Strona główna FRYZURY CIĘCIE NOŻYCZKAMI VENTAGLIO

CIĘCIE NOŻYCZKAMI VENTAGLIO

0

Corte del Sole, Beata Potoczna, salon fryzjerski Kabaty

Salon Corte del Sole, w którym możesz obciąć włosy metodą Ventaglio

Te nietypowe nożyczki okrzyknięte zostały rewolucją we fryzjerstwie. Przetestowaliśmy je w warszawskim salonie Corte del Sole.

Ventaglio, Beata Potoczna, Corte del SoleVentaglio to unikatowe nożyczki, ponieważ ich specjalna budowa i szlif pozwalają na wykonanie cięć pionowych-vertykalnych. Efektem jest niezwykła lekkość we fryzurze. Za ich pomocą można zmniejszyć objętość włosów, bez ich unoszenia, wykorzystując ich naturalne ułożenie, od nasady po końce bez użycia degażówek – dzięki temu włosy nie puszą się. Cięcie nimi jest polecane zwłaszcza kobietom, które chcą wycieniować długie włosy, nie skracając ich z długości. Można je wykonać zarówno na mokrych, jak i suchych włosach. Nożyczki te dają więcej możliwości fryzjerowi, pozwalają wykonać cięcie na kącie „zero“, co do tej pory było niemożliwe zwykłymi nożyczkami. Pozwalają też usunąć odstające łuski włosa bez potrzeby ich skracania. Po tym zabiegu włosy stają się gładsze i nabierają pięknego blasku.

Najnowsza metoda cięcia nożyczkami Ventaglio, stosowana przez najlepszych stylistów, to tak zwane cięcie wiatrem lub inaczej metoda wachlarzowa. Pozwala ona na pełne wyrażenie kreatywności, maksymalnie redukując ilość pomyłek oraz ryzyko niezadowolenia klienta. Nie możemy zmienić naturalnego ułożenia włosów, ale niewątpliwie dzięki tej metodzie możemy je ujarzmić, modelować, sprawić, by były bardziej harmonijne, pełniejsze, a fryzura lekka, jakby „podszyta” wiatrem. 

– Ta metoda jest też bardzo wygodna dla fryzjera – mówi Beata Potoczna, stylistka fryzur i właścicielka salonu Corte del Sole, w którym przetestowaliśmy tę technikę. – Pozwala zachować prostą sylwetkę, co ważne w wielogodzinnej pracyna stojąco. 

Beata Potoczna to prekursorka cięcia włosów metodą wachlarza nożyczkami Ventaglio w Polsce, a w technikę tą wprowadzał ją ich twórca, Alex de Stefano, jej wieloletni przyjaciel i mentor.

Beata Potoczna, Corte del Sole– Fryzjerstwo to moje życie, moja pasja i moja miłość. Odkąd pamiętam zawsze lubiłam tworzyć. Za kulisami pokazów mody, gdy pracowałam jako modelka, układałam włosy swoim koleżankom. Sprawiało mi to ogromną radość. Czułam, że to jest to co chcę robić w życiu. Moje pierwsze fryzury powstawały na głowach najbliższej rodziny, oraz przyjaciół. Swoją pasję rozwijałam w możliwie najszerszym spektrum. Współpracowałam i wciąż współpracuję z Akademią Fryzjerską „Gabriel” – tam, tak naprawdę rozpoczęła się moja prawdziwa przygoda z fryzjerstwem. Zawsze staram się zdobywać wiedzę u najlepszych – szkolenia z takimi markami jak Vidal Sassoon, Revlon Professional, Intercosmo czy Tony &Guy dały mi solidne podstawy nowoczesnego fryzjerstwa i stały się motywacją do realizacji wymarzonych planów. Kolejne szczeble na drabinie mojej kariery to współpraca z mediami, między innymi z telewizją Polsat i TVN, przy produkcji programów takich jak „Trinni i Susanah zmieniają Polskę”, a także z redakcjami „Voutre Boutre”, „Look”, „Zwierciadło”, „Gentelmen” czy „Playboy”. Bardzo wiele dało mi szkolenie u takich sław fryzjerskich, jak Tiziana Jacuzo, Salvatore Sacco, Piero Rici,Alex de Stefano oraz cudowna Ondina Pozzatello. Wciąż się uczę i poznaję najnowsze tajniki sztuki fryzjerskiej. Międzynarodowe szkolenia w Dubaju, Londynie, Hong Kongu, Bolonii ,udział w pokazach, praca z modelkami – to wszystko po to, abyśmy my, Polki, czuły się jak prawdziwe Europejki – opowiada sama o sobie.

Salon Corte del Sole 
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21, Warszawa 
www.cortedelsole.pl