JAK ZROBIĆ KAWĘ MROŻONĄ?

JAK ZROBIĆ KAWĘ MROŻONĄ?

1278
0
PODZIEL SIĘ
mrożona kawa

Prawdziwym fanatykom trudno żyć bez kawy. W czasie letnich upałów gorące napoje nie smakują jednak tak dobrze. Jest na to sposób – kawa mrożona. Poznaj nasz przepis na kawę mrożoną.

Kawa mrożona – przepisy

W wakacje wszystkie kawiarnie zmieniają swoje menu. Widnieje w nim kawa mrożona i frappe. Ich ceny są jednak tak wysokie, że często odbierają nam ochotę na orzeźwiający napój. Nie musisz jednak rezygnować z tej przyjemności. Powiemy Ci, jak zrobić kawę mrożoną w domu.

Kawa lodowa – ice coffee

Składniki na 1 porcję:
– 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej
– 100 ml zimnego mleka
– 100 ml zimnej wody
– 1 łyżeczka cukru
– kostki lodu lub skruszony lód
– dodatki: lody, posypka czekoladowa, cynamon, likier alkoholowy, syrop smakowy

Narzędzia:
-wysoka szklanka
– shaker do kawy, blender, butelka, bądź słoik

Wysoką szklankę włóż do zamrażarki. Przygotuj kawę, wymieszaj ją z cukrem i odstaw do ostudzenia. Chłodną kawę i mleko umieść w naczyniu. Zamknij je i mieszaj, aż do powstania pianki. Przelej do schłodzonej szklanki, uzupełnionej o kostki lodu lub skruszony lód. Dodaj syrop, posypkę czekoladową, cynamon lub likier alkoholowy. Wedle uznania! Tak samo powstaje kawa mrożona z lodami, które dodajesz przed wlaniem mikstury do szklanki.

Pyszna kawa mrożona gotowa!

Wersja dla wybrednych – mrożona kawa z kawiarki

Kawę instant zastąp tą przygotowaną w kawiarce. Przed zmieszaniem z pozostałymi składnikami, dokładnie ją ostudź. Dalej postępuj tak jak podczas przygotowywania mrożonej kawy rozpuszczalnej. To także może być twoja kawa z lodami.

Dla fanów Grecji – kawa frappe

Frappe różni się od ice coffe tym, że od początku do końca przygotowujemy ją „na chłodno”. Została wymyślona przez Greków, którzy wprost szaleją za zimną kawą. Do naczynia wsyp kawę rozpuszczalną i cukier. Następnie dolej chłodnej wody i mieszaj aż do powstania pianki. Do szklanki włóż kostki lodu lub pokruszony lód. Wlej kawę, odrobinę wody i dopełnij mlekiem. Dodaj słodkości, na jakie masz ochotę.

Jak widzisz, przepis na mrożoną kawę jest banalnie prosty. Co najciekawsze, może ona być nie tylko napojem, ale także orzeźwiającym deserem. Przecież wiesz już, jak zrobić kawę mrożoną z lodami.