Strona główna PIELĘGNACJA ZABIEGI, KTÓRYM CHODZI O NOGI!

ZABIEGI, KTÓRYM CHODZI O NOGI!

zabieg Body Health, Maestria, Kraków
W krakowskiej Maestrii (www.maestria.krakow.pl) wykonuje się podobny do endermologii zabieg antycellulitowy Body Health (1 zabieg – 110 zł, kombinezon – 80 zł)

Zabiegi wysmuklające i modelujące nogi są bardzo skuteczne, ale trzeba je wykonywać w seriach. Warto też włączyć je w szerszy program „piękne nogi” i połączyć z dietą i ćwiczeniami – wtedy efekt będzie jeszcze lepszy. Polecamy sprawdzone zabiegi antycellulitowe, wyszczuplające i na lekkie nogi.

 

Drenaż limfatyczny

Podstawowy zabieg antycellulitowy i na ciężkie nogi. Pobudza przepływ limfy , co od razu daje wrażenie szczuplejszych nóg. Drenaż wykonuje się w zasadzie przed każdym zabiegiem wyszczuplającym (za pomocą masażu manualnego lub specjalnym urządzeniem, np. „nogawkami” drenującymi, które wypełniając się powietrzem od stóp do talii, masują ciało od dołu do góry). Dzięki drenażowi nadmiar wody oraz wszystkie produkty przemiany materii i „rozbijane” później depozyty tłuszczowe są szybciej usuwane. Podobno dobry drenaż poznasz po tym, że zaraz po zabiegu będzie ci się chciało bieć do toalety;-). Jeśli masz skłonność do opuchniętych nóg i zatrzymywania wody, warto powtarzać ten zabieg niezależnie od innych, np. raz w miesiącu. Cena: ok. 100-150 zł.

Endermologia

To połączenie masażu z zasysaniem skóry pod ciśnieniem (specjalna głowica, którą wykonywany jest masaż, zasysa skórę, ułatwiając rozbijanie złogów tłuszczowych i przepływ limfy). Jeden z najskuteczniejszych zabiegów na cellulit. Nie jest bolesny, wykonuje się go w specjalnym ubranku. Możesz też spotkać się z innym urządzeniem do terapii próżniowej Body Health, które działa w podobny sposób. Ciągle też w niektórych gabinetach możesz znaleźć bardziej „prymitywne” metody masowania skóry z zasysaniem, takie jak SPM czy bańka chińska – niestety, mimo że tańsze, są dosyć bolesne, często pojawiają się po nich siniaki. Cena: ok. 100-150 zł.


Endermologię można też wykonywać u ciężarnych – po to, aby zapobiegać rozstępom. Taki zabieg – tylko na nogi- proponuje salon Pasja we Wrocławiu (www.pasja.wroclaw.pl), który ma bardzo bogatą ofertę dla młodych mam. Jeden zabieg kosztuje 75 zł (35 minut), strój – 90 zł.

Ultradźwięki

Wykorzystuje się je często w trakcie zabiegów kosmetycznych, aby usprawnić wnikanie substancji czynnych zawartych w aplikowanych balsamach np. antycellulitowych. Fale o odpowiedniej częstotliwości wywołują efekt sonoforezy, czyli wtłaczania aktywnych substancji zawartych w kosmetykach w głąb tkanek. Poza tym rozbijają złogi tłuszczowe i wywołują mikromasaż, poprawiający mikrokrążenie. Cena: od ok. 150 zł.

Mezoterapia

Zabieg polegający na wstrzykiwaniu pod skórę czynnych substancji o działaniu pobudzającym przepływ krwi i limfy oraz lipolitycznych (zwykle z dodatkiem kofeiny). Dosyć bolesny, często wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. W ten sposób można zlikwidować nawet dosyć zaawansowany cellulit, wyszczuplić nogi – najlepiej miejscowo (np. uda, tzw. bryczesy, okolice kolan). Jednym z najnowszych i bardzo skutecznych koktajli podawanych w ten sposób jest Revital Celluform (z wyciągiem z soi i witaminą PP). Zabieg wykonuje lekarz. Cena: od ok. 400 zł.

Lipoliza iniekcyjna

Polega na podaniu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej roztworu fosfatydylocholiny o działaniu lipolitycznym. Ten zabieg dosyć często wykonuje się na okolice kolan – trudno podatne ćwiczeniom i innym zabiegom. Co ważne, ten zabieg ma na celu modelowanie, a nie wyszczuplanie, wykonuje się go u osób z niewielką nadwagą lub szczupłych, ale takich, których ciało wymaga ujędrnienia i przemodelowania. Cena: od 500 zł.

Liposhock

Bezinwazyjny zabieg likwidujący mocno zbitą tkankę tłuszczową i nawet zaawansowany cellulit. Wykorzystuje się w nim fale dźwiękowe, które rozbijają komórki tłuszczowe i powodują ich rozpuszczenie (są metabolizowane w wątrobie). Zabieg niweluje cellulit, wysmukla nogi, daje uczucie lekkich nóg. LipoShock został nagrodzony w prestiżowym konkursie Prix de Beauté Cosmopolitan 2009 i uznany najlepszym Zabiegiem pielęgnacyjnym roku. Cena: od ok. 700 zł.

VelaShape, IQMedica

VelaShape

To z kolei zabieg wykorzystujący połączone energie Elos do podgrzewania głębokich warstw skóry i tkanki tłuszczowej, co skuktuje jej szybszym spalaniem. Jednocześnie odbywa się masaż mechaniczny i podciśnieniowy, dzięki czemu efekty są szybko zauważalne – redukcja cellulitu już po 4 seansach. Sam zabieg jest komfortowy, odczuwasz po prostu masowanie i przyjemne ciepło ciała. Cena: ok. 350 zł.

Na zdj. Zabieg VelaShape proponuje IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej w Warszawie (www.iqmedica.pl). Seria 4 zabiegów to koszt 1400 zł.

Vacu-step

Metoda dla fanek fitnessu. Wykonujesz ćwiczenia aerobowe na stepie w specjalnej kabinie ciśnieniowej (w trakcie ćwiczeń zachodzi w niej masaż podciśnieniowy, który powoduje intensywny transport kwasów tłuszczowych – zostają one użyte jako materiał energetyczny i spalone podczas ćwiczeń). Istnieje kilka urządzeń działających na podobnej zasadzie, np. rowerek Hypoxi Trainer. Cena: ok. 40 zł.

Fotostymulacja (laser)

Zwykle mamy tutaj do czynienia z urządzeniami, które łączą kilka metod wysmuklania i wygładzania nóg, najczęściej są to laser (zwykle pod tą powszechnie przyjętą nazwą kryje się światło podczerwone), krioterapia i masaż podciśnieniowy. Jednym z najbardziej znanych urządzeń tego typu jest Body-Mix. Cena: ok. 150-250 zł.
 

Poprzedni artykułDZIECIĘCE INSPIRACJE
Następny artykułSZYBKIE SPOSOBY NA PIĘKNE NOGI
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: [email protected]

1 KOMENTARZ

  1. Przed latem warto zainwestować w karboksyterapię. Miałam robione niedawno 5 zabiegów (tydzień temu ostatni). W połączeniu z presoterapią (pakiet w TeamBeauty) wyszło super!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.