Odżywcze, nawilżające, wygładzające lub wzmacniające skręt – szampony do włosów to ogromna kategoria produktów. Co prawda się one przeznaczone tak naprawdę do oczyszczania skóry głowy, mogą mieć też właściwości pielęgnujące, również dla samych włosów. Co to jest pre-szampon? Jak działa szampon w masce? Poznaj nowe produkty w segmencie pielęgnacji włosów.

Pre-szampon – do wstępnego mycia, oczyszczania i przygotowania do kuracji

Pre-szampon to szampon do mycia wstępnego, który doskonale oczyszcza skórę głowy podczas wstępnego mycia. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, jaki jest najlepszy szampon do włosów przetłuszczających się lub zniszczonych, to znalazłaś ideał. Wstępny szampon pozwala usunąć z włosów nie tylko nadmiar sebum, ale też nadbudowę z produktów do stylizacji, i przygotowuje je do przyjęcia składników aktywnych z odżywek i masek. Dostępne są również pre-szampony do włosów z formułami naprawczymi, które potrafią przenikać głęboko w strukturę włosa, przywracając siłę ich wewnętrznym wiązaniom. Produkty tego typu mają tę zaletę, że przy regularnym stosowaniu normalizuję pracę gruczołów łojowych. Dzięki temu skóra głowy i włosy pozostają świeże na dłużej. Nałóż pre-szampon na włosy, wmasuj w skórę i pozostaw na 5 minut. Następnie spłucz i umyj ponownie z użyciem codziennego szamponu.

Szampon- maska do włosów

Kolejną formułą, która pojawiła się na rynku kosmetycznym w ostatnich latach jest szampon o konsystencji i działaniu maski do włosów. Kosmetyk tego typu oczyszcza jak szampon i pielęgnuje jak maska dzięki zawartości wysoko skoncentrowanej dawce lipidów. Składniki wnikają w zniszczone partie włosów, zapewniając doskonałą pielęgnację już trakcie mycia. Produkt dokładnie oczyszcza i intensywnie regeneruje włosy długie, suche, zniszczone. Co więcej – nie obciąża!

Fioletowy szampon do włosów blond

Szczególnym rodzajem szamponu jest fioletowy szampon do włosów blond. Neutralizuje żółte refleksy, a włosy zyskują piękny, zimny odcień. Jak go używać? Tak samo jak tradycyjnego szamponu – należy dwukrotnie umyć nim włosy i spłukać obficie letnią wodą. Następnie warto zastosować fioletową odżywką z tej samej serii. Szamponu o intensywnie fioletowym zabarwieniu nie używaj codziennie, ale raz w tygodniu do odświeżenia koloru. Na co dzień wybieraj do mycia produkty z serii do włosów farbowanych, jeśli zależy Ci na utrzymaniu blasku i intensywności odcienia na głowie.

Jak myć głowę szamponem, aby to miało sens?

  • Włosy najlepiej myć rano, ponieważ gruczoły łojowe są najbardziej aktywne w nocy – po nocnym wypoczynku możesz obudzić się z tłustą głową.
  • Do mycia używaj wody letniej, nie za gorącej.
  • Myj włosy delikatnie, nie pocieraj ich.
  • Aby łatwiej je było rozczesać przed wysuszeniem, sięgnij po grzebień jeszcze na etapie, gdy są mokre i masz nałożoną odżywkę.
  • Używaj do rozczesywania grzebienia lub szczotki kąpielowej.
  • Do ostatniego płukania włosów używaj chłodniejszej wody.
  • Nie pocieraj włosów ręcznikiem z frotte, lecz je delikatnie odciśnij w bawełniany lub mikrofibrowy ręcznik.
  • Po umyciu głowy wysusz je suszarką – nigdy nie idź spać z mokrymi włosami, bo to może prowadzić do namnażania się grzybów prowadzących do łupieżu.