Przetłuszczone włosy to problem, który dotyka nie tylko młode kobiety stykające się z burzą hormonów. Wiele z nas ma do czynienia z trudną skórą głową. Sprawdź, co przyda się przy przetłuszczonych włosach.

Przetłuszczone włosy – jakie są przyczyny?

Najczęstszą przyczyną nadmiernego przetłuszczania się włosów okazują się hormony. Hormonalne burze towarzyszące okresowi dojrzewania lub czasom nieustającego stresu mogą powodować nieprawidłową pracę gruczołów łojowych, a tym samym pojawia się nadprodukcja łoju na skórze głowy. W długim okresie takie zjawisko przyczynia się do nadbudowy sebum i powstawania łupieżu. Podobną reakcję organizmu zauważysz w przypadku problemów z trzustką.

Przetłuszczające się włosy mogą wynikać także z reakcji na źle dobrane kosmetyki. Zatem, jeśli zauważysz pierwsze oznaki łupieżu, przyjrzyj się składom nowych produktów do pielęgnacji głowy. Czasem pierwsze oznaki negatywnej reakcji mogą pojawić się dopiero po kilku myciach. Nie należy zapominać o fakcie, że wszelkie choroby skóry także mogą przyczyniać się do nadmiernej pracy gruczołów łojowych. Zanim więc zaczniesz walkę z przetłuszczonymi włosami, znajdź przyczynę tego zjawiska.

Sposoby na przetłuszczone włosy – czy istnieją?

Wiele kosmetyków do włosów zawiera w sobie niepożądane dla Twojej skóry głowy substancje. Ta lista będzie odmienna dla każdego. Z tego powodu warto dokładnie analizować reakcję skóry na każdy z nowo zakupionych produktów. Dobrze jest szukać kosmetyków z naturalnym składem, które pozwolą skórze na odrobinę oddechu od produktów stylizacyjnych, takich jak pianki czy żele. Zazwyczaj zawarte w nich składniki są także łatwiej przyswajalne i łagodniejsze dla skóry.

Podstawą zdrowej skóry głowy jest kompleksowa pielęgnacja. Przede wszystkim staraj się unikać codziennego mycia. Zbyt częste używanie szamponu może doprowadzić do zniszczenia naturalnej osłony z sebum, co przyczyni się do osłabienia cebulek. Warto postawić na mycie co drugi dzień i uzupełniać je o dodatkowe elementy. W celu poprawienia stanu skóry sięgnij przykładowo po rozmaite naturalne maski do włosów. Wybierz taką, która odżywi włosy, zamiast je obciążyć.

Odwrócone mycie włosów – na czym polega?

Zdrowie skóry głowy jest niezwykle ważne do prawidłowego wyglądu włosów. Jeżeli więc zmagasz się z nadmiernym przetłuszczaniem się, możesz wypróbować metodę, którą określa się jako odwrócone mycie włosów. Polega ona na nałożeniu odżywki jeszcze przed umyciem włosów szamponem. W ten sposób składniki odżywcze głębiej wnikną w pasma i przyczynią się do wzmocnienia oraz odbudowy struktury włosa. Możesz stosować taką kolejność raz na jakiś czas, aby intensywniej odżywić włosy.

Przetłuszczone włosy to problem, który potrafi znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Okazuje się, że są sposoby na walkę z tym zjawiskiem, które zaczynają się od diety, a kończą na kompleksowej pielęgnacji. Na początku postaraj się jednak znaleźć przyczynę, aby móc świadomie pielęgnować swoje gęste i lśniące włosy.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY