Strona główna FRYZURY FRYZURY KROK PO KROKU WARKOCZ W 5 MINUT

WARKOCZ W 5 MINUT

0

Jeśli masz długie włosy, latem wygodnie jest je nosić spięte. Jeśli znudził ci się jednak kucyk, sprawdź, jak zrobić nietypowy warkocz w 5 minut.

Również i w tym sezonie warkocze to dominujący trend, który pasuje do luźnej i zabawowej atmosfery lata. Ten styl jest wręcz stworzony do włosów długich i średniej długości – zarówno grubych, jak i cienkich. Łatwo jest stworzyć tę fryzurę samodzielnie w domu – aby uzyskać ten fantastyczny, letni wygląd, kieruj się krok po kroku moimi prostymi wskazówkami.

Sally Brooks – międzynarodowy ekspert pielęgnacji i stylizacji włosów Nivea

Jak wykonać fryzurę?

1.  Wydziel część włosów z przodu głowy zaczynając od przedziałka na środku, a kończąc za uchem (około 2,5 cm od linii włosów) zarówno po prawej jak i lewej stronie. Zrób podobne dwa z tyłu głowy. Uzyskasz w ten sposób 4 pasma, które możesz na razie spiąć, aby nie przeszkadzały w dalszej stylizacji.

2.  Natapiruj włosy na czubku głowy, aby nadać im objętość i naturalny wygląd.

3.  Zwiąż włosy nisko głowy w koński ogon; dla wykończenia przełóż końce przez gumkę tak, aby zapewnić im właściwe umocowanie. Wskazówka: Fryzura ta jest wręcz idealna do naprawdę długich włosów, które łatwiej upiąć i ułożyć.

4.  Zapleć wszystkie części włosów – zwróć koniecznie uwagę na to, by dobierać pasma od dołu.

5.  Rozsuń włosy nad końskim ogonem, zawiń do góry koński ogon z przełożonymi końcówkami i schowaj go we włosach, wsuwając wszystkie włosy do środka i tworząc gładki kok.

6.  Zbierz razem zaplecione włosy i wsuń je w kok.

7.  Użyj wsuwek i lakieru do włosów Diamond Gloss NIVEA, aby utrwalić fryzurę. 

Wskazówka: Aby nadać fryzurze bardziej wieczorowy wygląd wepnij we włosy kwiaty lub ozdobne spinki.

W ułożeniu fryzury pomogą ci kosmetyki Nivea. Od lewej: szampon Long Repair, odżywka Long Repair, lakier do włosów Diamond Gloss.

tekst, zdjęcia: serwis prasowy Nivea
Poprzedni artykułKOLOROWY MAKIJAŻ SPRINGFIELD
Następny artykułMODA NA BENTO
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.