Strona główna PIELĘGNACJA CHIŃSKA RECEPTA NA PIĘKNE CIAŁO

CHIŃSKA RECEPTA NA PIĘKNE CIAŁO

Korzystajmy z mądrości tradycyjnej medycyny chińskiej, która od tysiącleci stawia na profilaktykę i zdrowie człowieka, dzięki czemu zachowamy młody wygląd i szczupłą sylwetkę.

Po pierwsze znajdź źródło

Medycyna chińska traktuje organizm człowieka holistycznie. Nie walczy z objawami, ale szuka przyczyn występowania problemu i to od jego usuwania rozpoczyna się terapia. W przypadku dolegliwości takich jak wzdęcia, problemy trawienne, odkładanie się tłuszczu w poszczególnych partiach ciała, czy cellulit, najpierw należy rozpoznać przyczynę. Do najczęstszych powodów występowania powyższych dolegliwości należą: nieregularne jedzenie, spożywanie zbyt małych lub zbyt obfitych posiłków, źle zbilansowana dieta, picie małej ilości wody, spożywanie zimnych pokarmów i napojów. To wszystko powodować może osłabienie energii qi w układzie trawiennym, co z kolei prowadzi do zaburzenie jego funkcjonowania. Skutkiem są  problemy w odchudzaniu, zły stan skóry, wzdęcia i cellulit. Aby usprawnić przepływ qi przez nasz organizm, należy przede wszystkim wyeliminować wszystkie negatywne czynniki. W celu zmaksymalizowania i przyspieszenia efektów dobrze jest dodatkowo skorzystać z różnego rodzaju masaży tkanek głębokich. Beijing Tong Ren Tang ma w swojej ofercie zarówno masaże poprawiające funkcjonowanie układu trawiennego jak i takie, które korzystnie wpływają na wygląd skóry.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 95

Właściwa higiena życia

Pierwszym krokiem ku nienagannej sylwetce i pięknej cerze powinna być dostateczna ilość snu w ciągu doby. Medycyna chińska za najzdrowszy uważa sen, który rozpoczyna się przed godziną 23.00 a kończy przed 7.00 rano. Pozwala on na regenerację organów odpowiadających za trawienie i produkcję enzymów.  Drugim krokiem jest właściwe odżywianie. Dzień należy rozpoczynać od szklanki gorącej wody na pusty żołądek. Ważne jest aby spożywać kilka posiłków dziennie o stałych porach, według zasady: rano jeść do syta, w południe dobrze, wieczorem niewiele i unikać mięsa. Wszystko co jemy, powinno być lekkostrawne i dobrze przeżute. Korzystnie na układ pokarmowy wpływa spożywanie dużej ilości zup. Należy unikać lub w miarę możliwości całkowicie wyeliminować jedzenie i picie produktów zimnych, ponieważ mają one negatywny wpływ na organizm. Temperatura wewnątrz naszego ciała to ok. 37 stopni Celsjusza i wszystko co jemy i pijemy powinno mieć co najmniej taką temperaturę. Wtedy unikniemy wychłodzenia, a tym samym spowolnienia procesów trawiennych. Dieta powinna być zbilansowana, czyli innymi słowy zróżnicowana i zawierająca wszystkie składniki potrzebne dla organizmu. Nie należy zapominać o piciu co najmniej 2 litrów płynów dziennie (w tym 1,5 litra wody).

Masaż – kosmetyczna kropka nad i

Masaże połączone z pozytywnymi zmianami w trybie życia, w sposób efektywny mogą pomóc w odzyskaniu szczupłej sylwetki i zdrowego wyglądu skóry. Beijing Tong Ren Tang w swojej ofercie posiada dwa rodzaje masaży wspomagających odchudzanie: głęboki masaż wyszczuplając i masaż bańką chińską.

Gao Hua i Hu Yanli_- masażystki BTRT
Gao Hua i Hu Yanli_- masażystki BTRT

Masaż wyszczuplający reguluje pracę układu trawiennego poprzez odblokowanie zatorów energetycznych w poszczególnych organach (żołądek, śledziona, wątroba, woreczek żółciowy, trzustka, jelita). Rozgrzewa te partie ciała, w których najłatwiej odkłada się tłuszcz, pobudzając krążenie krwi i rozbijając jego złogi. W trakcie takiego masażu naprzemiennie masuje się okolice talii oddziałując na tkankę tłuszczową oraz okolice głowy i łydek. W ten sposób energia nie tylko może zacząć swobodnie przepływać przez narządy wewnętrzne, ale również przeszkód dociera do najbardziej odległych części ciała.

Masaż bańką chińską jest masażem drenującym, polega na zasysaniu kawałków skóry w bańkę i wykonywaniu okrężnych ruchów w kierunku węzłów chłonnych. Zabieg ten poprawia wygląd skóry, pobudza krążenie krwi, redukuje cellulit i pomaga w rozbijaniu tkanki tłuszczowej.

Trzeba pamiętać o tym, że nie istnieją cudowne sposoby na przywrócenie nienagannej sylwetki i świetlistej skóry w tydzień. Aby uzyskać dobre i trwałe rezultaty potrzebna jest systematyczność w realizowaniu zaleceń masażysty i wykonanie przynajmniej jednej serii masaży. Zadowalające nas efekty utrzymać możemy jedynie idąc drogą zdrowego trybu życia i pielęgnowania naszego ciała.

Beijing Tong Ren Tang Poland

Beijing Tong Ren Tang  (BTRT) ma bogatą, ponad 347-letnią historię od powstania w 1669 roku. Firma Została założona przez nadwornego cesarskiego lekarza Yue Xianyang w Pekinie, w ósmym roku panowania cesarza Kanqxi z dynastii Qing. Wtedy też firma BTRT została mianowana cesarską marką dynastii Qing i zachowała ten tytuł przez ponad 188 lat. Jest najsłynniejszą i najstarszą firmą zajmującą się tradycyjną medycyną chińską.

Beijing Qianmen Tongrentang

Poprzedni artykułMi Band 1S opaska dla aktywnych
Następny artykułCZY DIETY ROŚLINNE TO PRZYSZŁOŚĆ?