Strona główna DIETA I ZDROWIE ĆWICZENIA I RELAKS CO NAS MOTYWUJE DO AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ?

CO NAS MOTYWUJE DO AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ?

0

Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest aktywność fizyczna, dzięki czemu coraz więcej Polek ćwiczy przynajmniej raz w tygodniu. Z badań marki Polar wynika, iż jest to aż 75% kobiet w wieku 20-44 lat. Co nas motywuje?

Aktywność fizyczna Polek

Modę na bycie w formie widać gołym okiem. Coraz częściej spędzamy nasz wolny czas
w aktywny sposób. Badania zrealizowane  na zlecenie marki Polar potwierdzają, że Polki chętnie oddają się wysiłkowi fizycznemu –  w grupie aktywnych kobiet aż 75% trenuje raz w tygodniu lub częściej. Jakie dyscypliny Panie uprawiają najchętniej? Najpopularniejsze z nich  to jazda na rowerze (64%), bieganie (39%), pływanie (35%), fitness (28%) oraz ćwiczenia na siłowni (23%). Jednak co tak naprawdę motywuje kobiety do spędzania długich godzin na treningach?

Motywacja do ruchu

Najbardziej popularnym bodźcem, który sprawia, że Polki są aktywne, jest chęć utrzymania dobrego stanu zdrowia i kondycji fizycznej – takiej odpowiedzi udzieliło 38,2% pytanych. Nie od dziś wiadomo, że mądrze uprawiany sport odgrywa w naszym życiu niezwykle ważną rolę. Nie tylko znacząco poprawia jego jakość, ale także pozwala cieszyć się nim na dłużej. Drugą najważniejszą motywacją wskazaną przez 31,2% Polek jest chęć poprawy swojego wyglądu. Jak pokazuje badanie, prawie 1/3 Pań ćwiczy, ponieważ nie jest zadowolona z tego, jak prezentuje się ich sylwetka i pragnie to zmienić. W dobie kultu ciała wynik ten nie powinien nikogo specjalnie dziwić. Należy pamiętać jednak o tym, by przed przystąpieniem do intensywnych treningów, należy skonsultować się z profesjonalistą – lekarzem, trenerem personalnym oraz dietetykiem.
Dla co czwartej kobiety sport to sposób na relaks, odstresowanie się i poprawę samopoczucia. Jest to okazja do oderwania się od natłoku codziennych spraw i obowiązków.

Wsparcie w treningu

Niezależnie od motywacji, która towarzyszy nam w podejmowaniu aktywności fizycznej, warto monitorować rezultaty naszych treningów. Doskonałym towarzyszem dla każdego, będzie monitor aktywności Polar A360. Pozwala na pomiar tętna z nadgarstka, monitorowanie aktywności przez całą dobę, a także dostarcza cennych wskazówek treningowych. Wyposażony jest w dotykowy, kolorowy ekran o wysokiej rozdzielczości. Ponadto jest całkowicie wodoodporny i umożliwia pomiar przebytego dystansu, spalonych kalorii, a także czasu i jakości snu. Produkt wyposażony jest w zintegrowany ze smartfonem system powiadomień, który za pomocą delikatnych wibracji informuje o połączeniach przychodzących, mailach, wydarzeniach z kalendarza, a także zachęca do ruchu, gdy zbyt długo pozostajemy nieaktywni. Polar A360 jest nie tylko niezwykle stylowy, ale także bardzo wygodny. Dzięki elastycznym, wymiennym paskom w różnych kolorach i rozmiarach, można dopasować go idealnie do swoich potrzeb.

Co motywuje Polki do aktywności fizycznej (2)