka razy dziennie.
- Staraj się używać swojego własnego kubka.
- Stosuj skuteczne leki, kiedy pojawią się pierwsze objawy – kaszel jest jednym z najczęstszych objawów zwiastujących grypę lub przeziębienie.
Flegamina to znany i sprawdzony przez miliony Polaków*** lek na kaszel mokry. Wykazuje następujące działania: rozrzedza zalegającą wydzielinę i ułatwia jej odkrztuszanie, oczyszcza oskrzela, ułatwiając oddychanie i chroniąc przed zaleganiem wydzieliny w drzewie oskrzelowym. Preparaty z gamy leków Flegamina mogą być stosowane u dzieci w wieku 2 lat (syrop Flegamina o smaku truskawkowym). Dlatego ważną kwestią jest wybór formy i smaku, dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjentów. Należy pamiętać, że pozostałe preparaty mogą być stosowane od 7. roku życia. Warto tu zauważyć, że aż 97% badanych uważa syrop Flegamina za efektywny i bezpieczny.
Supremin to zaś lek na kaszel suchy dla całej rodziny, który można stosować u dorosłych i dzieci, które ukończyły 2 lata. Supremin dzięki substancji czynnej (butamirat) szybko się wchłania**** i hamuje męczący kaszel oraz nieznacznie rozkurcza mięśniówkę oskrzeli. Tu musimy zaznaczyć, że 62% ankietowanych uważa syrop Supremin za efektywny, a 64% potwierdza, że jest bezpieczny. Warto wiedzieć, że 49% pacjentów stosuje leki, aby zatrzymać kaszel na etapie kaszlu suchego**.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informację dotyczącą stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.
Nazwa:
Flegamina o smaku miętowym, 4 mg/5 ml, syrop
Flegamina o smaku miętowym bez cukru, 4 mg/5 ml, syrop
Flegamina o smaku malinowym, 4 mg/5 ml, syrop
Flegamina o smaku truskawkowym, 2 mg/5 ml, syrop
Flegamina 8 mg, tabletki
Bromhexini hydrochloridum
Postać:
Tabletki i syrop
Skład:
5 ml (1 łyżka miarowa) syropu Flegamina o smaku miętowym, Flegamina
o smaku miętowym bez cukru i Flegamina o smaku malinowym zawiera jako substancję czynną 4 mg bromoheksyny chlorowodorku.
5 ml (1 łyżka miarowa) syropu Flegamina o smaku truskawkowym zawiera jako substancję czynną 2 mg bromoheksyny chlorowodorku.
Jedna tabletka zawiera jako substancję czynną 8 mg bromoheksyny chlorowodorku.
Opakowania:
Butelka zawierająca 120 ml lub 200 ml syropu, w tekturowym pudełku.
20, 40 lub 60 tabletek w opakowaniu.
Czym są leki Flegamina i w jakim celu się je stosuje?
Flegamina o smaku miętowym, Flegamina o smaku miętowym bez cukru
i Flegamina o smaku malinowym w postaci syropu oraz Flegamina w postaci tabletek zawierają substancję czynną chlorowodorek bromoheksyny, który jest lekiem wykrztuśnym, upłynniającym wydzielinę z dróg oddechowych. Lek ten ułatwia odkrztuszanie i oczyszczanie oskrzeli.
Wskazania do stosowania:
Ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych przebiegające z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu.
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na bromoheksynę lub którąkolwiek z substancji pomocniczych preparatu. Flegamina, ze względu na zawartość laktozy jednowodnej, jest przeciwwskazana u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub z zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. Flegamina o smaku miętowym, Flegamina o smaku miętowym bez cukru i Flegamina o smaku malinowym jest przeciwwskazana u dzieci poniżej 7 lat ze względu na zawartość alkoholu.
Jak stosować leki Flegamina?
Leki Flegamina przeznaczone są do stosowania doustnego, w równych odstępach czasu, po posiłku. Nie zażywać leku bezpośrednio przed snem.
Nie jest wskazane stosowanie leku Flegamina w postaci tabletek u dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które nie są w stanie połknąć tabletki; u tych pacjentów zaleca się stosowanie leku w postaci syropu Flegamina o smaku truskawkowym.
Leki Flegamina o smaku miętowym, Flegamina o smaku miętowym bez cukru i Flegamina o smaku malinowym
Dla dorosłych i dzieci od 7 lat.
Lek Flegamina o smaku truskawkowym
Dla dorosłych i dzieci od 6. miesiąca życia; nie zawiera alkoholu.
Lek Flegamina
Dla dorosłych i dzieci od 3 lat.
Podmiot odpowiedzialny:
TEVA Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o., ul. Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa, tel.: (22) 345 93 00
Nazwa:
Supremin 4 mg/5 ml, syrop
(Butamirati citras)
Postać:
Syrop
Opakowanie:
Butelka zawierająca 200 ml syropu w tekturowym pudełku.
Skład jakościowy i ilościowy:
5 ml (1 łyżeczka) syropu zawiera 4 mg cytrynianu butamiratu.
Co to jest lek Supremin i w jakim celu się go stosuje?
Supremin w postaci syropu zawiera jako substancję czynną cytrynian butamiratu, który jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym. Zmniejsza częstość i natężenie kaszlu poprzez hamowanie odruchu kaszlowego. Obok działania przeciwkaszlowego butamirat nieznacznie rozszerza oskrzela.
Wskazania:
Supermin jest lekiem przeciwkaszlowym, wskazanym do stosowania
w ostrym, suchym kaszlu.
Przeciwwskazania:
W przypadku nadwrażliwości na butamirat lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku oraz u pacjentów z fenyloketonurią.
Jak stosować lek Supremin?
Lek do stosowania doustnego.
Dla całej rodziny, również dla dzieci już od 2. roku życia.
Lek należy stosować przed posiłkami.
Podmiot odpowiedzialny: TEVA Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o., ul. ul. Osmańska 12, 02-823 Warszawa, tel. +48-22-3459340
*Leki OTC / suplementy diety – raport z badania ilościowego; **IPSOS omnibus on cough report TEVA; badanie na reprezentatywnej grupie 1000 osób; ***Poland National OTC Sales Report, 01A2 EXPECTORANTS, Units 2010-YTD 08/2011, IMS Health and its affiliates, All rights reserved; ****http://www.teva.pl/Media/News/Pages/2014/Supermin-%E2%80%93-Super-na-suchy-kaszel.aspx?year=2014
Z kaszlem to jest różnie bo dużo ludzi ma problem z rozpoznaniem i rozróżnieniem, czy mają kaszel mokry czy suchy. Na szczęście na rynku jest dicotuss, syrop który działa na oba rodzaje kaszlu. I fajnie, że można go pić także w nocy.