Strona główna FRYZURY WELLNESS QUEEN – WŁOSY JAK TWOJE WŁASNE!

WELLNESS QUEEN – WŁOSY JAK TWOJE WŁASNE!

0

 

Izabela Szymczak

Warszawska klinika Hair Lab specjalizuje się w zabiegach trychologicznych oraz zapewnia kompleksowe usługi pozwalające odzyskać piękne włosy – poprzez ich niechirurgiczne uzupełnianie, zagęszczanie i przedłużanie. Jedną z nowatorskich metod jest Wellness Queen, metoda polecana pacjentom onkologicznym i osobom w trakcie leczenia łysienia plackowatego, u których są słabe rokowania odrostu własnych włosów.  

O Hair Lab

Klinika Hair Lab została założona przez trycholog (specjalistę zajmującego się zdrowiem włosów i skóry głowy), Izabelę Szymczak (na zdjęciu po prawej). Jej celem jest pomoc osobom, które z różnych powodów utraciły swoje włosy, a problem ten stanowi powód do frustracji i odbiera im radość życia. Klinika zajmuje się kompleksowo tematem włosów. Specjalizuje się w problemie ich wypadania, terapiach ich odrostu oraz niechirurgicznych metodach uzupełniania. Klinika została założona w 2007 roku i od tamtej pory oferuje szeroką gamę usług w zakresie badań trychologicznych, pierwiastkowych, kuracji wzmacniających i nieinwazyjnych uzupełnień wlosów. Ambasadorką Kliniki Włosów Hair Lab jest ikona polskiego kina, aktorka Katarzyna Figura. Więcej na www.hairlab.pl.

Katarzyna Figura, Hair Lab

W pracy aktorskiej czasami nawet po kilka razy dziennie trzeba zmienić stylizację i uczesanie. Zaaranżowanie każdego wizerunku wymaga czasu i nie jest to łatwe. Dlatego wspaniałym wyjściem są włosy z Kliniki Hair Lab. Wyglądają zawsze naturalnie.
Katarzyna Figura– Dzięki Klinice Hair Lab nasza wizja i poprawa jakości naszego życia są możliwe. A to jest ważne, bo im lepiej się czujemy we własnej skórze, im bardziej siebie akceptujemy, taki przekaz rzeczywiście w świat wysyłamy…To nie jest kwestia, czy się sobie podobam. To jest kwestia psychologii. Jeżeli istnieją metody, możliwości i znajomość sprawy, taka jaka występuje w Hair Lab, to jesteśmy w stanie bardzo sobie pomóc. I to właśnie nie tylko w tej dziedzinie i na polu estetycznym, ale w dużym stopniu psychologicznym. – tak swoją dotychczasową współpracę z Hair Lab komentuje Katarzyna Figura. I dodaje: – Włosy są bardzo ważnym elementem w kreacji, dlatego, że potrafią nie do poznania zmienić wizerunek, współptworzą postać. Po jednej z aranżacji Hair Lab, w serialu „Komisarz Alex”, nawet najbliższe osoby nie byly w stanie mnie poznać na zdjęciu.

 

Wellness Queen 

Dla osób z łysieniem plackowatym i w trakcie terapii nowotworowej Klinika Włosów Hair Lab wprowadziła nowe rozwiązanie w tzw. projektowanych systemach włosów na całą głowę. Specjalny rodzaj mikroskóry – bez konieczności użycia kleju i taśm – zapewnia trwałe zespolenie włosów ze skórą głowy. System Wellness Queen w efekcie daje nie tylko komfort noszenia włosów, ale przede wszystkim naturalny wygląd z widoczną skórą głowy.

Wellness Queen, Hairlab, klinika włosów

Podobnie jak w przypadku innych rozwiązan, Wellness queen to uzupełnienie projektowane pod pacjenta. Najpierw bada się strukturę włosów, fakturę, skręt, kierunek porostu, kolor włosów. Zgodnie z tymi parametrami lub wolą pacjenta (w przypadku chęci zmiany wizerunku) przygotowywany jest system włosów osadzony na mikroskórze. Pokrywa on całą powierzchnię głowy. Nie wymaga taśm mocujących czy kleju. Jest stabilny, nie przesuwa się na głowie. Jednocześnie zapewnia skórze dostęp powietrza i daje poczucie komfortu w trakcie noszenia. Specjalna technologia imituje kierunek wzrostu włosów naturalnych, w związku z czym nawet na linii przedziałku nie można rozróżnić uzupełnienia od naturalnych włosów. 

Wellness Queen to rozwiązanie dla pacjentów w każdym wieku. W trakcie leczenia zapewnia naturalny wygląd i daje poczucie własnej wartości, które ma nieoceniony wpływ na stan zdrowia. 

Koszt takiego rozwiązania jest uzależniony od kilku czynników (m.in. długość, objętość, skręt) i zaczyna się od 4000 zł. 

Łysienie plackowate 

Występuje zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Około 50% pacjentów ma objawy choroby przed 20. rokiem życia. Jednym z objawów jest ogniskowa utrata włosów. Charakterystyczne jest nagłe (często w ciągu kilku godzin) wypadnięcie włosów na skórze głowy w postaci jednego lub kilku okrągłych lub owalnych ognisk, w obrębie których nie stwierdza się bliznowacenia.  

Na obrzeżu ognisk można zaobserwować łatwo usuwalne pojedyncze, krótkie, ułamane włosy, tak zwane włosy wykrzyknikowe. Zlewanie się ognisk i wypadnięcie włosów w obrębie całej głowy określa się jako „alopecia totalis”. Jeśli intensywne łysienie u kobiet bądź mężczyzn stwierdza się w obrębie całego ciała, mówimy o „alopecia universalis”. Obserwuje się wówczas często również utratę brwi i rzęs.  

Przyczynami łysienia plackowatego są: 

  • zaburzenia układu nerwowego (nerwice, stres, wstrząsy psychiczne) 
  • zaburzenia hormonalne (w chorobach tarczycy, nadnerczy) 
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym (bielactwo, toczeń rumieniowy)

W 60% przypadków w ciągu roku dochodzi do samoistnego odrostu włosów. Odrastające włosy mogą być cienkie lub przejściowo pozbawione barwnika. Czasami obserwuje się odrastanie włosów w pojedynczych ogniskach i wypadanie w innych. Nawroty mogą występować co kilka miesięcy lub kilka lat. Jest to nieprzewidywalne. Niekorzystnie rokują: wystąpienie łysienia plackowatego u dzieci we wczesnym dzieciństwie, rozległe zmiany, wystąpienie u chorego objawów atopii. Wtedy polecamy skorzystanie z metody Wellness Queen lub innych – pomoc specjalisty będzie tutaj nieoceniona.

Poprzedni artykułDODATKI ŚLUBNE
Następny artykułMODA NA EURO
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.