Strona główna PIELĘGNACJA MĘSKA PIELĘGNACJA ABC PIELĘGNACJI Z CERRUS ROSSMANN

ABC PIELĘGNACJI Z CERRUS ROSSMANN

Nasi dziadkowie używali do codziennej pielęgnacji mydła oraz kremu do golenia. Obecnie kosmetyki męskie przeszły metamorfozę i dziś dla panów jest ich już prawie tyle samo co dla kobiet. Drogerie Rossmann oferują nową serię dla mężczyzn Cerrus. Znajdują się w niej kremy, nawilżające żele, dezodoranty, pianki do golenia oraz maszynki – czyli wszystkie kosmetyki niezbędne nowoczesnemu mężczyźnie do codziennej pielęgnacji.

oprac. Kasia Kosieradzka

Z biegiem lat moda i obyczaje się zmieniają, co widać na przykładzie męskich preparatów pielęgnacyjnych. Nawilżające kremy czy żele do twarzy przestają być domeną kobiet. Dziś bowiem sekretem zadbanego i pociągającego mężczyzny prócz codziennej kąpieli są również odpowiednio dobrane kosmetyki, które należy stosować przy porannej i wieczornej toalecie.

A – jak „aksamitnie gładki”

Nieogolony mężczyzna z kilkudniowym zarostem to już rzadki widok na ulicy. Panowie coraz chętniej decydują się na utrzymanie gładkiej twarzy bez żadnego zarostu. Jednak codzienne golenie może spowodować zaczerwienienia i podrażnienia naskórka.

Rossmann Cerrus

Od lewej: Cerrus Classic pianka do golenia (5,99 zł/250 ml), Cerrus Krem Double Care (19,99 zł/2×25 ml), Cerrus Hydro Gel (9,99 zł/75 ml), Cerrus Dark Ocean dezodorant (5,99 zł/150 ml), Cerrus golarka (14,99 zł)

Aby temu zapobiec, trzeba stosować się do kilku podstawowych zasad:

  • przede wszystkim przed przystąpieniem do golenia należy przemyć twarz łagodnym mydłem i ciepłą wodą – zmiękczą one zarost, co pomoże w bezbolesnym usuwaniu włosków
  • używanie odpowiedniej pianki do golenia, na przykład Cerrus Classic do skóry normalnej z witaminą E, ochroni skórę przed szkodliwymi skutkami golenia, ułatwi przesuwanie ostrza maszynki i zapobiegnie uczuciu dyskomfortu
  • trzeba usuwać zarost zgodnie z kierunkiem, w którym rośnie włos
  • należy golić się dobrą golarką, pamiętając o częstej wymianie ostrzy (ekonomiczne rozwiązanie stanowi zakup maszynki wyposażonej w rezerwowe wkłady – możemy sięgnąć na przykład po golarkę Cerrus, wyposażoną w dwa wkłady zapasowe)

B – jak „bez podrażnień”

Skóra twarzy jest dużo delikatniejsza niż reszta ciała.  Należy więc o nią właściwie dbać, szczególnie po goleniu, kiedy może być lekko podrażniona. Dlatego bezpośrednio po tym zabiegu należy posmarować twarz i szyję kremem bądź odpowiednim żelem, na przykład Hydro Gel Cerrus ze specjalnym kompleksem nawilżającym, koenzymem Q 10 i mentolem i masłem Shea.

Warto też używać kremów działałających przeciwzmarszczkowo, regenerująco i ujędrniająco takich jak Cerrus Double Care.

C – jak „czysty i pachnący”

Każdy zadbany mężczyzna prócz kąpieli powinien codziennie używać dezodorantu. W ramach nowej linii pielęgnacyjnej Rossmann oferuje Cerrus Dark Ocean – dezodorant do ciała w sprayu, który pozwala zachować świeżość przez cały dzień.

 

Poprzedni artykułJOAN SMALLS W GRONIE MODELEK ESTĒE LAUDER
Następny artykułMODNY STOLIK POD LAPTOPA!